Sprawdzamy klawiaturę Razer BlackWidow V3 Mini HyperSpeed Phantom Edition oraz zestaw do personalizacji!

Motto Razera „For Gamers. By Gamers.” to nie pusty slogan czy nic nie znaczące słowa. Firma na każdym kroku udowadnia, że gracze są dla niej najważniejsi, że ich słucha i co najlepsze, realizuje ich pomysły.

Razer to jeden z czołowych producentów komputerów i akcesoriów dla graczy, który jak żaden inny zaskakuje nas coraz to bardziej zwariowanymi pomysłami i konceptami rodem z filmów Si-fi. Oprócz tych odważnych i futurystycznych urządzeń jak laptop z rozkładanym potrójnym ekranem, multimedialny fotel dla gracza, laptop zasilany smartfonem, zaspokaja nasze codzienne potrzeby produkując jedne z najlepszych klawiatur, myszek i słuchawek dla graczy. Oferta w każdej kategorii jest tak duża, że każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdziemy klawiatury duże i małe, przewodowe i bezprzewodowe, w obudowie stalowej i plastikowej, z różnego rodzaju przełącznikami, drogie i tanie. Ale to nie wszystko, w odpowiedzi graczy Razer zaprezentował zestawy do personalizacji klawiatur. W poniższym tekście znajdziecie recenzję klawiatury Razer BlackWidow V3 Mini HyperSpeed Phantom Edition oraz zestawów do personalizacji keyboardów.  

Kompaktowa, mobilna

Razer BlackWidow V3 Mini HyperSpeed Phantom Edition, to najmniejsza z rodziny BlackWidow, a edycja Phantom oznacza, że klawisze w niej zastosowane, posiadają niezwykłą funkcję maskowania. Jest wyposażona w czarne klawisze, które przy wyłączonym podświetleniu są kompletnie ciemne i nie widać na nich liter. Dopiero po uruchomieniu znaczki na przyciskach zaczynają być widoczne. M.in. dla tej klawiatury powstały dwa zestawy kolorystyczne: czarny i biały, ale o tym później.

Przeczytaj też: ROG Strix Flare II Animate – więcej niż klawiatura dla graczy (conowego.pl)

Solidna budowa

Klawiatura jest bardzo kompaktowa, mobilna a zatem idealnie nadaje się, by zabrać ją w trasę lub na secik do znajomego. Jest też bardzo funkcjonalna. Wynika to z faktu, że mimo niedużych rozmiarów zachowuje funkcje dużej, pełnoprawnej klawiatury. Obudowa w większości została wykonana ze stali, jedynie spód jest plastikowy. Przyciski są podświetlane i działają z Razer Chroma. Na tylnej ściance znajduje się włącznik, który jest jednocześnie przełącznikiem między trybem połączenia Bluetooth, a trybem z nadajnikiem HyperSpeed, który znajdziemy w schowku pod klawiaturą. Na tyle jest też port USB-C do ładowania baterii. Testowana Razer BlackWidow V3 Mini HyperSpeed Phantom Edition została wyposażone w zielone przełączniki mechaniczne, które są głośniejsze od wersji z żółtymi.

Zaprojektowane do gier

Klawiatura została zaprojektowana do gier, a więc jest w stanie sprostać dość trudnym warunkom, takim jak nieustanne stukanie z dużą siłą w przyciski, zalania czy nawet inne niecenzuralne zachowania, będące efektem porażki. Nie oznacza to, że można nią ciskać w ścianę.  Jej konstrukcja i charakterystyka nie pozostawiają wątpliwości, że została stworzona dla graczy. Przyciski mają krótki czas reakcji, przełączniki są wymienne (zielone lub żółte), podświetlanie jest zsynchronizowane z aplikacją Razer Chroma, łączność bezprzewodowa z nadajnikiem oferuje superszybki transfer danych, co nie powoduje opóźnień nawet w najbardziej wymagających grach. Dodatkowo do nadajnika można podłączyć jeszcze mysz Razera, żeby zaoszczędzić port USB w komputerze. Wbudowana bateria powinna starczyć na 200 godzin grania. Istnieje też możliwość podłączenia klawiatury przewodem z gniazda USB-C na pleckach.

