Logitech MX Master 3S for Mac – fani Apple ją pokochają!

Mysz komputerowa, podobnie jak klawiatura to sprzęt, z którym spędzamy na co dzień wiele długich godzin. Rynek jest mocno przesycony akcesoriami tego typu, ale tylko niektóre z nich można uznać za wybitne, niezwykle ergonomiczne i tak naprawdę warte każdej ceny. Taka właśnie jest hitowa mysz Logitech MX Master 3S for Mac, którą w ostatnim czasie dane mi było przetestować w wariancie dedykowanym komputerom i tabletom od Apple.

Zawartość zestawu i jakość wykonania

Logitech MX Master 3S for Mac przyjeżdża do nas w niewielkim pudełku, w którym oprócz samej myszy znajdziemy także papierologię oraz dość długi kabel USB-C do USB-C, który posłuży nam do ładowania baterii urządzenia. Warto bowiem odnotować, że „gryzoń” wyposażony został przez producenta we wbudowany akumulator, co eliminuje w jego przypadku konieczność korzystania z baterii alkaicznych bądź akumulatorków wielorazowego użytku.

Testowana mysz jest świetnie wykonana. Widać, że producent postarał się o to, byśmy już po wyjęciu jej z pudełka odnieśli wrażenie, że mamy do czynienia z produktem klasy Premium. A to przecież ważna kwestia dla wszystkich fanów sprzętu od Apple. Koncern z Cupertino sam przykłada ogromną wagę do wykończenia swoich produktów najwyższej klasy materiałami. Logitech MX Master 3S for Mac będzie się więc z nimi doskonale komponował na naszym biurku.

Ergonomia na pierwszym miejscu

Logitech od lat stawia na ergonomię w przypadku swoich flagowych produktów. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku modelu MX Master 3S for Mac. Mysz jest doskonale wyprofilowana (pod kątem osób praworęcznych) i nawet długie godziny spędzone z nią przed komputerem nie będą męczące dla naszego nadgarstka. Mysz została przez producenta wyposażona w siedem przycisków oraz dwie rolki (jedną do przewijania pionowego i drugą – do poziomego).

Funkcja elektromagnetycznego przewijania z technologią MagSpeed™ jest niezwykle precyzyjna, co z pewnością docenią osoby zajmujące się pracą kreatywną czy też pracą z dokumentami. Rolki myszy zostały wykonane ze specjalnie obrobionej stali, dzięki czemu są doskonale wyważone. Za pomocą specjalnego przełącznika można zmieniać tryb pracy, który może być bardziej płynny i dynamiczny, bądź bardziej precyzyjny.

Czytaj też: GC Connect – poręczny HUB, spore możliwości

Autorska technologia Flow pozwala na pracę z kilkoma komputerami jednocześnie (bądź np. z komputerem oraz iPadem). Możemy przełączać mysz między dwoma urządzeniami przesuwając kursor do krawędzi ekranu. To bardzo wygodne rozwiązanie, które umożliwia m.in. wygodne kopiowanie bądź przenoszenie plików lub przełączenie się między aktualnie używanymi aplikacjami.

Dzięki aplikacji Logi Options+ możemy spersonalizować mysz MX Master 3S for Mac pod kątem pracy z systemami macOS i iPadOS oraz pod kątem korzystania z rozmaitych popularnych aplikacji – Photoshopa, Lightrooma, Premiere Pro, Final Cut Pro, przeglądarek internetowych czy też pakietu Microsoft Office. Warto wspomnieć również o tym, że mysz MX Master 3S for Mac możemy sparować maksymalnie trzy urządzenia, między którymi możemy się wygodnie przełączać.

Zdecydowanie nie dla mobilnych!

Mysz Logitech MX Master 3S for Mac zdecydowanie nie jest urządzeniem dla osób ceniących sobie mobilność. Jest to bowiem solidny kawał urządzenia, który cechują rozmiary 51 x 84,3 x 124,9 mm. Sprzęt jest również dość ciężki – waży bowiem 141 g. To jednak po części zasługa wbudowanego w „gryzonia” akumulatora.

Ten ładowany jest przez złącze USB-C. Energię możemy uzupełniać chociażby podczas użytkowania sprzętu, podpinając go do naszego komputera. Pełne naładowanie myszy zapewni nam długą pracę – nawet do 70 dni, jeśli założymy, że z urządzenia będziemy korzystać po 8-10 godzin dziennie.

Warto wspomnieć również o tym, że mysz Logitech MX Master 3S for Mac możemy połączyć z naszymi urządzeniami wyłącznie poprzez protokół Bluetooth. Producent nie przewidział tutaj możliwości korzystania z dedykowanego nadajnika Bolt.

Wrażenia z użytkowania

Logitech MX Master 3S for Mac to „gryzoń” z którego korzysta się bardzo wygodnie. Niezależnie od tego, czy pracujemy z tekstem, obrabiamy materiały graficzne, czy też montujemy materiały wideo. Produkt znanego koncernu dedykowany urządzeniom od Apple zawsze jest pewnym partnerem przy wykonywaniu zadań służbowych. Co ciekawe, względem poprzednika, można odnieść wrażenie, że mysz jest dużo bardziej precyzyjna. Dużo cichszy jest też klik. Producent chwali się, że aż o 90% względem myszy Logitech MX Master 3 for Mac.

Co bardzo mnie zaciekawiło i zainteresowało – testowana mysz doskonale sprawdziła się także podczas grania w gry komputerowe. Po uruchomieniu GeForce Now i wyborze moich ulubionych produkcji – niezależnie od tego, czy były to gry strategiczne czy też dynamiczne strzelanki – Logitech MX Master 3S for Mac nie „wymiękał” nawet przez chwilę. Jeśli więc obawiacie się, że po zakupie tej profesjonalnej myszy musielibyście sprawić sobie też inny model do grania – uspokoję Was – nie ma takiej potrzeby.

Podsumowanie

Logitech MX Master 3S for Mac to mysz kompletna. Tak naprawdę nie wyobrażam sobie, by producent mógł cokolwiek w przypadku tej serii ulepszyć, gdy nadejdzie moment na prezentację następcy. Jest to obowiązkowa pozycja dla każdego właściciela komputera lub tabletu pracującego pod kontrolą oprogramowania od Apple. Mysz doskonale sprawdzi się zarówno w codziennych zadaniach służbowych, jak i wtedy, gdy po godzinach najdzie nas ochota na spędzenie czasu przy ulubionych grach. Warto wspomnieć również o tym, że Logitech wypuścił wariant myszy dedykowany systemowi Windows. W najbliższym czasie będę chciał dla Was przetestować i ten model, by odnieść się do tego, jakie są najważniejsze różnice między poszczególnymi MX Masterami 3S. Testowana mysz nie jest tania. Kosztuje bowiem 499 złotych. Jeśli jednak stać nas na zakup kosztownego komputera lub tabletu Apple, to cena tej myszy nie powinna być dla nas barierą nie do przejścia.