Lepsza jakość rozmów dla tańszych smartfonów Samsung?

Funkcja Voice Focus zadebiutowała na pokładzie smartfona Samsung Galaxy F23 5G w marcu tego roku. Dzięki ciepłemu przyjęciu, w następnej kolejności została wdrożona w przypadku średniopółkowych modeli Galaxy M33 5G i Galaxy M53 5G. Teraz Samsung rozszerza tę funkcję na urządzenia z serii Galaxy A!

Voice Focus na kolejnych smartfonach!

Galaxy A33 5G, Galaxy A53 5G i Galaxy A73 5G otrzymują funkcję Voice Focus wraz z aktualizacją One UI 5.0. Ta funkcja poprawia jakość głosu podczas połączeń po obu stronach, dzięki czemu dźwięk staje się wyraźniejszy dla dzwoniącego i słuchacza. Odfiltrowywany zostaje szum tła i wzmocnione częstotliwości głosowe. Ważną cechą Voice Focus jest to, że funkcja współpracuje z aplikacjami do połączeń wideo i głosowych, takimi jak Google Meet, Microsoft Teams, WhatsApp i Zoom.

Całkiem możliwe, że wkrótce Voice Focus trafi na pokład kolejnych smartfonów – także tych z 2021 roku. Koncern z Korei niejednokrotnie udowadniał nam bowiem, że pamięta o użytkownikach nieco starszych, ale nadal wspieranych urządzeń i często raczy ich rozwiązaniami, które wcześniej debiutują w przypadku najnowszych modeli smartfonów i tabletów Galaxy.

Czytaj też: Limitowany wariant Xiaomi 12T Pro oficjalnie!

Dajcie koniecznie znać, czy mieliście już okazję sprawdzić funkcję Voice Focus. To może być prawdziwy game changer dla rozmów głosowych oraz wideo szczególnie jeśli prowadzimy je, gdy dookoła panuje dość spory zgiełk.

Grafika tytułowa: Samsung