Smart gitara, e-legowisko i inne startupy, w które wierzy Samsung

Firma zaprezentowała pomysły, które zdecydowała się wesprzeć w ramach swojego inkubatora i które pokażą się na targach CES.

Od prawie 10 lat Samsung w ramach swojego inkubatora startupów, C-Lab, poddaje ocenie innowacyjne rozwiązania, które ze wsparciem giganta mają szansę podbić światowe rynki. Jednym z pierwszych kroków w kierunku wyjścia poza strukturę programu C-Lab, z którego wsparcia mogą korzystać zarówno pracownicy firmy, jak i przedsiębiorstwa z zewnątrz (w ramach stworzonego w 2018 roku C-Lab Outside), są targi CES i przestrzeń Eureka Park, gdzie prezentowane są wybrane pomysły najciekawszych startupów na świecie. Dziś poznaliśmy ponad 20 rozwiązań, które Samsung docenił szczególnie. 

Czytaj też: Wizualna uczta dla graczy: Samsung wprowadzi nowy standard HDR10+

Wśród tegorocznych reprezentantów znalazły się takie rozwiązania, jak aplikacja Piloto, pozwalająca dzieciom na wyrobienie prawidłowych nawyków przy korzystaniu ze smartfona (ciekawe, co oznacza to w przypadku jednego z największych globalnych producentów tego typu urządzeń), a także… gitara. Gitara jaka jest każdy widzi i choć trudno wymyślić ją na nowo, to w przypadku Zamstring chodzi przede wszystkim o możliwości szybszego opanowania instrumentu dzięki znajdującym się na gryfie niewielkim żarówkom LED-owym. Instrument wspierać ma platforma Zemstar, umożliwiająca przyswajanie nowych umiejętności, znajdowanie innych muzyków i wspólne granie przez sieć. 

Fot: Samsung/ C-Lab

W ramach programu Samsung wsparł do tej pory 406 startupów – 244 w ramach C-Lab Outside i 162 inicjatywy wewnętrzne. Wyselekcjonowanie z tego grona firm, które zaprezentują się na CES to oznaka, że firma wierzy w ich potencjał globalny. Wśród pozostałych obiecujących rozwiązań, które zostaną pokazane w startupowej przestrzeni targów w Las Vegas, znalazły się też m.in Innovision, zabawkowa karuzela pozwalająca na wczesne wykrycie zeza dziecięcego, PurrSong, czyli inteligentne legowisko dla kota, czy Toonsquare – oparte na sztucznej inteligencji narzędzie dla twórców komiksów internetowych. Szczegółowe informacje na temat wszystkich wybranych pomysłów znajdują się na tej stronie.