Logitech K380/M350 Mac Keyboard Mouse Combo – ciekawy zestaw dla fanów Apple!

Logitech ma ogromne doświadczenie w projektowaniu ciekawych urządzeń peryferyjnych – zarówno dla komputerów pracujących pod kontrolą Windowsa, jak i tych, dla których podstawowym systemem jest macOS. W ostatnich dniach w moje ręce trafiła klawiatura Logitech Multi-Device K380 for Mac wraz z myszą Logitech Pebble Mouse M350. Postanowiłem sprawdzić, jak ten zestaw sprawuje się na co dzień!

Zawartość zestawu i jakość wykonania

Zarówno klawiatura Multi-Device K380 for Mac, jak i mysz Pebble Mouse M350 trafiają do nas w kompaktowych opakowaniach, w których znajdują się same urządzenia, zestaw baterii do każdego z nich (odpowiednio 2xAAA oraz 1xAA) oraz papierologia. Obydwa urządzenia utrzymane są w minimalistycznej stylistyce. Producent postawił w ich przypadku na uroczy kolor oznaczony jako Blueberry, który może spodobać się szczególnie kobietom.

Zarówno mysz, jak i klawiatura wykonane zostały z dobrej jakości tworzywa sztucznego, które nie powinno ulegać szybkiej degradacji nawet podczas intensywnego użytkowania. Ale niezła jakość wykonania to akurat domena koncernu Logitech. Sam korzystam z innego zestawu tego producenta od kilku lat i oznaki zużycia w jego przypadku są minimalne, jeśli nie wręcz śladowe.

Kompatybilność z oprogramowaniem

Mysz Pebble Mouse M350 to urządzenie dość proste, które nie oferuje nam żadnych zaawansowanych możliwości konfiguracji. Z naszym urządzeniem może łączyć się przez Bluetooth lub przez dedykowany odbiornik. Mysz jest dość płaska i bardzo kompaktowa. Z tego powodu można ją rozpatrywać w charakterze urządzenia o zacięciu biurowym. Nie będzie się nam komfortowo grało za jej pośrednictwem. Ale nie taka jej rola. Pebble Mouse M350 ma bez problemów mieścić się w kieszeni plecaka lub torby na laptopa i nie stanowić dla nas zbędnego balastu. Z tego zadania wywiązuje się wręcz wzorowo!

Klawiatura Multi-Device K380 for Mac jest kompatybilna z oprogramowaniem Logi Options+. Dzięki owej aplikacji możemy wygodnie zaktualizować oprogramowanie urządzenia, zarządzać funkcją Easy-Switch (która pozwala na wygodne przełączanie się pomiędzy kilkoma urządzeniami – np. iMac, MacBook, iPad) oraz zmieniać domyślne ustawienia związane z funkcjami klawiszy multimedialnych. Dodatkowo Logi Options+ informuje nas o stanie naładowania wykorzystywanych w przypadku klawiatury bateryjek AAA. Te według założeń producenta powinny zapewnić dwa lata pracy.

Czytaj też: Logi Options+ – co warto wiedzieć o aplikacji?

Wrażenia z użytkowania

Jak zestaw sprawuje się podczas codziennego użytkowania? Naprawdę świetnie! Choć trzeba pamiętać, że do czynienia mamy z klawiaturą dedykowaną głównie do prac biurowych, przeglądania Internetu czy konsumpcji multimediów. Zarówno dla osób zajmujących się pracą kreatywną, jak i dla graczy producent serwuje zupełnie inne urządzenia.

Jeśli jednak skupiamy się na podstawowych zadaniach, w których chcemy wykorzystywać np. Maca mini lub iMaca, to zestaw Logitech K380/M350 Mac Keyboard Mouse Combo sprawdzi się wręcz doskonale. Jak już wspomniałem, mysz jest dość kompaktowa, przez co dobrze leży w drobnej, kobiecej dłoni. Klawiatura natomiast serwuje nam komfortowy rozstaw klawiszy, dzięki czemu pisanie jest czystą przyjemnością.

Zarówno mysz, jak i klawiatura są dość ciche. Z tego powodu możemy komfortowo korzystać z nich także w nocy, kiedy pozostali domownicy śpią. Na uwagę zasługują również kompaktowe gabaryty klawiatury. Jej wymiary to 124 mm x 279 mm x 16 mm. Dzięki temu sprzęt zmieści się nawet na niewielkich biurkach. To niepodważalna zaleta, jeśli dysponujemy niestety ograniczoną przestrzenią roboczą.

Czytaj też: Logitech MX Master 3S for Mac – fani Apple ją pokochają!

Podsumowując…

Zestaw Logitech K380/M350 Mac Keyboard Mouse Combo to designerski, kompaktowy i wygodny w obsłudze sprzęt. Zarówno mysz, jak i klawiatura doskonale sprawdzą się podczas pracy biurowej, przeglądania Internetu i mediów społecznościowych oraz gdy zechcemy konsumować treści multimedialne. Gracze i osoby spędzające długie godziny na pracy kreatywnej powinny sobie ten zestaw odpuścić. Logitech ma bowiem w ofercie o wiele ciekawszy sprzęt dedykowany tym specyficznym grupom. Klawiatura Logitech Multi-Device K380 for Mac kosztuje 219 złotych. Mysz Logitech Pebble Mouse M350 natomiast – 109 złotych. Jest to więc sprzęt, na który może sobie pozwolić praktycznie każdy użytkownik macOS.