Ford Kuga – uniwersalny SUV dla rodziny

Sporych rozmiarów luksusowy SUV – Ford Kuga, okazuje się być autem nie tylko komfortowym dla rodzin, ale także zróżnicowanym pod względem charakteru dzięki innowacyjnym trybom jazdy. Dzięki pięciu różnym ustawieniom – „Normalny”, „Sportowy”, „Eco”, „Śliska nawierzchnia” oraz „Śnieg/piasek” – kierowca może dostosować auto do bieżących potrzeb i warunków na drodze – to niezwykle ważne w okresie jesienno-zimowym.

fot. Ford

Uniwersalny napęd na różne scenariusze

Mechanizm sterowania trybami jazdy wpływa nie tylko na reakcję kierownicy, ale także na układ napędowy, elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy, kontrolę przyczepności i wiele innych. W trybie „Sport”, Ford Kuga staje się prawdziwym sportowcem – szybka reakcja na gaz, bezpośrednie sterowanie, oraz dezaktywacja Auto-Start-Stop sprawiają, że auto zyskuje dynamiczną charakterystykę.

Jednak Kuga to nie tylko sportowe osiągi. W trybie „Śnieg/piasek”, auto staje się doskonałym terenowcem, wyłączając system ESP dla lepszej trakcji. „Śliska nawierzchnia” gwarantuje bezpieczeństwo na mokrych drogach, a tryb „Eco” optymalizuje parametry pracy układów dla oszczędnej ekonomii jazdy, co w przypadku wersji Hybrid pozwala na przejechanie nawet 1000 km na jednym baku.

fot. Ford

Ford Kuga oferuje również różne rodzaje napędu, z wersją Plug-in Hybrid umożliwiającą jazdę bezemisyjną na zasięgu do 88 km w trybie elektrycznym. Dla miłośników jazdy bez kompromisów, dostępny jest także Intelligent All-Wheel Drive, który automatycznie dostosowuje napęd do warunków na drodze, zapewniając jednocześnie ekonomiczną jazdę.

Czytaj też: Supervan – legendarny koncept Forda!

Grafika tytułowa: Ford