Klawiatura Logitech MK470 SLIM – niedrogi zestaw bezprzewodowy

Super duet, który pozwoli zaoszczędzić nie tylko miejsce, ale i pieniądze

Klawiatura i mysz to najważniejsze akcesoria komputerowe, ale jednocześnie najmniej doceniane. Najwięcej uwagi przy zakupie komputera poświęcamy samej konfiguracji peceta, a na szarym końcu, za ostatnie grosze wybieramy peryferia. Tymczasem samych typów klawiatur jest co najmniej sześć a myszek jeszcze więcej. Są akcesoria gamingowe, mechaniczne dla graczy, multimedialne do obsługi np. telewizora, biurowe, domowe, mobilne, elastyczne, przewodowe i bezprzewodowe. Są też zestawy, w których znajdziemy dopasowany kolorystycznie duecik – myszy i klawiatury. Logitech MK470 SLIM zalicza się do tej ostatniej grupy. To świetnie zaprojektowany, stylowy i funkcjonalny zestaw, który będzie przyciągał uwagę na Waszych biurkach i jednocześnie doskonale sprawdzi się w codziennych zastosowaniach – nie tylko tych związanych z pracą. Jaki naprawdę jest zestaw Logitech MK470 SLIM? Zapraszam Was do zapoznania się z moją recenzją!

Dobrana para

Logitech MK470 SLIM to zdecydowanie zestaw skierowany do użytkowników domowych i biurowych. Składa się z bardzo smukłej, mobilnej klawiatury i płaskiej myszy. Niezależnie czy pracujesz na desktopie czy laptopie, ten duet doskonale sprawdzi się w swojej roli. Praca przy laptopie często powoduje dyskomfort i dlatego, by korzystało się nam z niego wygodniej, często korzystamy z różnego rodzaju podkładek od zwykłych pudełek, książek aż po specjalne stalowe podstawki. Gdy notebook stoi na podwyższeniu, na wysokości głowy, do komfortowej pracy konieczna jest dodatkowa klawiatura. Wtedy do akcji wkracza Logitech MK470 SLIM. Bardzo ważna informacja to fakt, iż decydując się na zestaw bezprzewodowy od Logitecha, klucz sprzętowy Unifying obsługujący klawisze i mysz zajmuje jeden slot USB. A zdarza się coraz częściej, że laptopy do pracy mają tylko jeden, bądź dwa takie porty. Szkoda, że producent nie pokusił się o łączność także za pośrednictwem Bluetooth.

Czytaj też: Logitech G435 – bezprzewodowe słuchawki dla gracza

Bardzo smukła klawiatura

Pełnowymiarowa klawiatura jest bardzo cieniutka i lekka. Charakteryzują ją wymiary 143,9 mm x 373,5 mm x 21,3 mm i waga 558 g. Została zaprojektowana tak, aby była mobilna i łatwa w transporcie. Zmieści się bowiem się do każdego, standardowego pokrowca na laptopa. Zadbano też o bardzo prosty, ale i ładny design. Klawiatura jest dostępna w dwóch kolorach: grafitowej szarości idealnie pasującej do biura i bieli, pasującej do domu. Pod względem konstrukcyjnym zastosowano w niej rozwiązanie z laptopów – klawiaturę nożycową, co gwarantuje jej niski i miękki skok i praktycznie bezdźwięczną pracę. To ważna kwestia, gdy zdarza się nam pracować na przykład w nocy. Według producenta klawiatura działa na dwóch bateriach do 36ciu miesięcy, czego jeszcze nie sprawdziliśmy. Jest to możliwe dzięki systemowi, który przełącza urządzenie w tryb uśpienia, gdy przestajemy na nim pracować. Energia jest oszczędzana także przez to, że klawisze nie są podświetlane, co akurat uważam za zbrodnię. Nawet delikatne podświetlenie bowiem w znaczącym stopniu ułatwiłoby pracę w sytuacjach, w których pracujemy w półmroku, bądź przy całkowicie zgaszonym świetle. No cóż – pozostaje inwestycja w dobrą lampkę LED.

Spłaszczona i cicha mysz

Myszka w zestawie Logitech MK470 SLIM, jak sama nazwa wskazuje jest nieduża i płaska, ale zaskakująco wygodna. Patrząc na nią byłem przekonany, że nie przypadnie mi do gustu, ale stała się ostatnio moją ulubioną. Głównie ze względu na wyjątkowo cichą prace. Wszystkie myszki wydają głośne klikanie, a w tym modelu, tego dźwięku praktycznie nie słychać. Ponieważ testowałem ją nie tylko podczas pracy biurowej, ale także w grach, to uwierzcie, że w przypadku nocnych sesji w Diablo ma to znaczenie czy mysz klika czy nie. Mysz jest bardzo symetryczna i doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku osób prawo- jak i leworęcznych. Także testowany „gryzoń” jest bardzo energooszczędny. Na jednej baterii powinna pracować nawet do 18-tu miesięcy. W przeciwieństwie do klawiatury jednak ów sprzęt nie jest usypiany automatycznie. Musimy wyłączać go za pośrednictwem przełącznika umieszczonego na spodniej stronie myszy.

Czytaj też: Mobvoi TicWatch Pro 3 Ultra – test stylowego zegarka z Wear OS

Wrażenia

Logitech MK470 SLIM to zaskakująco dobry, wygodny, cichy i długodystansowy zestaw bezprzewodowej klawiatury i myszy. Co prawda został stworzony bardziej dla biura i domu, ale kto powiedział, że nie można na nim robić innych rzeczy?  Ja z powodzeniem grałem na nim w różne gry i bardzo doceniłem cichą prace klawiszy i myszy. Zabrakło mi podświetlenia i chociaż wiem, że dzięki temu zestaw jest tańszy i pracuje dłużej na bateriach, to trudno jest pisać wieczorem albo grać w nocy bez podświetlanych klawiszy. A największą zaletą zestawu jest cena wynosząca… zaledwie 219 złotych!

ZaletyWady
Niewielkie rozmiaryBrak podświetlania klawiszy
Cicha praca klawiszy
Ekstremalnie długa praca baterii
Wygodna i cicha mysz