Lifting Google Chrome już wkrótce?

Google Chrome to zdecydowanie najważniejsza przeglądarka internetowa na rynku. Właśnie z tego powodu Koncern z Mountain View stara się regularnie wzbogacać ją o nowe funkcje. Czasem jednak w aplikacji trzeba co nieco poprawić pod kątem designu. Tak będzie i tym razem.

Drobne zmiany – by użytkownik nacieszył wzrok!

Koncern z Mountain View tym razem stawia na poprawki wizualne mające ujednolicić interfejs wszystkich jego usług. Poszczególne elementy UI zostaną przeprojektowane i Google w ich przypadku postawi na obłości charakterystyczne dla koncepcji stylistycznej Material You. Warto w tym momencie wspomnieć, że nie będą to zmiany zbyt daleko idące (pojawią się np. w formularzach tekstowych). Amerykańskiemu koncernowi nie zależy na tym, żebyśmy musieli uczyć się obsługi narzędzia od nowa.

Póki co, delikatne zmiany są w fazie wczesnych testów – nie można ich sprawdzić bez ingerencji we flagi nawet w Chrome Canary. Na udostępnienie lekko przeprojektowanego interfejsu dla popularnej przeglądarki przyjdzie nam więc jeszcze poczekać. Możliwy jest także scenariusz, w którym Google rozmyśli się i nie wdroży zmian – na przykład na skutek negatywnych opinii ze strony osób aktualnie testujących w zamkniętych kręgach zmiany mające trafić do Chrome.

Czytaj też: Jeden z tabletów Google anulowany!

Google z pewnością w tym roku będzie kontynuować rozwijanie swoich sztandarowych usług, takich jak Chrome, Mapy czy Gmail. Miejmy nadzieję, że zaserwuje nam nowości konstruktywne, wpływające pozytywnie na naszą produktywność i wrażenia z użytkowania google’owskich aplikacji.

Grafika tytułowa: Growtika / Unsplash