Nadchodzi nowy, sandboxowy NFS na smartfony!

Need for Speed to kultowa seria gier wyścigowych, która na pokładzie komputerów zadebiutowała już lata temu. Ze względu na to, że coraz chętniej gramy na smartfonach, EA chce zdominować także ten segment. Dlatego w przygotowaniu jest nowa produkcja dla systemów iOS oraz Android. Do sieci wyciekł właśnie gameplay, który zdradza nam co nieco na temat wspomnianego tytułu.

Need for Speed Mobile zapowiada się nieźle!

Załączony materiał wideo, opublikowany przez serwis NFS Polska, ukazuje nam rozgrywkę z nowej gry Need for Speed dla smartfonów. Widzimy niesamowitą oprawę graficzną. Odpowiada za nią silnik Unreal Engine 4. Miejsce akcji gry to Palm City – znane chociażby z NFS: Heat. Podobno nowa gra ma być sandboxem, czyli ma oferować graczom ogromny, otwarty świat. Zamknięte testy alfa są nawet prowadzone już regionie azjatyckim.

Premiera mobilnego Need for Speed to ukłon w stronę fanów. Producenci gier coraz bardziej dostrzegają potencjał urządzeń mobilnych wykorzystywanych w charakterze mobilnych konsol. Prawda jest taka, że im mocniejsze będą oferowane nam smartfony i tablety, tym bardziej tytuły opracowywane z myślą o nich będą przypominały produkcje znane nam z komputerów.

Czytaj też: TOP 5 – najlepsze karcianki na smartfony!

Nie zostały jeszcze podane żadne konkretne daty związane z premierą mobilnego NFS. Nie oznacza to jednak, że w najbliższych miesiącach smartfonowi i tabletowi gracze będą pozbawieni rozrywek. Wielkimi krokami nadchodzi debiut dwóch potencjalnych hitów – Diablo Immortal oraz Apex Legend Mobile. Jestem niezmiernie ciekaw jak zostaną przyjęte przez fanów. Sam mam też zamiar ograć pierwszy z tytułów! Fani wyścigów natomiast muszą uzbroić się jeszcze w trochę cierpliwości.

Źródło: NFS Polska

Grafika tytułowa: EA