TOP 5 – najciekawsze głośniki 2.0 do 500 złotych – maj 2022

Głośniki komputerowe to akcesoria, z którymi styczność mamy praktycznie na co dzień. Korzystając z peceta albo laptopa bowiem często zdarza się nam słuchać muzyki, oglądać materiały wideo czy też uruchamiać ulubione gry. Zależy nam wtedy na wysokiej jakości odtwarzanego dźwięku, czyż nie? Właśnie dlatego warto zainwestować w dobry sprzęt audio. Co warto wiedzieć, gdy chcemy znaleźć dla siebie dobre głośniki 2.0 do 500 złotych?

Dobre głośniki 2.0 – cechy

Głośniki 2.0 nie są już tak popularne jak kilka lat temu. W trzeciej dekadzie XXI wieku o wiele chętniej sięgamy po zestawy z subwooferem lub po funkcjonalne soundbary. Nie oznacza to jednak, że „tradycjonaliści” nie mają w czym wybierać. Wbrew pozorom oferta głośników w konfiguracji 2.0 jest bardzo bogata i w cenie do 500 złotych kupicie już naprawdę niezłe urządzenia oferujące czyste i soczyste brzmienie. Nie owijając w bawełnę – przejdźmy do omówienia najciekawszych modeli głośników od topowych producentów!

Czytaj też: TOP 5 – najlepsze głośniki 2.1 do 500 złotych

Edifier R1700BT

Edifier R1700BT to ciekawe głośniki o klasycznym do bólu wyglądzie. Doskonale wtopią się więc w design każdego pomieszczenia. Moc prezentowanych głośników to 66 W. Z naszymi urządzeniami sprzęt może łączyć się za pośrednictwem Bluetooth bądź poprzez kabel 3,5mm. Jest to więc zestaw dość uniwersalny. Obudowy głośników zostały wykonane z płyty MDF, co pozytywnie wpływa na brzmienie. Producent postawił na pilota, który pozwoli na wygodne sterowanie odtwarzaniem. Jeśli chodzi o dostępne złącza to mamy tutaj dwa AUX. Prezentowany sprzęt kosztuje 499 złotych.

Creative 2.0 GigaWorks T40 II

Creative 2.0 GigaWorks T40 II to ciekawe głośniki o dość nowoczesnym wzornictwie. Moc zestawu to 32 W. Każdy z głośników wyposażono w dwa przetworniki tonów średnich z membranami z włókna szklanego oraz zaawansowany przetwornik tonów wysokich z tekstylną membraną. Takie zestawienie powinno zapewnić wysoką jakość odtwarzanego dźwięku. Z naszymi urządzeniami sprzęt może łączyć się za pośrednictwem kabla. Panel sterowania osadzono bezpośrednio w głośnikach. Mamy tu ponadto wejście liniowe Audio oraz wyjście słuchawkowe. Cena to 488 złotych.

Razer Nommo

Razer Nommo to dość awangardowe głośniki – jeśli chodzi o wzornictwo. Jak możecie się domyślić, zaprojektowano je z myślą o graczach. Moc zestawu to zaledwie 20 W, ale użytkownicy zachwalają je w sieci za wystarczająco dobre brzmienie. Być może to zasługa zastosowanych w ich przypadku przetworników z włókna szklanego. Pracą głośników sterujemy za pośrednictwem panelu umieszczonego na podstawie jednego z nich. Z naszymi urządzeniami sprzęt może łączyć się za pośrednictwem kabla. Jeśli chodzi o oferowane porty – mamy tu standardowo wejście liniowe Audio oraz wyjście słuchawkowe. Takie głośniki dla graczy kosztują 449 złotych.

Edifier 2.0 R1600TIII

Edifier 2.0 R1600TIII to klasycznie wyglądające głośniki o całkiem sporych możliwościach. Moc w ich przypadku to 66 W. Z naszymi urządzeniami sprzęt może łączyć się za pośrednictwem kabla mini-jack. Ponadto producent postawił na złącza RCA. Jest to więc zestaw dość uniwersalny, Obudowy głośników zostały wykonane z płyty MDF, co pozytywnie wpływa na brzmienie. Producent postawił na pilota, który pozwoli na wygodne sterowanie poziomem głośności. Mamy jednak także dostęp do panelu sterowania na obudowie. Ciekawostką jest obecność funkcji cyfrowego przetwarzania dźwięku (DSP). Prezentowany sprzęt kosztuje 420 złotych.

Creative T100 Hi-Fi 2.0

Creative T100 Hi-Fi 2.0 to ostatnia i najtańsza propozycja w naszym zestawieniu. Prezentowane głośniki zamknięto w dość klasycznej formie. Ich moc to 40 W. Z naszymi urządzeniami sprzęt może łączyć się za pośrednictwem Bluetooth, przez wejście optyczne toslink bądź poprzez kabel 3,5mm. Jest to więc zestaw o sporym potencjale. W kwestii sterowania producent postawił na pilota, który pozwoli na wygodne sterowanie odtwarzaniem. Nie zabrakło jednak także panelu sterowania usytuowanego na obudowie urządzenia. Ciekawostką jest obecność wbudowanego w głośniki wzmacniacza oraz funkcja odtwarzacza MP3 USB (złącze USB-C). Prezentowany sprzęt kosztuje 359 złotych.