Oto VIVE Mars Camtrack – pierwsze gotowe rozwiązanie do produkcji wirtualnej!

VIVE Mars CamTrack to łatwe w zastosowaniu, profesjonalne rozwiązanie, dedykowane wirtualnej produkcji filmowej. Dzięki VIVE Mars CamTrack produkcja wirtualna jest tańsza i bardziej efektywna (przez brak konieczności stawiania na trudny do skonfigurowania i drogi sprzęt). Warto docenić także rozmiary zestawu zapewniające większą mobilność. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć?

VIVE Mars Camtrack to świetne narzędzie dla kreatywnych!

W skład standardowego zestawu VIVE Mars Camtrack wchodzą: 7-calowy dotykowy moduł VIVE Mars, trzy moduły Rover, dwa trackery VIVE Tracker 3.0, dwie stacje bazowe Base Station 2.0, oraz wysokiej jakości niezbędne okablowanie. System jest prosty w konfiguracji i można z niego produktywnie korzystać niemal od razu po wyjęciu z opakowania.

Oto jak o nowości wypowiadają się osoby związane z nowym produktem VIVE:

„Produkcja wirtualna to przyszłość w kreacji treści. Pozwala ona filmowcom uwolnić wyobraźnię poza ograniczenia fizyczności. Za pomocą Mars CamTrack, HTC wniesie lata swojego doświadczenia w rozwijaniu technologii VR do świata produkcji filmowej. Producenci nie będą musieli już balansować między jakością, a kosztami i czasem. Od teraz ich zestaw do produkcji wirtualnej może mieścić się w plecaku, nadal dostarczając jakość na profesjonalnym poziomie.” – Raymond Pao, wiceprezes działu biznesowego w HTC VIVE

„Produkcja wirtualna stwarza nowe okazje dla ekspresji kreatywności przez filmowców i scenarzystów. Rozwiązania takie jak VIVE Mars CamTrack pozwalają na nowe sposoby podchodzić do produkcji filmowej. Czas zaoszczędzony na fazie przedprodukcyjnej i na planie filmowym, dzięki możliwościom systemu Mars sprawi, że będzie on pożądany przy każdym projekcie filmowym tworzonym z pomocą wirtualnej rzeczywistości. Niezbędne do profesjonalnej produkcji cechy, takie jak synchronizacja Genlock, możliwość kalibracji kamery i obiektywów, wsparcie dla systemu wielu kamer i integracja z Unreal Engine poprzez LiveLink, wszystko to sprawia, że jest to rozwiązanie wyczekiwane przez społeczność producentów wirtualnych.” – Jim Geduldick, dyrektor produkcji wirtualnej i wiceprezes w Dimension Studio N.A.

„Do niedawna zasobochłonny charakter produkcji wirtualnej był największą barierą dla jej szerokiej adaptacji w branży. Od początku współpracowaliśmy z HTC VIVE nad doskonaleniem produkcji wirtualnej pod względem wydajności i opłacalności. Uważamy VIVE Mars CamTrack za ważny krok na przód w tym kierunku.” – Norman Wang, prezes Glassbox Technologies

Czytaj też: DVB-T2 – co warto wiedzieć o nowym standardzie odbioru naziemnej telewizji cyfrowej?

Warto wspomnieć także o tym, że producent zachwala walory ekologiczne swojego rozwiązania. Według VIVE produkcja wirtualna jest bardziej przyjazna środowisku niż tradycyjna i nie generuje takiego śladu węglowego. Nie jest bowiem konieczne organizowanie planu zdjęciowego w plenerze, które to pochłania transport aktorów i ekip, budowę planów filmowych, zaopatrzenie w energię elektryczną oraz utylizację rekwizytów i innych materiałów.

VIVE Mars CamTrack ma być dostępne w sprzedaży od drugiej połowy 2022.