Canon PIXMA G3460 – Kolorowa drukarka wielofunkcyjna

Czy są drukarki, które sprawdzą się zarówno w pracy biurowej jak i na home office? Nie, ale są za to urządzenia wielofunkcyjne, które nadają się do biura i do domu.

Trudno jest sobie dziś wyobrazić brak drukarki w domu. Wszyscy przyzwyczailiśmy się do tego, że drukarki zawsze były, są i będą w naszym miejscu pracy. Jednak, teraz gdy część z nas pracuje zdalnie, albo hybrydowo, nikt nie wyobraża sobie nawet jednego dnia bez urządzenia wielofunkcyjnego. Druk, skan, ksero, wysyłanie podpisanych dokumentów, to nasz codzienny rytuał, do którego niezbędne jest urządzenie, które łączy w sobie wszystkie te funkcje.

Canon PIXMA G3560

… do zadań specjalnych

PIXMA G3460 firmy Canon to drukarko-skanery, które zapewniają wysoką jakość druku, bezprzewodową łączność, ekonomiczne drukowanie, długie miesiące pracy bez uzupełniania tuszu i dużą wydajność w rozsądnej cenie. To dość rzadkie połączenie, a jak się okazuje, Canon PIXMA G3460 doskonale nadaje się do drukowania dokumentów i prezentacji, kolorowych zdjęć, kserowania, skanowania i archiwizacji.

Przeczytaj też: Testujemy Epson Ecotank L3260 – więcej niż drukarka | CoNowego.pl

Canon PIXMA G3560

Jak Cię widzą…

Canon PIXMA G3460 to ciekawie zaprojektowane urządzenie pod względem kolorystycznym. Dzięki połączeniu szarości w górnej części, która wyraźnie odcina czarną dolną, uzyskano efekt wizualny, który sprawia, że z odległości kilku metrów widoczny jest tylko szary element. Drukarka wygląda na dużo smuklejszą niż jest w rzeczywistości. Jej kształt jest bardzo praktyczny, gdyż po schowaniu wysuwanych tacek od podajnika papieru u góry i wylotu wydruku od przodu, uzyskujemy foremny i praktyczny prostokąt. Drukarka ma wymiary: 445x330x167 mm i waży 6,4 kg.

Canon PIXMA G3560

Przemyślana konstrukcja

Na tylnej ściance znajdziemy gniazdo zasilania oraz port kabla sieciowego. Papier ładuje się od góry, po uprzednim rozłożeniu tacki. Gotowe wydruki wychodzą od przodu. Tu też znajdują się okienka z tuszem, w których widać, ile jeszcze pozostało nam poszczególnych, czterech kolorów. Od góry jest odchylana klapa skanera, a po jej lewej stronie panel sterujący. Znajdziemy na nim dwuliniowy wyświetlacz LCD oraz przyciski odpowiadające za kontrolę zasilania, wyboru wydruku w kolorze lub B&W, funkcję ksero, skanera. Nie zabrakło klawiszy nawigacyjnych.

Przeczytaj też: OKI C650 – Najmniejsza wysokowydajna drukarka kolorowa | CoNowego.pl

Canon PIXMA G3560

Zaawansowana technologia

Canon PIXMA G3460 to drukarka atramentowa z technologią Mega Tank, czyli z czterema zbiornikami z tuszem. Jest on bardzo wydajny i w razie potrzeby można go uzupełniać, dolewając do pojemników. Drukowanie odbywa się z maksymalną rozdzielczością 4800×1200 DPI. Drukarka ma funkcje kopiowania w kolorze i skanowania w kolorze z optyczną rozdzielczością 600×1200 DPI. Maksymalny rozmiar papieru pasujący do niej to: ISO (seria A): A4. Urządzenie drukuje z prędkością niemal 11-tu czarno-białych stron i 6-ciu kolorowych na minutę. Drukowanie może odbywać się przewodowo, bezprzewodowo, a także z urządzeń mobilnych. Ciekawą funkcją jest możliwość drukowania banerów do długości 1200mm.

Canon PIXMA G3560

Kultura pracy

Drukarka pracuje cicho na poziomie 51dB, co sprawia, że faktycznie podczas procesu druku, słyszymy tylko delikatny szum. Nie powoduje to żadnego dyskomfortu zarówno w domu jaki i w biurze. Kolorystyka jest stonowana i elegancka, bryła praktyczna, a rozmiar Canon PIXMA G3460 należy do średnich. Nie jest to urządzenie kompaktowe, które wciśniemy na każdą półkę, ale nie jest to też wielki kombajn na kółkach. Elegancko prezentuje się zarówno na biurku w pracy jak i na stoliku w domu.

Canon PIXMA G3560

Podsumujmy

Canon PIXMA G3460 to drukarka kolorowa, atramentowa z systemem Mega Tank, z funkcją ksero i skanera. Została zaprojektowana do biura i dla domu, ale i do pracy zdalnej i hybrydowej. Drukowanie może odbywać się na wiele sposobów – m.in. bezprzewodowo z komputera lub bezpośrednio ze smartfona, przy pomocy aplikacji. Drukarka jest całkiem szybka, ekonomiczna, wydajna i cicha. 

Canon PIXMA G3560
ZaletyWady
Elegancki designPrzydałby się ukryty pojemnik na papier
Duża szybkość i wydajność
Jest ekonomiczna
Technologia Mega Tank
Drukuje bezprzewodowo