Podsumowanie Steama: oto najpopularniejsze gry mijającego roku

“Cyberpunk 2077” znalazł się w wąskim gronie tytułów, w które jednocześnie grało ponad 200 tysięcy osób.

Valve udostępniło wczoraj na swoim blogu garść statystyk, dotyczących najpopularniejszych gier na Steamie w ostatnich 12 miesiącach. Jak wynika z tych informacji, najlepszym miesiącem dla graczy był listopad, kiedy premierę miało aż 5 z 25 najpopularniejszych tegorocznych tytułów. 

Jeśli chodzi o dochody, to 12 tytułów załapało się do górnej kategorii najbardziej kasowych gier roku. Największe przychody wygerowały m.in 3 premiery (New World, Battlefield 2042 i Valheim), w czołówce znalazły się też GTA 5 i CS:GO – w obu przypadkach już szósty raz z rzędu. Platynową dwunastkę bestsellerowych nowości oprócz wspomnianej już trójki tworzą “Outriders: New Horizon”, “Age of Empires IV”, “Back 4 Blood”, “Mass Effect Edycja Legendarna”, “Forza Horizon 5”, “Farming Simulator 22”, “Naraka: Bladepoint”, “Halo Infinite” i “Resident Evil: Village”.

Czytaj też: Twórcy “Final Fantasy XVI” nie lubią pracy zdalnej. Premiera gry opóźniona

Valve mierzy sukces nie tylko przez pryzmat twardych przychodów, ale również największą liczbę graczy. Przy tworzeniu tej listy uwzględnia się każdy tytuł, w który grało jednocześnie 30 000 graczy, wykluczając jednak krótkotrwałe wzrosty wywołane darmowymi weekendami czy innymi akcjami specjalnymi. W wąskiej grupie największych hitów, które mogą pochwalić się 200 tysiącami użytkowników grających jednocześnie, obok m.in. “Dota 2”, “Counter Strike” czy “GTA5” znalazł się  “Cyberpunk 2077”. 

Pełne podsumowanie, zawierające między innymi zestawienia najlepszych gier na VR lub tych, które w mijającym roku opuściły fazę wczesnego dostępu na platformie, znajdziecie pod tym linkiem.