God of War: Ragnarok sprzedaje się jak ciepłe bułeczki!

Chyba żadna gra nie była w tym roku tak wyczekiwana przez fanów PlayStation, jak God of War: Ragnarok. Choć tytuł zadebiutował niedawno, to sprzedaje się fenomenalnie. Czy właśnie stanął przed nami murowany kandydat na konsolową grę roku? Sprawdźmy, jak prezentują się liczby w odniesieniu do tej produkcji.

Materiał na grę roku?

God of War: Ragnarok sprzedał się w swoim debiutanckim tygodniu w większej liczbie egzemplarzy niż jakikolwiek inny wyłączny tytuł dla PlayStation. Ważne informacje w tej kwestii zostały opublikowane na oficjalnym profilu PlayStation na Twitterze. Koncern Sony poinformował, że w pierwszym tygodniu produkcja sprzedała się w ilości 5,1 miliona egzemplarzy.

Epicka przygodowa gra akcji AAA, której premiera odbyła się 9 listopada, stała się ulubieńcem zarówno regularnych użytkowników konsol od Sony, jak i krytyków. Świadczy o tym fantastyczny, 94-procentowy wynik w serwisie Metacritic wyświetlany na podstawie 135 opinii recenzentów. Warto w tym momencie zaznaczyć również, że God of War: Ragnarok wzbudził większe zainteresowanie niż chociażby The Last of Us Part II, Marvel’s Spider-Man czy Uncharted 4: A Thief’s End.

Czytaj też: Gry Ubisoft wracają na Steam!

Z pewnością omawiana gra sprzeda się jeszcze w milionach egzemplarzy. Mamy bowiem Black Week, a poza tym startuje gorączka przedświątecznych zakupów. Myślę, że za kilka tygodni Sony z pewnością podzieli się z nami kolejnymi informacjami wskazującymi na to, jaką popularnością cieszy się najnowsza odsłona serii God of War.

Grafika tytułowa: Sony