Acer Aspire Vero – laptop z surowców odnawialnych

Niebawem w sprzedaży pojawi się pierwszy w pełni stworzony z recyclingu notebook Acer Aspire Vero. Jest to pierwsze urządzenie, które realizuje założenia autorskiej platformy Acer – Earthion.

Dbałość o naszą planetę w postaci różnych inicjatyw proekologicznych często jest dość dyskusyjna. Jednak projekt Acera wygląda na krok w dobrą stronę. Już pod koniec listopada w Polsce pojawi się pierwszy w pełni stworzony z surowców odnawialnych notebook Acer Aspire Vero. Ze strony Acera jest to zdecydowany krok w stronę produkcji sprzętu przyjaznego środowisku i stawiającego na zrównoważony rozwój. Co więcej, jest to pierwsze urządzenie, które realizuje założenia autorskiej platformy Acer – Earthion.

Ekologiczna rewolucja

Laptop jest wykonany z przetworzonego plastiku PCR (post-consumer-recycled). Wybór tego materiału nie jest przypadkowy. Plastik PCR jest wydajnym rozwiązaniem, które ogranicza emisję dwutlenku węgla aż o 20 proc. w porównaniu ze standardowym plastikiem. Acer zadbał również o ekologiczne opakowanie laptopa. Aspire Vero będzie sprzedawany w pudełku, które wykonane jest z tworzywa sztucznego, pochodzącego w 100 proc. z recyklingu. Nie posiada zbędnych naklejek i etykiet, dzięki czemu po rozpakowaniu może być ponownie oddane do przetworzenia. Co więcej, wszystkie elementy graficzne widoczne na pudełku są drukowane z wykorzystaniem tuszu sojowego!

Osoby, dla których ważna jest planeta jeszcze bardziej docenią komponenty urządzenia. Aspire Vero posiada oprogramowanie, które zmniejsza zużycie baterii oraz przedłuża żywotność akumulatora. Sprzęt zasilany jest najnowszym procesorem Intel Core jedenastej generacji z grafiką Iris Xe. Dysk M.2 SSD o pojemności do 1 TB, oferuje łączność bezprzewodową dzięki karcie Intel Wi-Fi 6. Maszyna będzie kosztowała od 3199 do 3649 zł i będzie dostępna na przełomie listopada i grudnia.

Laptop w stylu zero waste

Aspire Vero został zaprezentowany na konferencji GPC 2021 przede wszystkim jako laptop łatwy w naprawie i modernizacji, a także w późniejszym recyklingu. Są to ważne aspekty, które muszą być spełnione przez urządzenie zaprojektowane w myśl zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Vero jest przyjazny dla ziemi, jak i stylowy. Połączenie kolorów, efektu pigmentowania oraz niepolerowanej tekstury służy odzwierciedleniu ziemistego, ekologicznego stylu. Uwagę przykuwa przekaz zawarty w odwróconych oznaczeniach klawiszy “R” oraz “E”. Jest to bezpośrednie nawiązanie do teorii “3R” związanej z odpowiedzialną gospodarką odpadami (z angielskiego “Reduce, Reuse i Recycle”).

– Acer Aspire Vero to pierwszy laptop oparty o założenia naszej autorskiej platformy Acer – Earthion, której główną ideą jest pomóc społeczeństwu sprostać wyzwaniom związanym z ochroną środowiska. Co więcej, dołączając do inicjatywy RE100, zobowiązaliśmy się, że do 2035 przejdziemy w 100 proc. na odnawialne źródła energii. Vero jest pierwszym urządzeniem, które jest częścią tego zobowiązania, jest również bardzo dobrym przykładem jak powinny wyglądać urządzenia przyszłości zorientowane na ekologię – powiedział Michał Senkowski, Product Manager w Acer Polska.

Specyfikacja

Procesor: Intel Core i5-1155G7 / Intel Core i7-1195G7

Ekran: przekątna ekranu 15.6″, 1920 x 1080, FHD IPS SlimBezel PCR

Pamięć RAM: 4 GB DDR4 Memory+4 GB DDR4 Memory

Dysk: 512 GB PCIe NVMe SSD

●            Bateria: 48Wh

●            Łączność: Intel Wireless Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1