Logi Dock – stacja dokująca All-In-One Logitech

To urządzenie pozwoli uporządkować nasze biurko, ograniczyć zbędne kable do minimum i rewolucjonizuje pracę i naukę zdalną.

Coraz bardziej popularny model pracy zdalnej spowodował wiele zmian w naszym życiu i pracy. Dotyczą one zarówno sposobu jak i narzędzi, które wykorzystujemy w naszych codziennych czynnościach. Producenci niemal z każdej branży dostrzegli okazję, żeby stworzyć zupełnie nowe, wcześniej niepotrzebne produkty i usługi. W taki oto sposób z połączenia HUB’a USB i systemu audio, powstała uniwersalna stacja dokująca.

Centrum sterowania światem

Logi Dock to inteligentna stacja dokująca z wysokiej klasy głośnikami, mikrofonami, różnymi portami, pozwalającymi na podłączenie dwóch monitorów i całej masy akcesoriów, takich jak kamera, klawiatura, myszka, słuchawki. Urządzenie to ma dodatkowo oddzielne zasilanie, które może także zasilać i ładować np. podłączonego laptopa, tableta, lub telefon. Pozwala zachować porządek na biurku, ponieważ do Logi Dock wystarczy podłączyć tylko jeden przewód z komputera, a wszystkie inne peryferia podłącza się do stacji dokującej. Do Logi Dock możemy także podłączać urządzenia bezprzewodowe dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth.

Potrzebne?

Odpowiedź na pytanie „Dlaczego powstało takie urządzenie?”, jest prosta. Laptopy, tablety i inne urządzania 2w1 mają coraz mniej gniazd i portów, są coraz mniejsze i bardziej mobilne. O ile idealnie nadają się do pracy w terenie, to praca z nimi w domu lub biurze jest mało komfortowa. Z Logi Dock możemy pracować na dużym monitorze, normalnych rozmiarów klawiaturze zewnętrznej, używać myszki. Możemy też podłączyć zewnętrzne kamery lub zestawy do wideokonferencji. Raz podłączone kable do stacji dokującej zostaną tam na zawsze, bez potrzeby wpinania ich każdego dnia. Osobiście bardzo doceniłem Logi Dock, ponieważ pracuje hybrydowo i do tej pory musiałem wpinać do laptopa wszystkie urządzenia co drugi dzień, gdy pracowałem z domu. Z niektórych urządzeń jak np. wysokiej jakości kamera zewnętrzna, musiałem zrezygnować, bo nie miałem wolnego portu w laptopie. Teraz świat wydaje się piękniejszy, a ja podpinam jedynie jeden przewód USB-C i mój laptop zamienia się w profesjonalną stacje roboczą.

Dokujemy

Logi Dock to przede wszystkim dobrze zaprojektowane urządzenie o wymiarach 84.8x160x131.5 mm i wadze niecałego kilograma. Dostępne jest w kolorze grafitowym oraz białym, z łatwością mieści się w jednej dłoni i wygląda jak bezprzewodowy głośnik. W połowie został wykonany z matowego plastiku natomiast jego boki są pokryte materiałem. Na górnej osłonie ma pięć przycisków dotykowych, które w zależności od używanej aplikacji mogą mieć różne funkcje. Dwa są szczególnie ważne, gdyż jednym przyciskiem można wyciszyć mikrofony, a drugim kamerę. U podstawy po lewej stronie jest jeden port typu USB-C, ale cała reszta gniazd jest na tylnej części. W zestawie otrzymujemy dodatkowy zasilacz wielkości cegły o mocy 100W. To dzięki jemu nie potrzebujemy dodatkowego zasilacza do laptopa.

Przeczytaj też: GC Connect – poręczny HUB, spore możliwości | CoNowego.pl

Słuchamy i mówimy

Stacja dokująca posiada także zestaw mikrofonów, które zostały wyposażone w system redukcji szumów i hałasów dochodzących z naszego otoczenia. System izoluje nasz głos od całej reszty, oczyszcza go, poprawia i dzięki temu jakość naszych rozmów podczas telekonferencji będzie znacznie lepsza od laptopowych mikrofonów. Wbudowane dwa głośniki mają spory zapas mocy, żeby nie tylko prowadzić rozmowy, ale też żeby posłuchać w trakcie pracy muzyki. Logi Dock brzmi zaskakująco dobrze.

Podsumowanie

Logi Dock od Logitech to bardzo praktyczne urządzenie, które znacznie usprawnia pracę hybrydową, pozwala zachować porządek na biurku, ale przede wszystkim poprawia komfort pracy i nauki. Dołączanie do spotkań wideo jest łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki integracji z kalendarzem i aplikacją Logi Dock. Dzięki zdefiniowanemu przyciskowi na obudowie Logi Dock, dołączenie do wideokonferencji odbywa się po naciśnięciu jednego przycisku. W czasach, w których większość z nas korzysta z laptopa lub innego mniejszego urządzenia, jest po prostu strzałem w dziesiątkę. Kto raz podłączy Logi Dock do komputera, nigdy z niego nie zrezygnuje.

Specyfikacja Logi Dock

 • Producent: Logitech
 • Typ stacji: stacja dokująca
 • Interfejsy WE/WY: Złącze stacji dokującej USB C
 • HDMI: 1 szt – HDMI 1.4b
 • Display Port: 1 szt – DP 1.4
 • USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps): 2 szt
 • USB 3.2 Gen 1 typ C (5 Gbps): 3 szt
 • Gniazdo linki zabezpieczającej: Tak
 • Waga: 0,94 kg
 • Wysokość (mm): 85
 • Szerokość (mm): 160
 • Głębokość (mm): 132
 • Wyposażenie: Kabel zasilający 1,6 m
 • Przewód zasilający 1,7 m
 • Kabel USB-C do USB-C 1 m
 • Cena 2099 zł