MIUI 13 oficjalnie! Co nowego w nakładce od Xiaomi?

Xiaomi zaprezentowało dzisiaj oficjalnie swoje flagowce na 2022 rok. Mam tu na myśli Xiaomi 12 i Xiaomi 12 Pro. Przedstawił je Wam dzisiaj Łukasz. To jednak nie jedyne nowości zaprezentowane przez chińskiego giganta. Światło dzienne ujrzała też bowiem nowa wersja nakładki systemowej MIUI. Co warto wiedzieć o MIUI 13? Jakie nowości przynosi?

fot. Xiaomi

MIUI 13 – bezpieczeństwo i wydajna praca

MIUI 13 nie przyniesie rewolucji na naszych smartfonach Xiaomi. Producent skupił się bowiem na udoskonaleniach mających przełożyć się na bardziej wydajną pracę urządzeń oraz zwiększony poziom bezpieczeństwa. W pierwszej z wymienionych kwestii, Xiaomi stawia na nowe rozwiązania, które m.in. umożliwią koncernowi ocenę płynności pracy systemu zainstalowanego na smartfonach i tabletach. Za pośrednictwem owych narzędzie sprawdzane będzie, jak poprawia się lub zmniejsza optymalizacja systemu po wprowadzeniu kolejnych funkcji do nakładki MIUI.

Czytaj też: Xiaomi 12 i 12 Pro w pełnej krasie. Czy prezentacja potwierdza wcześniejsze przecieki?

W kwestii bezpieczeństwa natomiast, MIUI 13 przynosi nam ostrzeżenia o potencjalnych oszustwach telekomunikacyjnych (wykorzystywana będzie tu z pewnością jakaś baza zgłaszanych przez użytkowników numerów telefonów) oraz ochronę transferu Internetu mobilnego przed nieautoryzowanym wykorzystaniem przez nieuprawnione aplikacje. Warto wspomnieć także o tym, że poprawione zostaną zabezpieczenia weryfikacji biometrycznej. System będzie pilnował, by informacje dotyczące zdjęcia naszej twarzy były przesyłane wyłącznie do konkretnej aplikacji. Możliwe będzie także opatrywanie zdjęć wykonywanych przez frontową kamerkę znakiem wodnym, którego zadaniem ma być ochrona danych autoryzacyjnych przed niekontrolowanym wykorzystaniem przez osoby trzecie.

Nie znamy jeszcze polskiego harmonogramu wdrożenia MIUI 13 dla wspieranych smartfonów Xiaomi. Mam nadzieję, że trafi do sieci na dniach.

Grafika tytułowa: Xiaomi