TOP 5 – niedrogie monitory do domu – luty 2022

Monitor to podstawowy element każdego domowego zestawu komputerowego. Na rynku mamy dostępne naprawdę wiele modeli tego typu urządzeń – mniejszych, większych, dedykowanych graczom czy grafikom. Możemy też kupić niedrogie monitory do domowego użytku, które na co dzień wykorzystujemy do przeglądania Internetu, edycji dokumentów czy też oglądania filmów. I właśnie temu ostatniemu segmentowi postanowiliśmy się dziś przyjrzeć. Oto top 5 niedrogich monitorów do domu, w cenie do 500 złotych.

Tani monitor do domu – czyli jaki?

Ważne jest, aby pamiętać, że podstawowy monitor do użytku domowego nie będzie oferował nam fantastycznych matryc OLED ani wysokiej częstotliwości odświeżania. Możemy się spodziewać przekątnej ekranu od 18 do maksymalnie 23 cali, rozdzielczości Full HD i w przypadku lepszych modeli – matrycy IPS. To rozsądne minimum, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Jednakże, do prostych zastosowań, takie parametry monitora w zupełności wystarczą.

Czytaj też: Samsung DeX – czym jest i jak z niego korzystać?

Philips 220V8/00

Philips 220V8/00 to jeden z bardziej podstawowych monitorów od znanego koncernu. Nabywcom oferuje przekątną 21,5″ oraz rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. Typ matrycy zastosowanej w przypadku urządzenia to LED, VA. Oznacza to świetne kąty widzenia oraz dobre odwzorowanie kolorów. Częstotliwość odświeżania obrazu to 60 Hz. Monitor Philipsa oferuje nam podstawowe funkcje ochrony wzroku takie jak redukcja migotania czy filtr światła niebieskiego.

Na pokładzie monitora znajdziemy podstawowe złącza – VGA (D-sub) – 1 szt, DVI-D – 1 szt oraz DC-in (wejście zasilania) – 1 szt. Nie zabrakło wsparcia dla autorskich technologii Philipsa – SmartContrast oraz SmartImage. Producent stawia na trzyletnią gwarancję. Monitor Philips 220V8/00 świetnie sprawdzi się w podstawowych, domowych zastosowaniach – od pracy, przez multimiedia po granie w gry komputerowe (oczywiście jeśli gracze nie będą wymagać od niego zbyt wiele). Za sprzęt trzeba zapłacić 415 złotych.

Acer HA230AWI

Acer HA230AWI to kolejny niedrogi monitor w naszym zestawieniu. Oferuje przekątną 23″ oraz rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. Typ matrycy zastosowanej w przypadku urządzenia to LED, IPS. Dzięki temu możemy liczyć na świetne kąty widzenia oraz dobre odwzorowanie kolorów. Częstotliwość odświeżania obrazu to 75 Hz. Monitor Acera oferuje nam filtr światła niebieskiego mający odpowiadać za ochronę naszych oczu.

Na pokładzie monitora znajdziemy standardowy zestaw złącz – VGA (D-sub) – 1 szt, HDMI – 1 szt oraz DC-in (wejście zasilania) – 1 szt. Nie zabrakło wsparcia dla technologii AMD FreeSync. Ponadto możemy liczyć na obecność takich rozwiązań, jak AcerVisionCare czy Acer ComfyView. Producent stawia na trzyletnią gwarancję. Monitor Acer HA230AWI doskonale sprawdzi się w podstawowych, domowych zastosowaniach. Dodatkowo uwagę zwraca eleganckie wzornictwo urządzenia. Za sprzęt trzeba zapłacić 479 złotych.

iiyama X2283HS-B5

Monitor iiyama X2283HS-B5 to jedno z ciekawszych urządzeń w naszym zestawieniu. Oferuje przekątną 22″ oraz rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. Typ matrycy zastosowanej w przypadku urządzenia to LED, VA. Kąty widzenia oraz odwzorowanie kolorów nie pozostawiają wiele do życzenia. Częstotliwość odświeżania obrazu to 75 Hz. Monitor iiyama oferuje nam redukcję migotania oraz filtr światła niebieskiego w trosce o ochronę naszych oczu.

Na pokładzie monitora znajdziemy dużą ilość przydatnych złącz – VGA (D-sub) – 1 szt, HDMI 1.4 – 1 szt, DisplayPort 1.2 – 1 szt, wyjście audio – 2 szt oraz DC-in (wejście zasilania) – 1 szt. Ponadto producent postawił na wsparcie dla takich technologii, jak Advanced Contrast Ratio czy OverDrive (ta druga ma za zadanie eliminowanie nieostrości). Gwarancja? Oczywiście trzyletnia. Monitor iyama X2283HS-B5 to świetne i solidne rozwiązanie do zastosowań domowych. Za urządzenie trzeba zapłacić 499 złotych.

Lenovo ThinkVision S22e-19

Lenovo ThinkVision S22e-19 to prosty i solidny monitor do zastosowań domowych. Oferuje przekątną 21,5″ oraz rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. Typ matrycy zastosowanej w przypadku urządzenia to LED, VA. Kąty widzenia oraz odwzorowanie kolorów są bardzo solidne i adekwatne do tej półki cenowej. Częstotliwość odświeżania obrazu to standardowe 60 Hz. Monitor Lenovo oferuje nam redukcję migotania (Flicker Free) oraz filtr światła niebieskiego. Ich zadaniem jest ochrona naszego wzroku.

Monitor Lenovo to sprzęt serwujący standardowy zestaw złącz – VGA (D-sub) – 1 szt, HDMI – 1 szt, wyjście audio – 1 szt oraz DC-in (wejście zasilania) – 1 szt. Ciekawostką jest zintegrowany system zarządzania przewodami monitora. Przewody możemy poprowadzić przez podstawę, dzięki czemu unikniemy bałaganu na biurku. Za urządzenie trzeba zapłacić 499 złotych.

Dell E2318H

Ostatni monitor w naszym zestawieniu to Dell E2318H. Jest to naprawdę niezły produkt w swojej kategorii cenowej. Oferuje przekątną 23″ oraz rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. Typ matrycy zastosowanej w przypadku urządzenia to LED, IPS. Odświeżanie to standardowe dla tanich monitorów 60 Hz. Kąty widzenia oraz odwzorowanie kolorów są niezłe – jak na IPS-a przystało. Monitor od Dell oferuje nam redukcję migotania oraz filtr światła niebieskiego w trosce o nasz wzrok.

Na pokładzie monitora znajdziemy podstawowe złącza – VGA (D-sub) – 1 szt, DisplayPort – 1 szt, wyjście audio – 1 szt oraz AC-in (wejście zasilania) – 1 szt. Dell reklamuje swoje urządzenie jako dedykowane zastosowaniom biznesowym. Poza technologią ComfortView nie oferuje nam żadnych funkcji multimedialnych odpowiadających za poprawianie jakości obrazu. Sprzęt ma po prostu służyć i nie męczyć naszych oczu. Za prezentowany monitor trzeba zapłacić 479 złotych.

Czytaj też: Projektor Samsung The Premiere – takiego obrazu jeszcze nie widziałeś

Dajcie koniecznie znać z jakich monitorów Wy korzystacie na co dzień. Czy Waszym zdaniem warto dołożyć kilka stówek i do codziennych zastosowań kupić sprzęt z nieco wyższej półki? Zapraszamy do dyskusji!