Notatnik od Google z wyczekiwanymi funkcjami?

Google Keep to bardzo praktyczna aplikacja do notatek od koncernu z Mountain View. Charakteryzuje ją prostota obsługi oraz przejrzysty interfejs. Ale to właśnie owa prostota była przez lata jej przekleństwem. Użytkownicy bardzo często wybierali OneNote bądź inne, alternatywne rozwiązania ze względu na oferowane przez nie, rozbudowane możliwości gromadzenia informacji. W najbliższym czasie jednak apka Keep może zostać rozbudowana!

Google Keep z rozbudowanymi notatkami?

Serwis 9to5google dotarł do informacji wskazujących na to, że amerykański gigant może rozbudować możliwości oferowane przez notatnik Google Keep. Nadchodzące zmiany zostały wykryte w najnowszej wersji aplikacji (5.22.182.00). W jej kodzie znaleziono ikony mogące odpowiadać za szerokie możliwości formatowania tekstu (na przykład pogrubienia, pisania kursywą i podkreślenia).

Do tej pory takich rozwiązań brakowało w Google Keep. Przez to aplikacja mogła być wykorzystywana do tworzenia prostych zapisków. Do czynienia bardziej zaawansowanych notatek jednak zupełnie się nie nadawała. Najwyraźniej ktoś pracujący w amerykańskim koncernie doszedł do wniosku, że tak dłużej być nie może, że warto dać użytkownikom szersze możliwości. Póki co jednak nie można w żaden sposób aktywować ukrytej funkcji.

Czytaj też: Google I/O 2022 – podsumowanie konferencji

Musimy uzbroić się w cierpliwość – najpewniej Google testuje jeszcze nowości w zamkniętych kręgach. Gdy już wszystko będzie gotowe i funkcje będą działać bez zarzutów, na pewno Amerykanie zdecydują się na włączenie ich po stronie serwera.

Grafika tytułowa: Greg Bulla / Unsplash