Koniec z Ligą Mistrzów w publicznej telewizji?

Liga Mistrzów to najbardziej elitarne, klubowe rozgrywki piłkarskie w Europie. Nic więc dziwnego, że od lat przyciągają przed telewizory miliony fanów piłki nożnej na całym świecie. Przez wiele lat zmagania najlepszych drużyn mogliśmy oglądać w ogólnodostępnej telewizji. Najnowsze doniesienia wskazują jednak na to, że w obecnym sezonie będziemy musieli wykupić dostęp do płatnych kanałów, jeśli zależy nam na oglądaniu piłkarskich widowisk z najwyższej półki.

Ligi Mistrzów nie obejrzymy w TVP i na Polsacie

W ostatnich latach wybrane mecze Ligi Mistrzów mogliśmy oglądać na antenie ogólnodostępnych kanałów TVP. Niestety w obecnym sezonie takie pozycje nie znalazły się w ofercie Telewizji Polskiej. Nie ma ona już sublicencji na transmisję Ligi Mistrzów. Poinformował o tym w serwisie X wicedyrektor oraz redaktor naczelny TVP Sport – Sebastian Staszewski. Oznacza to, że mecze europejskiej, klubowej piłkarskiej elity będziemy mogli oglądać chociażby w płatnej ofercie Polsatu – na kanałach Polsat Sport Premium lub na Canal+ Online.

Jeśli więc przyzwyczailiście się do oglądania Ligi Mistrzów za darmo – mamy złą wiadomość – trzeba będzie sięgnąć głębiej do kieszeni. Trudno się jednak dziwić temu, że duże koncerny medialne chcą zarobić na tych elitarnych rozgrywkach. Kryzys odbija się także na branży medialnej i pieniędzy trzeba szukać w różnych źródłach. Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy dla popularnej Champions League opłacicie którąś z płatnych usług zapewniających dostęp do meczów.

Czytaj też: Jabra Elite 8 Active – najlepsze słuchawki sportowe

Grafika tytułowa: Vienna Reyes / Unsplash