TOP 5 – zewnętrzne dyski SSD do 500 złotych – styczeń 2022

Wybór dobrego zewnętrznego dysku SSD nie jest łatwym zadaniem. Jeśli zależy Wam na solidności i niezawodności, warto przyjrzeć się renomowanym produktom. Dyski od wiodących dostawców takich rozwiązań zapewniają nam wysoką jakość eksploatacji przez długie lata. Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy dysk wykorzystujemy do zastosowań profesjonalnych. Przedstawimy Wam dziś najciekawsze – naszym zdaniem – nośniki w cenie do 500 złotych!

Dlaczego warto kupić zewnętrzny dysk SSD?

Choć żyjemy w epoce, w której najwygodniejszym sposobem na przechowywanie danych jest po prostu wrzucanie ich do chmury (takiej jak Dropbox, Dysk Google czy OneDrive) to dyski zewnętrzne są nadal bardzo popularnymi nośnikami dla naszych plików. Dlaczego? Są niewielkie, poręczne i możemy wrzucać na nie nasze ważne pliki nawet wtedy, gdy nie mamy dostępu do Internetu. Dodatkowo dobry zewnętrzny dysk możemy kupić za naprawdę rozsądne pieniądze. Warto wspomnieć, że w trzeciej dekadzie XXI wieku warto stawiać na zewnętrzne dyski SSD, które zapewniają wysoką szybkość przesyłu danych. Ok – dość marudzenia. Przejdźmy do omówienia naszych propozycji.

Czytaj też: HDD? SSD? A może hybryda? Jaki dysk wybrać?

SanDisk Portable SSD 1TB

Nasze zestawienie otwiera młodzieżowo prezentujący się dysk SanDisk Portable SSD 1TB. To niezły zewnętrzny dysk SSD o pojemności – jak sama nazwa wskazuje – 1 TB. Producent zapewnił mu wsparcie dla interfejsu USB-C 3.2, co przekłada się na zadowalające prędkości odczytu na poziomie maksymalnie 530 MB/s. Dysk jest zgodny z systemami Windows oraz macOS. Wraz z nim w zestawie otrzymujemy kabel z USB-C -> USB-A. Dzięki wbudowanemu w urządzenie uchwytowi możemy w praktyczny sposób zamocować go do uchwytu w plecaku lub karabińczyka. Dysk jest odporny na wibracje i upadki. Jego cena to 499 złotych.

Samsung Portable SSD T7 Touch 500GB

Samsung Portable SSD T7 Touch 500GB to dysk zamykający nasze zestawienie. Jest solidny (obudowa wykonana z metalu), kompaktowy i co najważniejsze – bezpieczny. Nośnik wspiera szyfrowanie AES 256-bit. Może być ponadto zabezpieczany za pośrednictwem hasła bądź danych biometrycznych. Mamy tu oczywiście interfejs USB 3.2, co przekłada się na zadowalające prędkości odczytu/zapisu na poziomie maksymalnie 1000/1050 MB/s. W zestawie z dyskiem otrzymujemy oprogramowanie oraz kable – USB-C i USB-C -> USB-A. Dysk współpracuje także ze smartfonami i tabletami z systemem Android – wystarczy zainstalować dedykowaną aplikację mobilną. Cena to 479 złotych.

Verbatim VX500 480GB

Verbatim VX500 to kolejny dysk w naszym zestawieniu. Nośnik o pojemności 480 GB został zamknięty w solidnej obudowie. Urządzenie jest zaskakująco kompaktowe. Producent zapewnił dyskowi wsparcie dla interfejsu USB-C 3.2, co przekłada się na zadowalające prędkości odczytu/zapisu na poziomie maksymalnie 500/440 MB/s. Dysk jest zgodny z systemami Windows oraz macOS. W zestawie z dyskiem otrzymujemy oprogramowanie oraz kabel do łączenia go z komputerem. Za taki zestaw trzeba zapłacić 479 złotych.

Kingston XS2000 500GB

Kingston XS2000 500GB to bardzo ciekawy dysk zewnętrzny w cenie do 500 złotych. Nośnik o pojemności 500 GB został zamknięty w solidnej, metalowej obudowie. Urządzenie jest bardzo kompaktowe. Ponadto jest odporne na zachlapanie i zapylenie dzięki standardowi IP55. Producent zapewnił dyskowi wsparcie dla interfejsu USB 3.2 Gen. 2 x 2. Prędkości odczytu/zapisu są naprawdę niezłe – na poziomie maksymalnie 2000/2000 MB/s. Dysk jest zgodny z systemami Windows oraz macOS. W zestawie z dyskiem otrzymujemy dedykowane etui oraz kabel do łączenia go z komputerem. Za taki zestaw trzeba zapłacić 459 złotych.

WD Elements SE 1TB

WD Elements SE 1TB to pojemny, zewnętrzny dysk SSD od cenionego producenta. Będzie szczególnie ciekawym kompanem dla osób mobilnych ze względu na solidną konstrukcję. Firma WD deklaruje, że nośnik jest odporny na drgania, wibracje i upadki. Doskonale sprawdzi się więc w codziennym biegu. Producent zapewnił dyskowi wsparcie dla interfejsu USB 3.2, co przekłada się na zadowalające prędkości odczytu/zapisu na poziomie maksymalnie 420/420 MB/s. Dysk jest zgodny z systemami Windows oraz macOS. W zestawie otrzymujemy kabel USB. Cena to 469 złotych.

Czytaj też: Jak sprawdzić swój klucz systemu Windows?