Specyfikacja Zielonych przełączników

  • Odczucie: dotykowe i klikalne
  • Siła aktywacji: 50 G
  • Odległość przesuwu: 4,0 mm
  • Punkt aktywacji: 1,9 mm
  • Punkt aktywacji a punkt resetowania: 0,4 mm

Zestawy do personalizacji klawiatur

Razer słucha graczy, prowadząc z nimi dyskusje na forach i w social mediach, czego efektem jest min. pakiet dodatkowych akcesoriów, które można kupić każdy z osobna do różnych modeli klawiatur tego producenta. Znajdziemy tu zarówno same klawisze, przewody łączące z komputerem, a także poduszki pod nadgarstki w trzech rozmiarach. Wszystkie elementy są profesjonalnie zapakowane, razem ze specjalnymi kluczami do wymiany klawiszy. Można kupić jeden zestaw kolorystyczny albo dwa i pomieszać kolory przycisków w dowolnej konfiguracji. Wszystkie akcesoria występują w typowej dla Razera kolorystyce, czyli w zieleni, czerni, bieli i różu. Mając już np. różowe słuchawki Razera, nie musimy inwestować w nową, dość drogą klawiaturę. Wystarczy dokupić same klawisze za ułamek jej ceny. Podobnie wygląda sprawa z poduszkami pod nadgarstek, które szybko się wycierają. Teraz można je dokupić oddzielnie.

Przeczytaj też: Klawiatura Logitech MK470 SLIM – niedrogi zestaw bezprzewodowy | CoNowego.pl

Zestawy dla Phantom Edition 

Specjalnie dla Razer BlackWidow V3 Mini HyperSpeed Phantom Edition powstały dwa zestawy kolorystyczne: czarny i biały. W obu przypadkach oznakowanie przycisków jest zupełnie nie widoczne przy wyłączonej klawiaturze. Sprawia to super wrażenie, efekt wizualny jest bardzo czysty i estetyczny. Dopiero po włączeniu zasilania i podświetlenia, literki zaczynają być widoczne. Zestawy nazywają się Razer Phantom Keycap Upgrade Set for mechanical and optical keyboards – White i Black. W opakowaniu znajdziemy przyciski w plastiku ochronnym, stabilizatory optyczne i mechaniczne w oddzielnych torebkach do wszystkich przycisków i klucz do wymiany klawiszy.

Zestawy do klawiatur większych rozmiarów

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem klawiatury BlackWidow lub innej marki Razer, to możesz skorzystać z czterech dostępnych zestawów o nazwie Razer PBT Keycap + Coiled Cable Ubgrade Set mechanical and optical keyboards w kolorach: Green, Black, White i Pink.Te zestawy są większe i mają także dodatkowe przyciski dla klawiatury numerycznej. Dodatkowo znajdziemy w nich spiralne, materiałowe przewody USB do podłączenia klawiatur, które wyglądają obłędnie. Warto też wspomnieć, że oznaczenie w nazwie PBT oznacza, że przyciski zostały wykonane z bardzo wytrzymałego i odpornego na uderzenia tworzywa. Podobnie jak w zestawach Phantom, tu też w opakowaniu znajdują się dodatkowe stabilizatory optyczne i mechaniczne w oddzielnych torebkach do wszystkich przycisków i klucz ułatwiający wymianę klawiszy.

Wygoda ponad wszystko

Ostatnim elementem, który teraz możemy dokupić oddzielnie jest poduszka pod nadgarstek w trzech rozmiarach, pasująca do wszystkich klawiatur Razera. Jedynym minusem jest fakt, że nie mają one magnesów, tak jak to jest w poduszkach z BlackWidow. Poduszki nazywają się Razer Ergonomic Wrist Rest for: Mini Keyboards, Tenkeyless Keyboards i Full-Sized Keyboards. Wszystkie są niezwykle miękkie i wygodne.

Reasumując…

Razer BlackWidow V3 Mini HyperSpeed Phantom Edition to najmniejsza z całej rodziny BlackWidow. Jest nieduża, mobilna i ma wszystkie funkcje klawiatury Full Size. Jej wielką zaletą jest bezprzewodowa łączność przy pomocy nadajnika i technologii Razer Hyperspeed, która jest różnie skuteczna i szybka, co połączenie kablowe, które jest tu też możliwe. Możliwość podłączenia dodatkowych urządzeń do nadajnika Razer HyperSpeed pozwoli nam oszczędzić kolejne gniazda USB w komputerze. Jeżeli cenisz sobie minimalizm, z pewnością pokochasz ją. Razer BlackWidow V3 Mini HyperSpeed Phantom Edition kosztuje ok 900 zł. Dodatkowe akcesoria pozwalają nam na personalizacje a także na wymianę zużytych części takich jak poduszki pod nadgarstki lub klawisze czy okablowania. Jest to chyba jedyny producent peryferiów, który o tym pomyślał. Zestawy PBT z kabelkami kosztują ok 230 zł, dla Phantoma ok 200 zł a poduszki od 99 do 189 zł.