GC Connect – poręczny HUB, spore możliwości

W 2022 roku producenci laptopów – szczególnie tych biznesowych – prześcigają się w „odchudzaniu” swoich urządzeń. Celem nadrzędnym jest bowiem przygotowanie komputera lekkiego, poręcznego i smukłego. Dlatego najczęściej sprzęt z najwyższej półki wyposażony jest wyłącznie w złącza USB-C. Co, jeśli jednak taka konfiguracja nie jest dla nas korzystna? Możemy skorzystać z dobrego HUB-a. Ostatnio miałem okazję sprawdzić GC Connect!

Po co nam HUB USB-C?

HUB USB-C w praktyczny sposób rozszerza możliwości komputerów wyposażonych wyłącznie w złącza USB-C. Wiele akcesoriów oraz urządzeń peryferyjnych nie jest bowiem jeszcze kompatybilnych z tym kompaktowym złączem. Mowa o m.in. monitorach, drukarkach, skanerach itp. HUB USB-C umożliwia podpięcie tych wszystkich sprzętów do pozornie nieprzygotowanych do tego komputerów.

Mamy tańsze i droższe HUB-y. Jeśli jednak sporo zapłaciliśmy za naszego laptopa – warto zdecydowanie postawić na rozwiązanie z wyższej półki odznaczające się certyfikatami bezpieczeństwa oraz jakości. Możemy mieć wtedy pewność, że nie korzystamy z chińskiego „no name’a”, którego wyprodukowanie kosztowało dolara albo dwa i którego cechuje stosunkowo niska jakość wykonania i mierna kultura pracy.

Kompaktowe gabaryty, wykończenie Premium

HUB-a GC Connect możemy z czystym sumieniem zaliczyć do grupy urządzeń klasy Premium. Akcesorium cechują dość kompaktowe gabaryty, dzięki którym bez problemów zmieści się ono w naszym bagażu podręcznym (w plecaku, bądź w torbie na laptopa). HUB został wykonany z dobrej jakości tworzywa sztucznego oraz z aluminium, dzięki czemu jest bardzo solidny. Wypuszczony został z niego przewód USB-C w oplocie, o długości 15 centymetrów.

Tak zaprojektowane akcesorium będzie doskonale prezentowało się w otoczeniu zarówno biznesowych laptopów z Windowsem, MacBooków, jak i Chromebooków z wyższej półki. To właśnie z takimi urządzeniami sprzęt jest kompatybilny. Co ciekawe – możemy podłączyć go także do smartfona lub tabletu z Androidem na pokładzie, aby wygodnie podpiąć do nich mysz, klawiaturę czy pendrive’a.

Wygodnie rozszerz możliwości laptopa i smartfona!

HUB GC Connect wyposażony został w szereg przydatnych złącz. Warto zwrócić uwagę na to, że mamy tu trzy porty USB 3.1 Gen 1 o przepustowości do 5 Gb/s. Ponadto na przeciwległej krawędzi akcesorium osadzono dwa czytniki kart pamięci – jeden dedykowany kartom SD i drugi dla kard microSD.

Obok wspomnianych czytników osadzono wejście USB-C zgodne ze standardem Power Delivery 100 W – mogące służyć do zasilania naszego komputera. Nie sposób nie wspomnieć też o złączu HDMI 2.1 umożliwiającym podłączenie monitora i pracę w maksymalnej rozdzielczości 4K przy odświeżaniu ekranu równym 60 Hz.

Wspomniane cechy sprawiają, że GC Connect jest niezwykle praktycznym HUB-em w znaczący sposób zwiększającym możliwości wykorzystywanych przez nas na co dzień urządzeń mobilnych. Nie powinien nam też umknąć fakt, że dzięki produktowi GC możemy korzystać przewodowo z trybów Ready For w Motorolach czy DeX od Samsunga.

Podsumowanie

GC Connect to świetny HUB USB-C, który reprezentuje niesamowicie wysoką jakość wykonania. Oferuje nam multum praktycznych złącz, które przeniosą funkcjonalność naszych urządzeń mobilnych na zupełnie nowy poziom. Do czynienia mamy z akcesorium zaprojektowanym w tak solidny sposób, że nie powinny zaszkodzić mu przypadkowe upadki. HUB jest kompaktowy, dlatego nie będzie problemem zabieranie go ze sobą w podróż bądź na wyjazd służbowy. GC Connect kosztuje obecnie 249,95 złotych.