Galaxy AI – czy funkcje trafią do starszych flagowców?

Dzisiaj wieczorem Samsung pokazał nam swoje nowe smartfony z rodziny Galaxy S24. To sprzęt bezkompromisowy, który pod wieloma względami będzie wyznaczał trendy na rynku sprzętu z Androidem na pokładzie. Oprogramowanie nowych urządzeń zostalo wzbogacone o rozwiązania Galaxy AI. Czy trafią one także na pokład ex-flagowców Galaxy?

Sztuczna inteligencja wkracza do urządzeń Galaxy

Samsung w przypadku swoich nowych flagowców oferuje funkcje Galaxy AI bazujące na sztucznej inteligencji. Są one związane z takimi obszarami użytkowania smartfona, jak wyszukiwanie, tłumaczenie, przygotowywanie notatek, podsumowywanie treści online oraz rozmów czy praca przy edycji zdjęć i grafik. Właśnie dostęp do zaawansowanych funkcji napędzanych sztuczną inteligencją ma nas skłonić do zakupu nowych Galaxy S. Co jednak ze starszymi urządzeniami?

Samsung zapowiedział, że część nowości zostanie udostępniona starszym modelom Galaxy S. Nie wiadomo jeszcze jednak o których rozwiązaniach mowa. Można założyć, że nowości trafią na pokład smartfonów wraz z One UI 6.1. Nowa wersja nakładki bowiem zadebiutowała wraz z najnowszymi „Galaktykami”. Myślę, że to kwestia kilku tygodni byśmy przekonali się, jak wzbogacone zostanie oprogramowanie modeli z rodziny Galaxy S23.

Poinformujemy Was, gdy pojawią się jakieś szersze informacje na ten temat.

Czytaj też: Wydarzenie Samsung Unpacked za nami!

Grafika tytułowa: Samsung