Wizualna uczta dla graczy: Samsung wprowadzi nowy standard HDR10+

Podczas CES 2022 zostaną zaprezentowane możliwości HDR10+ Gaming, a także pierwsze stworzone z myślą o nim gry.

Samsung ogłosił wczoraj, że wybrane telewizory 4K i 8K oraz monitory gamingowe z przyszłorocznej oferty firmy będą obsługiwały nowy standard HDR10+ Gaming, gwarantujący użytkownikom wciągające wrażenia i szybką responsywność w jakości HDR. Nowy, przełomowy standard HDR oraz lista gier 4K i 8K – napędzane przez GPU NVIDIA – zostaną zaprezentowane na targach CES 2022.

Wprowadzony cztery lata temu standard HDR10+ zyskał ogromne wsparcie całej branży, która obejmuje 128 partnerów i ponad 4000 obsługiwanych urządzeń, w tym telewizory, projektory, smartfony i tablety niemal 30 producentów. Metadane HDR10+ zapewniają elastyczną definicję tonów referencyjnych i krzywej mapowania, umożliwiając odtworzenie obrazów zgodnie z intencjami twórców.

Czytaj też: Samsung Power Audio MX-T70 – Piękna i bestia

Nowy standard daje twórcom gier narzędzia, których potrzebują, by zapewnić użytkownikom wciągające i spójne wrażenia w jakości HDR. Eliminując potrzebę manualnego dostosowywania ustawień po załadowaniu gry – co dotychczas możliwe było tylko w przypadku filmów i treści telewizyjnych – silnik gry automatycznie optymalizuje treści wideo w czasie rzeczywistym. Gwarantuje to świetną widoczność detali w ciemnych obszarach i zachowanie elementów najjaśniejszych, dzięki czemu gracze bez trudu dostrzegą wszystko, co dzieje się na ekranie, i będą mogli na to odpowiednio wcześnie zareagować. Rozwiązanie przełącza ponadto ekran w tryb „prawdziwej referencji”.

Podczas CES 2022 zobaczymy nie tylko potencjalne możliwości standardu, ale także jego praktyczne zastosowanie – wiele firm tworzących gry, w tym Saber Interactive, planuje zaprezentować zgodne z nim nowe tytuły. “HDR10+ Gaming znacząco podnosi poprzeczkę i jesteśmy bardzo dumni, że jako jedni z pierwszych wprowadzimy go na rynek za sprawą tytułów, takich jak Redout 2 – najszybszej antygrawitacyjnej gry wyścigowej 8K, jaką kiedykolwiek stworzono – czy Pinball FX – niezrównanego cyfrowego flippera w zupełnie nowej odsłonie” – powiedział Todd Hollenshead, dyrektor ds. publikacji w Saber Interactive.