OPPO Find X7 Pro – nadchodzi rewolucja?

Koncern OPPO znany jest nie tylko ze swoich serii A oraz Reno dedykowanych mniej lub bardziej wymagającej klienteli. Chińczycy bowiem posiadają w swojej ofercie także iście flagową serię Find X. Jej kolejny przedstawiciel – OPPO Find X7 Pro – będzie urządzeniem niezwykle ciekawym i jednocześnie – bardzo zaawansowanym jeśli chodzi o funkcje fotograficzne. Nowe przecieki zdradzają nam co nieco na jego temat.

To będzie fotograficzna bestia?

OPPO Find X7 Pro ma kontynuować dobre tradycje z którymi mieliśmy do czynienia w przypadku poprzedników. Ma być więc naprawdę solidnym foto-smartfonem, który regularnie będzie zajmował wysokie miejsce w rankingu DxOMark. Konkurencja ma zostać pozbawiona argumentów w rywalizacji z tym flagowcem dzięki naprawdę niezłemu zestawowi obiektywów, które zagoszczą na jego pokładzie.

Główne skrzypce ma grać 50-megapikselowy aparat główny bazujący na 1-calowym sensorze LYT-90. Wspierać go mają oczko ultraszerokokątne również o rozdzielczości 50 MP oraz dwa peryskopowe teleobiektywy. To będzie z pewnością pierwsza tak zaawansowana konfiguracja na rynku smartfonów. Trudno więc się dziwić, że producent, jak i fani pokładają w tym modelu ogromne nadzieje.

OPPO Find X7 Pro zadebiutuje najpewniej dopiero w 2024 roku. Najpewniej w pierwszym jego kwartale. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość i liczyć na to, że sprzęt zaliczy również premierę na europejskim rynku.

Czytaj też: Nowe aparaty HyperTone od OPPO i Hasselblad

Grafika tytułowa: OPPO