Sony Xperia 10 V na pierwszych renderach!

Sony rokrocznie nie zasypuje nas taką ilością smartfonowych premier, jak konkurencja. Nie można jednak powiedzieć, że propozycje Japończyków są nieciekawe. Do sieci trafiają właśnie pierwsze rendery przedstawiające średniopółkowe urządzenie – Sony Xperia 10 V – które powinno zadebiutować w drugim kwartale.

fot. OnLeaks / TheTechOutlook

Kompaktowy smartfon w kolejnej odsłonie

Sony Xperia 10 V ze względu na gabaryty – m.in. OLED o przekątnej 6,1″ – to smartfon kompaktowy. Producent w jego przypadku stawia na sprawdzone wzornictwo zaledwie delikatnie różniące się względem poprzedników. Nadal mamy tutaj więc kanciastą, wydłużoną bryłę oraz trzy obiektywy na pleckach.

Na bocznej krawędzi osadzono gniazdo kart SIM i microSD, pszyciski do regulacji głośności oraz klawisz blokady w którym osadzono dodatkowo czytnik linii papilarnych. Front urządzenia również nie zmienił się względem poprzednika. Nie mamy tu więc żadnego notcha, a wyłącznie aparat osadzony w górnej ramce smartfona.

Czytaj też: Nokia zmienia logo! Odcina się od przeszłości?

Dajcie koniecznie znać, czy jesteście fanami serii Sony Xperia. Te niegdyś popularne smartfony dziś są produktem zdecydowanie niszowym. Mimo to nadal są ciekawą propozycją szczególnie dla osób szukających sprzętu o nie przesadzonych gabarytach.

Grafika tytułowa: OnLeaks / TheTechOutlook