TOP 5 – podstawki chłodzące do 200 złotych – maj 2022

W ostatnich latach o wiele częściej na naszych biurkach laptopy zastępują toporne, nieporęczne pecety. Trudno się jednak temu dziwić. Są to bowiem urządzenia o wiele bardziej praktyczne, którym często także w żaden sposób nie brakuje wydajności. Decydując się na zakup dobrego laptopa warto zdawać sobie sprawę z tego, że należy zadbać o jego odpowiednie chłodzenie. Jeśli spodziewamy się, że będzie pracował przy sporych obciążeniach – warto postawić na podstawkę chłodzącą!

Dlaczego podstawka chłodząca?

Zadaniem dobrej podstawki chłodzącej jest ochrona naszego laptopa przed przegrzaniem. Jak z pewnością doskonale zdajecie sobie sprawę, jego podzespoły są poukładane w obudowie dość ciasno i przez to narażone na intensywne nagrzewanie się. Cyrkulacja powietrza w przypadku mobilnych komputerów nie jest zbyt korzystna i właśnie dlatego musimy ją wspierać za pośrednictwem dodatkowych akcesoriów. Jaką podstawkę chłodzącą kupimy w cenie do 200 złotych? Sprawdźmy!

Czytaj też: Twitch? YouTube? A może Facebook Gaming? Gdzie streamować?

MODECOM MC-CF18 RGB

MODECOM MC-CF18 RGB to pierwsza podstawka w naszym zestawieniu. Charakteryzują ją podświetlenie RGB i dwa pokaźnych rozmiarów wentylatory (o średnicy 115 mm każdy). Z tego względu będzie to rozwiązanie, które spodoba się graczom. Ustawić na niej możemy laptopa o maksymalnej przekątnej ekranu 18″. Akcesorium wykonano z aluminium oraz plastiku. Nie zapomniano o elementach antypoślizgowych oraz o możliwości regulacji kąta nachylenia podstawki. Mamy tu funkcję HUB-a USB oraz panel sterowania z ekranem LCD. Umożliwia on zarządzanie parametrami chłodzenia oraz sterowanie podświetleniem RGB. Taka podstawka kosztuje 169 złotych.

Cooler Master Ergostand IV

Cooler Master Ergostand IV to kolejna podstawka chłodząca w naszym zestawieniu – tym razem dużo bardziej stonowana. Kompatybilna jest z laptopami o maksymalnej przekątnej 17″. Producent postawił tutaj na jeden duży wentylator o średnicy 140 mm. Możemy regulować zakres jego obrotów. W bardzo prosty i wygodny sposób reguluje się też kąt nachylenia podstawki. Wykonano ją ze stali, plastiku i gumy. Oczywiście nie zabrakło tutaj funkcji HUB-a USB. Prezentowana podstawka kosztuje 149 złotych.

Trust GXT 278 Yozu

Trust GXT 278 Yozu to podstawka wizualnie pasująca do laptopa gamingowego. Wspiera urządzenia o maksymalnej przekątnej 17,3″. Mamy tu cztery wentylatory o średnicy 120 mm każdy. Prędkość ich obrotów możemy regulować. Na pokładzie takiej podstawki chłodzącej nie mogło zabraknąć funkcji HUB-a USB. Kąt nachylenia akcesorium możemy regulować. Splendoru dodaje tutaj zdecydowanie podświetlenie LED. Cena prezentowanej podstawki to 139 złotych.

Targus Single Fan Chill Mat

Targus Single Fan Chill Mat to kolejna niepozorna, ale bardzo praktyczna podstawka chłodząca w naszym zestawieniu. Producent postawił tutaj na prostotę konstrukcji. Podstawka w całości wykonana została z plastiku. Wykorzystuje jeden wentylator i możemy na niej ułożyć laptopa o maksymalnej przekątnej ekranu wynoszącej 15,6″. Targus nie zdecydował się na dołożenie tutaj dodatkowych portów USB i zapewnienie nam możliwości skorzystania z HUB-a. Za taką bardzo prostą podstawkę trzeba zapłacić 119 złotych.

Havit Gamenote F2035

Havit Gamenote F2035 to ostatnia podstawka w zestawieniu. Dość łatwo można dość do wniosku, że została zaprojektowana z myślą o graczach. Wskazuje na to podświetlenie dwóch wentylatorów o średnicy 140 mm każdy. Akcesorium jest kompatybilne z komputerami o maksymalnej przekątnej ekranu 15,6″. Jako że mamy do czynienia z rozwiązaniem niskobudżetowym (cena to 79 złotych) możemy zapomnieć o funkcji HUB-a USB czy też regulacji obrotów wentylatorów. Podstawkę wykonano z plastiku i metalu. Wyposażona została w antypoślizgowe nóżki i możliwość regulacji kąta położenia.

Czytaj też: GeForce Now – kompendium wiedzy

A w jaki sposób Wy dbacie o zapewnienie odpowiedniego chłodzenia Waszym laptopom?