5 niestandardowych porad – gdzie, jak najlepiej i jak najtaniej kupić sprzęt AGD?

Szukasz nowego sprzętu AGD i nie chcesz przepłacić? W tym artykule podzielę się praktycznymi wskazówkami, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Nie musisz być ekspertem, aby znaleźć dobrą ofertę – wystarczy, że zastosujesz proste rady, które omówię poniżej.

Unikaj rozczarowania – sprawdź komentarze przed zakupem

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że szukanie sprzętu w Internecie często wiąże się z przeglądaniem rankingów i opinii na dany temat. Wiele osób szuka informacji na stronach sprzedawców, różnych forach czy grupach dyskusyjnych, a także na platformach społecznościowych, takich jak Facebook. Chciałbym skupić Waszą uwagę na komentarzach do produktów np. na stronach sprzedawców, ponieważ uważam je za cenne źródło informacji. Dlaczego? W popularnych sklepach internetowych produkty mają zwykle sporo komentarzy. Osoby rozczarowane produktem lub mające z nim problemy często je umieszczają. Negatywne opinie mogą za to zawierać szczegółowe informacje o problemach z produktami, takimi jak uszkodzenia, niska jakość czy niespełnione oczekiwania. Pomoże to nam zweryfikować oczekiwania wobec produktu przed zakupem przez Internet. Dodatkowo, analiza negatywnych opinii pomoże uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, jeśli weźmiemy pod uwagę, że inni użytkownicy spotkali się z podobnymi, negatywnymi doświadczeniami.

Wybieraj optymalnie – sprawdź oferty w wielu sklepach.

Producenci w swoich fabrykach wytwarzają „setki tysięcy” urządzeń, które na pierwszy rzut oka różnią się detalami. Obejmują one m.in. niższe zużycie energii, różnice w wykończeniu, różne kolory elementów czy różnice w ilości programów lub funkcji programowalnych. Możemy spotkać sytuacje, w których urządzenia AGD są bardzo podobne do siebie, gdzie np. tylko jeden parametr jest słabszy względem “kuzyna”, a różnica w cenie jest znaczna. Różnica między takimi modelami może oscylować od 50 do nawet 200 złotych u innego sprzedawcy. Zachęcam do dokładnego przejrzenia ofert największych sprzedawców, którzy mają wiele propozycji w swojej ofercie. Może okazać się, że ten konkretny model lub minimalnie inna wersja produktu może być znacznie tańsza niż podobna oferta u innego sprzedawcy. Model może różnić się tylko jedną literą lub cyfrą. Warto być świadomym i przeprowadzić solidne rozeznanie przed złożeniem zamówienia. Możliwe, że w ten sposób zaoszczędzicie trochę pieniędzy.

Kupuj bezpiecznie – sprawdź, czy sprzęt pochodzi z oficjalnej dystrybucji

Wybrałeś sprzęt, a teraz szukasz atrakcyjnej oferty. Przeglądasz sklepy internetowe oraz wchodzisz na portale aukcyjne. Sprawdź pochodzenie takiego urządzenia. Stwierdzenie „sprzęt jest nowy, fabrycznie zapakowany i objęty dwuletnią gwarancją” może nie zawsze okazać się w 100% prawdą. Często, produkty w bardzo atrakcyjnych cenach, nabywane są przez sprzedawcę hurtowo za granicą na korzystniejszych warunkach lub pochodzą z dostaw, które uległy uszkodzeniu. Pamiętajcie, że nie każdy producent oferuje gwarancję w całej Europie, co oznacza, że kupując taki sprzęt, nie masz pewności czy reklamacja w Polsce będzie uwzględniona. Dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, czy sprzęt pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji, szczególnie w przypadku droższego sprzętu, aby móc skorzystać z gwarancji w przypadku awarii i uniknąć rozczarowania i kosztów naprawy.

Szukaj korzystnych ofert – sprawdź oferty w studiach mebli kuchennych lub u stolarzy

W Polsce i nie tylko działają kanały sprzedaży, takie jak studia mebli kuchennych czy stolarze, którzy wytwarzają meble jednocześnie oferując sprzęt AGD. Sprzedają oni modele, których nie znajdziecie w dużych sieciach handlowych. Niektórzy producenci, tworząc oferty dla studiów mebli kuchennych, proponują pięcioletnią gwarancję, co stanowi znaczącą zachętę i zaletę. W większych sieciach trzeba za nią dodatkowo zapłacić. Ponadto w studiach mebli kuchennych można znaleźć marki, których nie znajdziecie w sieciach. Być może uda Ci się zaoszczędzić znajdując dobrze skrojoną ofertę dla siebie lub produkty objęte 5-cio letnią gwarancją.

Kupuj cały sprzęt AGD za jednym razem – sprawdź zalety rat 0% lub kilku rat gratis.

Duże zakupy nagradzane są większymi korzyściami. Sieci handlowe często oferują promocje np. „piąty produkt za 1 zł” czy „olbrzymią zniżkę np. 90% na piąty produkt”. Bardzo popularne są promocje z 1 lub 2 ratami gratis. Klienci chętnie korzystają z promocji typu 30, 40 lub 50 rat 0%.

Bonus: zwróć uwagę na sprzęt z ekspozycji/outletowy

Stanowi on świetną okazję dla osób poszukujących produktów w atrakcyjnych cenach. Czasami można nabyć produkt, który był wyjęty z opakowania i przebywał na ekspozycji jedynie przez kilka dni. Podczas wizyty w sklepie warto zapytać obsługę, czy istnieje taka możliwość, gdyż cena potrafi być niższa nawet o 40%. Takie towary są opisane jako artykuły z outletu, przeceny lub zmiany ekspozycyjne. Czasami mogą one nosić niewielkie ślady użytkowania, takie jak lekkie wgniecenia, otarcia czy drobne rysy. Często na stronie internetowej sprzedawcy można znaleźć oznaczenie informujące o stanie produktu “w outlecie” jako dobre, bardzo dobre itp.

Czytaj też: Czarna lodówka o cenie do 2000 zł i wysokości powyżej 180 cm