TOP 5 – najlepsze głośniki 2.1 do 500 złotych

Decydując się na zakup dobrych głośników, które podłączymy do komputera lub telewizora, często wybieramy zestaw 2.1. Składa się on z dwóch kolumn wysokotonowych oraz subwoofera. Taka konfiguracja zapewnia nam naprawdę niezłe wrażenia z odsłuchu. Oczywiście dobry sprzęt tego typu nie jest tani. Dlatego dziś przyjrzymy się temu, jakie głośniki 2.1 możemy kupić w cenie do 500 złotych.

Czego powinniśmy oczekiwać od głośników 2.1?

Głośniki 2.1 za kwotę około 500 złotych powinny zapewniać nam możliwość połączenia się z naszymi urządzeniami zarówno za pośrednictwem kabla, jak i poprzez Bluetooth. Dzięki temu możliwe będzie wygodne przełączanie się na przykład – między telewizorem, a komputerem. Poza tym od sprzętu z omawianego przedziału cenowego mamy prawo wymagać solidnego wykonania oraz możliwości sterowania za pośrednictwem dedykowanego pilota. Będzie go już także charakteryzowała całkiem spora moc. Sprawdźmy co mają nam do zaoferowania topowi producenci.

Czytaj też: TOP 5 – najlepsze głośniki Bluetooth do 500 złotych

SpeedLink GRAVITY CARBON 2.1 BLACK

GRAVITY CARBON 2.1 BLACK od SpeedLink to pierwsze głośniki w naszym zestawieniu. Już na pierwszy rzut oka widzimy, że jest to zestaw zaprojektowany z myślą o graczach. Wskazuje nam na to nowoczesne i ciekawe wzornictwo. Moc wyjściowa to tutaj rozsądne 60 W. Moc szczytowa to natomiast 120 W. Z naszymi urządzeniami sprzęt może łączyć się za pośrednictwem Bluetooth bądź poprzez kabel 3,5mm. Jest to więc zestaw dość uniwersalny, Obudowa subwoofera została wykonana z drewna, co pozytywnie wpływa na brzmienie. Producent postawił ponadto na pilota stołowego połączonego z zestawem za pośrednictwem kabla. Jeśli chodzi o dostępne złącza to mamy tutaj dwa wejścia i dwa wyjścia liniowe audio. Prezentowany sprzęt kosztuje 499 złotych.

Logitech 2.1 Z533

Logitech 2.1 Z533 to drugi zestaw na naszej liście. Już na samym wstępie trzeba zaznaczyć, że nie połączymy go z naszymi urządzeniami za pośrednictwem Bluetooth. Producent oddaje natomiast do naszej dyspozycji dwa złącza 3,5 mm i jedno RCA. Moc wyjściowa to 60 W. Moc szczytowa to natomiast 120 W. Producent zapewnia, że do zestawu możemy podłączyć aż trzy urządzenia. Może być to na przykład komputer, telewizor oraz na przykład tablet lub smartfon. Na sterowanie pracą głośników pozwala intuicyjny w obsłudze pilot połączony ze sprzętem za pośrednictwem kabla. Prezentowany zestaw kosztuje 499 złotych.

Creative Stage V2

Creative Stage V2 to sprzęt, który dobrze gra i jednocześnie naprawdę nieźle wygląda. Głośniki satelitarne są tutaj wystylizowane na kształt eleganckiego soundbara. Z naszymi urządzeniami zestaw połączy się zarówno przewodowo, jak i poprzez Bluetooth. Moc wyjściowa w przypadku Creative Stage V2 to 80 W. Moc szczytowa to natomiast 160 W. Odtwarzaniem multimediów można sterować za pośrednictwem intuicyjnego w obsłudze pilota bezprzewodowego. Ponadto firma Creative postawiła w przypadku swojego produktu na wsparcie dla takich technologii, jak Sound Blaster Clear Dialog oraz Creative Surround. Odpowiadają one za poprawienie naszych wrażeń słuchowych podczas korzystania z zestawu. Cena to 488 złotych.

Trust 2.1 GXT 629 Tytan RGB Speaker Set

Trust 2.1 GXT 629 Tytan RGB Speaker Set to sprzęt o nowoczesnym wyglądzie. Podświetlenie RGB daje nam jasno do zrozumienia, że mamy do czynienia z głośnikami o zacięciu gamingowym. To kolejny zestaw, który z naszym sprzętem łączy się za pośrednictwem kabli. Dobrze, że mamy tutaj chociaż bezprzewodowego pilota. Moc wyjściowa to 40 W. Moc szczytowa to natomiast 120 W. Na uwagę zasługuje tryb pracy EKO. Gdy zostanie aktywowany, to po 60 minutach naszej nieaktywności zestaw przejdzie w tryb czuwania w celu oszczędzania energii. Cena to 449 złotych.

Creative SBS E2900

Creative SBS E2900 to ostatnia propozycja na dziś. Powinna ucieszyć klientów o nieco mniej zasobnych portfelach. Cena bowiem w tym przypadku to 388 złotych. Wzrok przykuwa nowoczesne wzornictwo i ciekawe podświetlenie subwoofera. Moc wyjściowa to tutaj rozsądne 60 W. Moc szczytowa to natomiast 120 W. Z naszymi urządzeniami sprzęt może łączyć się za pośrednictwem Bluetooth bądź poprzez kabel 3,5mm. Na plus obecność bezprzewodowego pilota służącego do sterowania odtwarzaniem multimediów. Panel sterowania został także umieszczony na froncie subwoofera. Ciekawostka to funkcja radia FM. Ponadto Creative SBS E2900 może odtwarzać muzykę z nośnika USB lub z karty pamięci.

Czytaj też: TOP 5 – nauszne słuchawki Bluetooth do 300 złotych