Logitech MX Keys – klawiatura dla wymagających!

Logitech to jeden z tych producentów akcesoriów, którzy potrafią projektować i wydawać genialne rozwiązania nie tylko poprawiające produktywność, ale wpływające odczuwalnie na komfort użytkowania na co dzień. Niejednokrotnie mieliśmy już okazję testować dla Was sprzęt od amerykańskiego koncernu i zawsze zbierał w naszych recenzjach wysokie oceny. Tym razem do naszej redakcji trafiła klawiatura Logitech MX Keys. Jak sprawdziła się w trakcie testów?

Zawartość zestawu i jakość wykonania

Klawiatura Logitech MX Keys dociera do nas w smukłym kartonie. Znajdziemy w niej samo urządzenie, papierologię, nadajnik Bolt oraz kabel służący do ładowania. Sprzęt wyposażono bowiem we wbudowane ogniwo. Taki zabieg niweluje problem regularnej wymiany akumulatorków rozładowujących się w najmniej odpowiednim momencie. Wystarczy, że naładujemy klawiaturę, gdy aplikacja Logi Options+ poinformuje nas o niskim poziomie energii.

Testowany sprzęt został wykonany bardzo pieczołowicie, jak przystało na klawiaturę z najwyższej półki. Mamy tu więc dobrze wyprofilowane klawisze oraz aluminiową obudowę. Klawiatura jest bardzo cicha, dzięki czemu możemy korzystać z niej wieczorami, gdy pozostali domownicy śpią. Na wielki plus funkcja inteligentnego podświetlenia, które dostosowywane jest do warunków oświetleniowych w danym pomieszczeniu.

Czytaj też: Logitech MX Master 3S for Windows – świetna mysz (nie tylko) do pracy!

Ergonomia

Klawiaturę Logitech MX Keys charakteryzuje niski profil. Spodoba się więc wszystkim tym osobom, dla których niewygodnym jest korzystanie ze zdecydowanie wyższych klawiatur mechanicznych. Skok klawiszy jest przyjemny, a wspomniane wcześniej inteligentne podświetlenie zwiększy naszą produktywność podczas długich, wieczornych sesji z komputerem.

Warto wspomnieć również o tym, że funkcje klawiatury możemy personalizować dzięki wsparciu dla aplikacji Logi Options+. Możemy dzięki niej zaktualizować oprogramowanie, zarządzać funkcjami konfigurowalnych klawiszy urządzenia czy też zaprogramować konfiguracje dla poszczególnych scenariuszy i aplikacji. Warto wspomnieć również o funkcji Easy Switch, która pozwala na wygodne przełączanie się między nawet trzema urządzeniami (w przypadku połączenia Bluetooth).

Klawiatura może też łączyć się z naszym komputerem za pośrednictwem dongle’a Bolt, który zapewnia stabilne i bezpieczne połączenie w każdej sytuacji. Akumulator wbudowany w klawiaturę cechuje wysoki poziom wydajności. Z włączonym podświetleniem może pracować nieprzerwanie przez 10 dni. Jeśli wyłączymy podświetlenie, to czas pracy ulega wydłużeniu do nawet pięciu miesięcy.

Jak korzysta się z niej na co dzień?

Logitech MX Keys to klawiatura bardzo komfortowa w codziennym użytkowaniu. Doskonale sprawdzi się chociażby wtedy, gdy na co dzień spędzamy dużo czasu przed komputerem. Tworzenie i edycja tekstów za jej pośrednictwem jest niezwykle wygodne – choć nie ukrywam, że musiałem przyzwyczaić się do nieco innego układu klawiszy po przesiadce z mojego prywatnego modelu K470 (również od Logitecha).

Co ciekawe, klawiatura świetnie sprawdza się również wtedy, gdy lubimy po godzinach uruchomić ulubione gry komputerowe. Co prawda nie spersonalizujemy jej ustawień pod kątem gamingu – jak w przypadku klawiatur zaprojektowanych z myślą o graczach, jednak, gdy gramy okazjonalnie – raczej nie będzie to miało dla nas znaczenia. Dla mnie najważniejsze było to, że nie męczyłem dłoni korzystając z klawiatury – w niektórych przypadkach – po kilkanaście godzin dziennie.

Trzeba sobie zdać również sprawę z tego, że klawiatura Logitech MX Keys zajmuje na biurku nieco więcej miejsca, niż kompaktowe klawiatury bezprzewodowe. Jeśli więc dysponujecie ograniczoną ilością miejsca na biurku – warto zdecydować się na zakup mniejszego wariantu testowanej klawiatury – Logitech MX Keys Mini. Muszę przyznać natomiast, że jedną z ulubionych funkcji testowanej klawiatury była funkcja Logitech Flow, dzięki której mogłem wygodnie przełączać się między pecetem, a Chromebookiem.

Podsumowanie

Klawiatura Logitech MX Keys kosztuje w momencie pisania tego tekstu 459 złotych. I zdecydowanie warto wydać na nią takie pieniądze. W zamian otrzymujemy nieziemską wygodę obsługi i szeroką funkcjonalność które pozwolą nam na wygodną pracę z tekstem nawet podczas długich sesji przed komputerem. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by po godzinach wykorzystać ów sprzęt także do grania. Wiele zależy od tego, jak korzystamy z komputera i jak dostosujemy klawiaturę Logitech MX Keys do naszych aktualnych potrzeb.