TOP 5 – myszy bezprzewodowe do 100 złotych – listopad 2022

Tania mysz bezprzewodowa – czy to pojęcie musi kojarzyć się nam wyłącznie z tandetnie wykonanymi urządzeniami? Jak się okazuje, szukając „gryzonia” w cenie do 100 złotych nie jesteśmy skazani na bylejakość. Myszy za przysłowiową „stówkę” oferują całkiem niezłą jakość wykonania oraz ergonomiczną budowę. Dziś przedstawimy Wam ciekawe propozycje w tym segmencie!

Mysz za 100 złotych – czego się spodziewać?

Przede wszystkim po taniej myszy bezprzewodowej nie powinniśmy się spodziewać cudów. Za około 100 złotych kupimy nieźle zaprojektowany i przemyślany sprzęt tego typu, jednak nie zaoferuje nam on takiej wszechstronności, jak rozwiązania ze średniej i wysokiej półki cenowej. Zapomnijmy więc o drobiazgowej regulacji rozdzielczości pracy, czy też o wielu przyciskach, do których możliwe będzie przypisanie ważnych dla nas funkcji (choć czasem można natrafić na wyjątki od takiej reguły, co potwierdza nasze zestawienie). Mysz za 100 złotych ma po prostu dobrze i bezproblemowo służyć nam na co dzień. Oto pięć naszych propozycji z omawianej półki cenowej!

Czytaj też: TOP 5 – niedrogie monitory do domu – październik 2022

Acer Vero Mouse

Acer Vero Mouse to gratka dla fanów ekologii. Prezentowana mysz została bowiem wykonana w 30% z tworzywa PCR, co pozwala zmniejszyć emisję CO2 o około 21%. Trzeba przyznać, że urządzenie prezentuje się designersko. Rozdzielczość pracy prezentowanej myszy to 1200 dpi. Minusem jest to, że do łączenia się z naszym sprzętem „gryzoń” wykorzystuje wyłącznie interfejs 2,4 GHz. Czas pracy na jednej baterii AA to według deklaracji producenta 365 dni. Acer Vero Mouse wyposażono dość standardowo – w trzy przyciski i rolkę. Mysz kosztuje 99 złotych.

Microsoft Ocean Plastic Mouse

Microsoft Ocean Plastic Mouse to kolejna eko-mysz w naszym zestawieniu. Urządzenie zostało wykonane w 20% z przetworzonego plastiku z oceanów. Mimo to, pod względem designu może się podobać. Rozdzielczość pracy prezentowanej myszy to 1000 dpi. Z naszym komputerem lub tabletem ów sprzęt łączy się dzięki technologii Bluetooth. Czas pracy na jednej baterii AA to według deklaracji producenta maksymalnie rok. Budowa prezentowanej myszy nie zaskakuje – mamy tu trzy przyciski oraz rolkę. Produkt koncernu z Redmond kosztuje 99 złotych.

Dell Mobile Wireless Mouse MS3320W

Dell Mobile Wireless Mouse MS3320W to niedroga mysz bezprzewodowa mogąca – ze względu na swoje wzornictwo – trafić w gusta klientów biznesowych. Rozdzielczość pracy prezentowanej myszy to 1600 dpi. Mamy do czynienia z bardzo wszechstronnym „gryzoniem”. Z naszymi komputerami bowiem sprzęt łączy się dzięki technologii Bluetooth lub poprzez częstotliwość 2,4 Ghz. Czas pracy na jednej baterii AA to według deklaracji koncernu Dell dwa lata. Budowa myszy jest standardowa i obejmuje trzy przyciski oraz rolkę. Prezentowane akcesorium kosztuje 99 złotych.

HP Z3700

HP Z3700 to bardzo ładna mysz o spłaszczonej budowie. Dzięki przemyślanej konstrukcji nie zajmuje dużo miejsca w bagażu podręcznym. Rozdzielczość pracy prezentowanej myszy to 1200 dpi. Z naszymi komputerami połączy się ona poprzez częstotliwość 2,4 Ghz (do zestawu dołączono dongle’a). Zasięg pracy to maksymalnie 10 m. Na jednej baterii AA urządzenie może działać nawet dwa lata. Poziom funkcjonalności jest tu standardowy – koncern HP serwuje nam trzy przyciski oraz rolkę. Prezentowane akcesorium kosztuje 98 złotych.

Logitech M190

Logitech M190 to mysz o bardzo ergonomicznej budowie i jednocześnie ostatnia propozycja w naszym zestawieniu. Jednocześnie jest to dość prosty model „gryzonia”. Rozdzielczość pracy urządzenia to to 1000 dpi. Do łączenia się z naszym sprzętem sprzęt wykorzystuje wyłącznie interfejs 2,4 GHz. Korzysta oczywiście z charakterystycznego dla sprzętu Logitech czujnika USB. Czas pracy na jednej baterii AA to według zapewnień producenta 18 miesięcy. Mysz wyposażono w trzy przyciski i rolkę. Cena? Bardzo atrakcyjna – zaledwie 75 złotych.