TOP 5 – najlepsze karcianki na smartfony!

Karcianki to jedne z najbardziej wciągających gier dedykowanych urządzeniom mobilnym. Trudno się jednak temu dziwić. Oferują nam bowiem ciekawe tryby gry, ładną grafikę i możliwość rywalizowania ze znajomymi. Dlatego też dziś mamy dla Was z was zestawienie pięciu najciekawszych karcianej na smartfony.

Karcianki wciąż są bardzo popularne!

Gry karciane nadal przyciągają przed ekrany komputerów oraz smartfonów wielu fanów tego typu rozgrywki. Nie są to jednak gry, które spodobają się osobom oczekującym od gamingu wartkiej akcji. Tutaj trzeba postawić na odpowiedni dobór talii (i dalszy ich rozwój) oraz na strategiczne myślenie. Niejednokrotnie pojedynki w przypadku takich produkcji trwają po kilkadziesiąt minut i wygrywa je ta osoba, która stawia na bardziej kreatywnie, nieszablonowe rozwiązania.

W marketach z aplikacjami mamy całe mnóstwo różnej maści gier karcianych. Jak wyłowić te najciekawsze i najbardziej wartościowe? Przejdźmy do krótkiego omówienia tych propozycji, które powinny zwrócić Waszą uwagę.

Czytaj też: Wybieramy smartfona do 3000 złotych – maj 2022

Hearthstone

Hearthstone to gra-legenda, która ponownie przenosi nas do świata poznanego w serii gier Warcraft oraz w World of Warcraft. Omawiana produkcja przez lata zyskała miliony fanów na całym świecie. Charakteryzuje ją świetna, klimatyczna oprawa graficzna oraz prostota rozgrywki. Naszym zadaniem jest oczywiście przygotowanie silnej talii oraz pokonywanie przeciwników w pojedynkach 1 na 1. Oprócz nich Blizzard serwuje nam także inne, angażujące tryby gry.

Gra zawiera mikropłatności – w końcu producent musi z czegoś utrzymywać serwery. Tytuł jest intensywnie rozwijany i co kilka miesięcy udostępniane są kolejne, tematyczne DLC z nowymi kartami. Ponadto do dyspozycji oddawane nam są okresowe misje, dzięki którym w grze otrzymujemy różne benefity. Hearthstone oferuje nam cross-play. Gramy na jednym koncie zarówno na smartfonie, jak i komputerze i też w takim trybie prowadzone są walki między graczami. Dla fanów karcianek – pozycja obowiązkowa.

Magic: The Gathering Arena

Magic: The Gathering to marka bez dwóch zdań znana fanom gier karcianych. Wokół tego systemu stworzona została klasyczna, „papierowa” karcianka, jak i ta wirtualna. W przypadku tej drugiej mamy możliwość wirtualnego tworzenia talii i walczenia z przeciwnikami w trybie on-line. Oczywiście mechanika rozgrywki jest tu standardowa – musimy zbić u przeciwnika wszystkie punkty którymi dysponuje i w ten sposób go pokonać.

Także w przypadku Magic: The Gathering Arena twórcy postawili na cross-play. Możemy więc grać zarówno za pośrednictwem komputera, jak i urządzenia mobilnego. Oprawa graficzna produkcji nie pozostawia wiele do życzenia. Niezła jest także klimatyczna ścieżka dźwiękowa. Fani popularnego „Medżika” będą zachwyceni i spędzą przed ekranami setki godzin.


GWINT Wiedźmińska Gra Karciana

GWINT to gra, która popularność zdobyła na kanwie pecetowej trylogii traktującej o przygodach Geralta z Rivii. Była to jedna z zabaw pobocznych w trakcie rozgrywki, która zdobyła tylu fanów, że postanowiono stworzyć pełnoprawny tytuł oferujący nam możliwość grania w karty. Cechuje go ładna oprawa graficzna oraz podkład muzyczny nawiązujący do klimatu Wiedźmina.

Mechanika jest standardowa. Tworzymy swoją talię kart (na bazie jednej z frakcji dostępnych w grze) i następnie pokonujemy przeciwników. Po zbiciu wszystkich punktów u naszego rywala zostajemy zwycięzcą. Gdy zacząłem grać w GWINT-a musiałem przebrnąć przez samouczki, gdyż sama rozgrywka nieco się różni od tej znanej na przykład z Hearthstone. Ale można do niej szybko przywyknąć!

The Elder Scrolls: Legends

The Elder Scrolls: Legends to gratka dla fanów uniwersum należącego do Bethesdy. Jeśli spędzaliście setki godzin nad takimi grami, jak Morrowind, Oblivion czy Skyrim, to będziecie w domu! Mechanika gry jest bardzo prosta i podołają jej fani Hearthstone. Mamy tu bohatera talii, który dysponuje pewną pulą punktów i to właśnie je zbijamy za pośrednictwem kart dysponowanych przez naszego bohatera. Proste zadanie, prawda?

Grę charakteryzują przyjemna oprawa graficzna i klimatyczna muzyka. Producent wyraźnie chce tu postawić na klimat znany z innych produkcji z uniwersum TES. Pojawiają się tu nawet znane z serii postaci! Z grą poradzą sobie nawet początkujący, gdyż mechanika nie jest nazbyt skomplikowana. Jeśli stawiacie pierwsze kroki w świecie karcianek, to warto zaintersować się The Elder Scrolls: Legends.

https://www.youtube.com/watch?v=7ooBE5AQODY

Pokémon TCG Online

Pokemony! Ponadczasowy hit, który łączy już pokolenia! Karcianki związane z „kieszonkowymi stworkami” są z nami od lat. Mają też swojego przedstawiciela na urządzeniach mobilnych. Pokémon TCG Online to gra z mechanizmem cross-play, którą uruchomimy także na komputerach. Oczywiście jak możemy się spodziewać, naszym zadaniem jest stworzenie własnej talii składającej się z Pokemonów oraz rozmaitych power-upów.

Pojedynki toczymy w trybie on-line z innymi graczami. Wygrywa ta osoba, która pokona wszystkie stworki przeciwnika i pozbawi go kart. Mechanika prosta, z którą poradzą sobie nawet najmłodsi, prawda? Całość okraszono kreskówkową oprawą graficzną. Karciane Pokemony to produkcja, która wciąga na długie godziny. Jeśli lata temu mieliście do czynienia z „papierową” wersją gry i w przeszłości kolekcjonowaliście prawdziwe talie, to w 2022 roku gra wciągnie Was bez reszty.

Czytaj też: TOP 5 – najlepsze głośniki 2.1 do 500 złotych

A jakie są Wasze ulubione mobilne gry karciane?