Huawei FreeBuds Pro 2 – Najlepsze słuchawki dokanałowe z ANC?

Pewnie nawet nie wiesz, że czekałeś właśnie na te słuchawki od dawna. Mają znakomitą jakość, wykonania i nieprzyzwoicie dobry dźwięk.

Wiesz po czym można poznać najlepsze słuchawki? To jest wbrew pozorom banalnie proste, wystarczy wykonać szybki test. Wpisz w dowolnej aplikacji mobilnej służącej do słuchania muzyki Hi-Res Audio, spokojnie jest tego sporo. A jeszcze lepiej, jeżeli uda Ci się odtworzyć nagranie koncertowe np. MTV Unplugged in New York lub inne. Teraz zamknij oczy i wsłuchaj się w muzykę, odgłosy, krzyki publiczności. Jeżeli poczujesz się jak byś był/była na koncercie, blisko swojej ulubionej kapeli, tak blisko, że słyszysz każdy instrument, każdą nutę, każde uderzenie kostką w struny gitary, to znak, że znalazłeś idealne słuchawki.

Bliżej serca

Słuchawki dokanałowe to fantastyczny wynalazek, ponieważ każde inne, nawet te nauszne nigdy nie dorównają im jakością dźwięku. Ich konstrukcja pozwala nam umieścić słuchawki głęboko w kanale ucha, gdzie dźwięk muzyki będzie odtwarzany w sposób najczystszy i najlepszej jakości. Mimo tego, że na co dzień więcej korzystam ze słuchawek nausznych, które są dla mnie wygodniejsze, to musze przyznać, że słuchanie muzyki na dokanałowych, potrafi wywołać nawet taki dreszczyk emocji, że włosy na głowie się jeżą. Wysokie tony są czyste i klarowne jak kryształ, średnie tworzą niesamowite brzmienie przestrzenne, a niskie delikatnie i miękko pulsują gdzieś w środku głowy. W słuchawkach Huawei FreeBuds Pro 2 słyszymy muzykę nie uszach, ale w środku naszej głowy.

Detale

Zawsze w pierwszej kolejności oceniam wygląd i praktyczne podejście projektantów do zwykłego, codziennego użytkowania. I choć niewiele osób zwraca na to uwagę, to ja bardzo doceniam logiczne rozwiązania. Konkretnie chodzi o sposób w jaki Huawei FreeBuds Pro 2 zostały umieszczone w etui. Po otwarciu etui słuchawki znajdują się w takiej pozycji, że chwycenie ich w palce nie wymaga obracania ich, ani ułożenia w innym położeniu. Są przygotowane tak, aby wyjąć je z etui i włożyć do uszu. Można to zrobić w całkowitej ciemności. Testowałem dziesiątki słuchawek i uwierzcie mi, że nie zdarza się to często. Największy problem miałem z bardzo dobrze grającymi Soundcore Liberty 3 Pro. Mimo tego, że testowałem je ponad miesiąc, to za każdym razem, po wyjęciu ich z etui nie wiedziałem, jak włożyć je do uszu.

Proste jest piękne

Huawei FreeBuds Pro 2 mają bardzo klasyczną budowę. Słuchawka ma idealnie dopasowaną do ucha część dokanałową oraz pionowy, podłużny Bar, w którym znajdują się bateria i mikrofony. Jest to konstrukcja, bardzo praktyczna i wygodna. Praktyczna dlatego, że idealnie wpasowuje się w ucho i wygodna, bo łatwo chwyta się słuchawki w palce. Huawei poszedł jednak o krok dalej i wykorzystał do budowy słuchawek materiały, które są po prostu ładne, wytrzymałe i dobre jakościowo. Dziś równie ważne jest dla nas to jak słuchawki grają i jak wyglądają.

Przeczytaj też: Soundcore Liberty 3 Pro – Flagowe słuchawki TWS z ANC (conowego.pl)

Inne niż wszystkie

Huawei zrezygnował z powszechnie używanych paneli dotykowych. Bardzo doceniam tak odważne podejście do sprawy, bo osobiście zawsze byłem zwolennikiem fizycznego przycisku. Wynika to z tego, prostego powodu, że w panelach dotykowych często dochodzi do przypadkowych akcji. Wystarczy złapać się za ucho i muzyka zamiera. W Huawei FreeBuds Pro 2 muzyką sterujemy, ściskając w palcach pionową część słuchawki. Jeden uścisk palcami to start/stop lub odbierania połączeń telefonicznych, dwa to przewijanie utworów do przodu, trzy do tyłu, a ściśnięcie i przytrzymanie to uruchomienie trybu ANC i Ambient.

