Logitech MX Master 3S for Windows – świetna mysz (nie tylko) do pracy!

Jakiś czas temu miałem możliwość przetestowania dla Was myszy Logitech MX Master 3S w wersji dla urządzeń od Apple. Jak jednak z pewnością wiecie, urządzenie przygotowano również w wariancie dedykowanym komputerom z Windows. Co różni obydwa urządzenia? Czy któreś z nich jest odczuwalnie lepsze? Czas na recenzję Logitech MX Master 3S for Windows!

Zawartość zestawu i jakość wykonania

Logitech MX Master 3S for Windows przyjeżdża do nas w niewielkim pudełku z szarego kartonu, wykonanym w duchu „eko”. Zestaw sprzedażowy jest niemal identyczny, jak w przypadku wariantu dedykowanego sprzętowi od Apple. Mamy tu więc papierologię oraz dość długi kabel USB-C do USB-A, który posłuży nam do ładowania baterii urządzenia. Co ciekawe, w skład zestawu wchodzi także odbiornik Logi Bolt, o którym powiemy sobie później. „Gryzoń” wyposażony został przez producenta we wbudowany akumulator, co eliminuje w jego przypadku konieczność korzystania z baterii alkaicznych bądź akumulatorków wielorazowego użytku. Jakość wykonania jest równie wysoka, jak w przypadku Logitech MX Master 3S for Mac. Producent postawił na wysokiej klasy tworzywo sztuczne, które nie powinno szybko ulegać zużyciu. Mamy jednak do czynienia ze sprzętem Premium, więc tutaj Logitech nie może schodzić poniżej pewnego poziomu.

Przede wszystkim wygoda użytkowania

Mysz, z którą spędzamy długie godziny przed komputerem musi serwować nam nieziemski wręcz poziom ergonomii. Tak właśnie jest w przypadku Logitech MX Master 3S for Windows. Jest świetnie wyprofilowana (pod kątem osób praworęcznych) i nawet długie godziny spędzone z nią przed komputerem nie będą męczące dla naszego nadgarstka. Została przez producenta wyposażona w siedem przycisków oraz dwie rolki (jedną do przewijania pionowego i drugą – do poziomego).

Na uwagę zasługuje funkcja elektromagnetycznego przewijania z technologią MagSpeed™. Jej cechą charakterystyczną jest niezwykła precyzja działania, co z pewnością docenią osoby zajmujące się pracą kreatywną czy też pracą z dokumentami. Rolki myszy zostały wykonane ze stali, dzięki czemu są doskonale wyważone. Za pomocą specjalnego przełącznika można zmieniać tryb pracy, który może być bardziej płynny i dynamiczny, bądź bardziej precyzyjny.

Czytaj też: Logitech POP – kolorowo, młodzieżowo…

Przydatnym rozwiązaniem jest funkcja Flow serwowana na pokładzie topowych akcesoriów Logitecha. Pozwala ona na pracę z kilkoma sprzętami jednocześnie. Mowa o pececie/laptopie oraz tablecie. Możemy przełączać mysz między dwoma urządzeniami przesuwając kursor do krawędzi ekranu. To bardzo wygodne rozwiązanie, które umożliwia m.in. wygodne kopiowanie bądź przenoszenie plików lub przełączenie się między aktualnie używanymi aplikacjami.

Niezwykle przydatna jest również aplikacja Logi Options+, która pozwala na personalizowanie ustawień naszej myszy. Możemy skonfigurować jej przyciski, rolki i płynność pracy pod kątem różnych programów, z których korzystamy na co dzień – przeglądarki internetowej, klienta e-mail, pakietu Microsoft 365 itp.

Najważniejszym usprawnieniem w stosunku do wariantu dedykowanemu komputerom Mac jest obecność odbiornika Bolt. Umożliwia on łączenie się z naszymi urządzeniami nie tylko przez Bluetooth, ale i dzięki łączności 2,4 GHz. Oznacza to, że między komputerem a myszą panują mniejsze opóźnienia, co docenią osoby oczekujące wysokiej precyzji działania w trakcie pracy oraz… gracze!

Koniec z akumulatorkami!

Czy irytowały Was sytuacje, w których Wasza mysz rozładowała baterię lub akumulatorek, a nie mieliście zapasowych pod ręką? Z Logitech MX Master 3S for Windows ten problem odchodzi w niepamięć. Producent wyposażył urządzenie w bardzo wydajny akumulator ładowany przez złącze USB-C. Co ważne, energię możemy uzupełniać także podczas użytkowania sprzętu, podpinając go do naszego komputera. Nie musimy więc przerywać wykonywanych przez nas zadań. Pełne naładowanie myszy zapewni nam długie użytkowanie – nawet do 70 dni, jeśli założymy, że z urządzenia będziemy korzystać po 8-10 godzin dziennie.

Wrażenia z testów

Logitech MX Master 3S for Windows to mysz niesamowicie wygodna w obsłudze, która w znaczącym stopniu może poprawić naszą produktywność. Niezależnie od tego, czy pracujemy z tekstem, obrabiamy materiały graficzne, czy też montujemy materiały wideo – nasza praca zawsze będzie niesamowicie precyzyjnym wsparciem. Dodatkowo nie sposób nie wspomnieć o tym, że klik myszy jest bardzo cichy, więc możemy pracować w nocy bez obaw, że będziemy zakłócać sen domowników.

Zastosowanie odbiornika Bolt sprawia, że mysz praktycznie bez zakłóceń i opóźnień kontaktuje się z naszym komputerem. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że jakość jej działania zawiedzie nas wtedy, gdy będziemy musieli mocno polegać na jej legendarnej wręcz niezawodności. Warto bowiem wiedzieć, że łączność 2,4Ghz jest o wiele bardziej stabilna, niż połączenie Bluetooth, które z różnych powodów może zostać przerwane.

Dzięki Boltowi możemy po godzinach spędzić z Logitech MX Master 3S for Windows czas przy ulubionych grach – nawet tych najbardziej dynamicznych. Niewielki odbiornik sprawi bowiem, że w niepamięć odejdą nerwy związane z zamulaniem „gryzonia” w ekstremalnych momentach, w których konieczne jest – na przykład – dynamiczne prowadzenie ostrzału.

Podsumowując…

Logitech MX Master 3S for Windows to fenomenalna i wszechstronna mysz dedykowana komputerom pracującym pod kontrolą Windowsa. Możemy wykorzystywać ją zarówno w zastosowaniach służbowych i biznesowych oraz korzystać z niej po godzinach, gdy relaksujemy się przy ulubionych grach. Z naszym sprzętem może komunikować się poprzez Bluetooth (do trzech sparowanych sprzętów) lub dzięki dołączonemu odbiornikowi Logitech Bolt (który zapewnia wysoką precyzję pracy i niezawodność połączenia). Mysz kosztuje 489 złotych i jest warta każdej wydanej na nią złotówki!

Grafika tytułowa: Logitech