Aplikacja mojeIKP z ważną nowością!

Aplikacja mojeIKP ułatwia nam dostęp do skierowań, recept i innych informacji związanych ze zdrowiem. Rozwiązanie cieszy się w Polsce sporą popularnością, dlatego też władze stawiają na intensywny jego rozwój. W ten sposób do mojeIKP trafia bardzo przydatna funkcja, która będzie dla wielu osób wybawieniem na co dzień.

mojeIKP przypomni o zażyciu leków!

W aplikacji mojeIKP debiutuje właśnie przydatne rozwiązanie. Od teraz będziemy mogli skorzystać z przypomnień dotyczących regularnego zażywania leków. Chyba każdemu z nas z różnych powodów zdarzało się zapomnieć o kuracji. Aby skorzystać z nowości wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

  1. W aplikacji wybierz opcję: Moje leki – przypomnienia.
  2. Wybierz znak „+” na ekranie, następnie wpisz nazwę swojego leku (Jeżeli na lek została wystawiona e-recepta, możesz skorzystać z symbolu dzwonka obok nazwy leku).
  3. Ustaw datę rozpoczęcia kuracji z wskazaniem, czy jest ona stałą, czy wyłącznie na określony czas.
  4. W drugim przypadku wybierz liczbę dni lub datę zakończenia kuracji.
  5. Wprowadź informację – co ile godzin musisz przyjmować lek (lub podaj godzinę). Uzupełnij dane dotyczące sposobu przyjmowania (po posiłku, w trakcie posiłku lub na czczo).
  6. Zatwierdź zmiany – gotowe!

Po ustawieniu leków i harmonogramu ich przyjmowania aplikacja mojeIKP będzie skrupulatnie przypominała o ich zażywaniu. Świetne rozwiązanie dla zapominalskich!

Czytaj też: Aktywność na świeżym powietrzu – propozycje na wiosnę

Mam nadzieję, że aplikacja mojeIKP wkrótce doczeka się kolejnych usprawnień dzięki którym będziemy mogli skorzystać z dodatkowych usług związanych ze służbą zdrowia. Jeśli tylko pojawią się jakieś informacje w tej kwestii – od razu Wam je przekażemy. Aplikacja mojeIKP jest dostępna w Google Play i App Store.