Trzy tryby pracy

Huawei FreeBuds Pro 2 pracują w trzech, różnych trybach. Pierwszy to zwykły, bez żadnych dodatków wtedy, gdy po prostu słuchawki grają bez systemów wspomagania. Pasywne tłumienie szumów działa całkiem dobrze, a muzyka brzmi wtedy najlepiej. Drugi to ANC, czyli aktywne tłumienie hałasu, oparte na trzech mikrofonach, które zbierają dane i tworzą wokół nas idealnie wyciszoną przestrzeń. Trzeci tryb to Ambient, w którym słyszymy wszystko dokoła bez zdejmowania słuchawek. Ta opcja jest wyjątkowo praktyczna i działa bardzo dobrze. Huawei FreeBuds Pro 2 tak realnie odtwarzają dźwięki otoczenia, że czasem zapominałem, że mam słuchawki w uszach.

Jakość dźwięku

Dla bardziej zawansowanych melomanów mam dobrą wiadomość. Huawei FreeBuds Pro 2 grają rewelacyjnie. Słuchawki obsługują technologię odtwarzania muzyki wysokiej rozdzielczości SBC, AAC, Hi-Res Audio, Sony LDAC, A2DP, HFP i AVRCP. Dodatkowo pracują w pasmie przenoszenia od 14 ~ 48000 Hz, co zdarza się niezwykle rzadko. Oznacza to, że możemy liczyć na prawdziwą filharmonię a nie jakiś mały, lokalny koncert w zapyziałym garażu. Wisienką na torcie jest opracowany wspólnie z firmą Devialet procesor dźwięku. Przypomnijmy, że Devialet to francuski producent hi-endowego sprzętu audio, którego produkty kosztują po 15 000 zł za głośnik. Razem z Huawei strwożyli coś na wzór kolaboracji Huawei z Leica, OnePlus z Hasselblad czy vivo z ZEISS, a efekt jest znakomity.

Mów do mnie

Oprócz Aktywnej redukcji szumów ANC, Huawei FreeBuds Pro 2 posiadają także ENC, czyli system eliminacji niechcianych odgłosów podczas prowadzenia rozmów telefonicznych. Technologia wykorzystuje cztery mikrofony umieszczone w słuchawkach, żeby wyizolować głos rozmówcy i wyciszyć wszystkie inne, niepotrzebne hałasy jak dźwięki z ulicy czy szum wiatru. To się przydaje wszędzie i każdemu i działa. Co prawda przy dużym wietrze powstają krótkie przerwy, ale nie oczekujmy cudów.

Przeczytaj też: Słuchawki z najlepszym ANC – BOSE QC45 – powrót króla (conowego.pl)

Reasumując

Huawei FreeBuds Pro 2 to jedne z najlepszych słuchawek dokanałowych z ANC, które oferują bardzo, ale to bardzo dobre brzmienie. Aktywną redukcję szumów oceniam na mocne 8/10. Za to rozpiętość tonalną, brzmienie, czystość i dynamikę dźwięku oceniam na 9/10. Zabrakło mi gotowych presetów korekcji dźwięku, które by mnie zachwyciły. Z trzech, standardowych dostępnych w aplikacji, mój edytowany okazał się dla mnie najlepszy. Praca na baterii od 4 do 6 godzin nie wybiega poza standard, ale szybkie ładowanie i bezprzewodowe ładowanie są wielką zaletą. Klasyczny design, praktyczne rozwiązania i świetna jakość wykonania nie pozostawiają wątpliwości, że mamy do czynienia z flagowcem.

Specyfikacja Huawei FreeBuds Pro 2

 • Łączność: True Wireless (Bezprzewodowe)
 • Rodzaj łączności: Bluetooth 5.2
 • Budowa słuchawek: Dokanałowe
 • Redukcja hałasu: Aktywna – ANC
 • Średnica membrany: 11 mm
 • Pasmo przenoszenia słuchawek: 14 ~ 48000 Hz
 • Wbudowany akumulator: 55 mAh
 • Pojemność akumulatora etui ładującego: 580 mAh
 • Czas ładowania: ok. 40 min, ok. 60 min (etui), 10 min ładowania = 2,5h pracy
 • Maksymalny czas pracy: do 4 h (przy włączonym ANC), do 6,5 h, do 30 h (przy użyciu etui ładującego)
 • Zastosowane technologie: Low Complexity Subband Codec (SBC), Advanced Audio Coding (AAC)
 • Certyfikat Hi-Res Audio, Sony LDAC, A2DP, HFP, AVRCP
 • Pyłoszczelność i wodoszczelność (IP54)
 • Waga: 6 g (jedna słuchawka), 52 g (etui)
 • Cena: 899 zł
ZaletyWady
Piękny designBrak presetów dźwiękowych
Praktyczne rozwiązania
Wspaniały dźwięk
Oryginalne i inne sterowanie słuchawkami
Szybkie ładowanie i bezprzewodowe ładowanie