Logi Options+ – co warto wiedzieć o aplikacji?

Któż z nas nie uwielbia korzystać na co dzień ze sprzętu klasy Premium? Zazwyczaj producenci stawiają w jego przypadku na niesamowitą jakość wykonania i zaawansowane funkcje. Jednak sprzęt najwyższej klasy nie może obejść się bez dedykowanych aplikacji służących do zarządzania jego pracą. W przypadku marki Logitech takim narzędziem jest aplikacja Logi Options+. Co warto wiedzieć na jej temat?

Produkty Premium Logitech

Logitech w swojej ofercie posiada dziesiątki urządzeń z różnych przedziałów. Mamy tu więc sprzęt niskobudżetowy (dla mniej wymagających klientów), gamingowy czy też zaprojektowany z myślą o profesjonalistach. Szczególnie w tych dwóch ostatnich przypadkach kluczową rolę odgrywają szerokie możliwości w zakresie personalizacji. Gracze oraz osoby zajmujące się pracą kreatywną oczekują tego, że będą mogli dostosować funkcje i parametry sprzętu do własnych potrzeb.

I taką personalizację umożliwiają akcesoria Logitech z wyższej półki. Dzięki dedykowanej aplikacji możemy zarządzać funkcjami m.in. bardziej zaawansowanych myszy i klawiatur od znanego koncernu. Owa aplikacja to Logi Options+. Cechuje ją prostota formy oraz bardzo intuicyjny interfejs. Z tego właśnie powodu korzystanie z niej nie powinno sprawić najmniejszych problemów nawet totalnym laikom.

Czytaj też: Kontroler Stadia – jak włączyć obsługę Bluetooth?

Do czego może posłużyć Logi Options+?

Logi Options+ to wszechstronne narzędzie otwierające przed właścicielami urządzeń od Logitech niesamowite możliwości. Możemy dostosować to, jak urządzenia mają zachowywać się w różnych scenariuszach – na przykład podczas korzystania z rozmaitych aplikacji, co może bardzo pozytywnie wpłynąć na naszą produktywność. Możemy też konfigurować funkcje poszczególnych klawiszy klawiatur i myszy, a w przypadku tych ostatnich również funkcje rolek czy rozdzielczość pracy.

Aplikacja od Logitech może nas też informować o statusie połączenia z komputerem danego urządzenia czy o poziomie naładowania wbudowanej weń baterii. Poza tym Logi Options+ może służyć również do aktualizowania oprogramowania układowego baterii a to – jak wiemy – potrafi niejednokrotnie w odczuwalny sposób zoptymalizować pracę urządzenia. Aplikacja Logi Options+ jest więc obowiązkową pozycją dla tych osób, które chcą ze swoich akcesoriów Logitech wycisnąć maksimum, jeśli chodzi o oferowane przez nie możliwości.

Czytaj też: Jak założyć konto w GeForce Now?