Samsung dominuje w pierwszej „dziesiątce” najczęściej kupowanych telewizorów w Polsce!

Według najnowszych danych firmy badawczej GfK, telewizory Samsung zdobyły serca polskich konsumentów, stając się niekwestionowanymi liderami rynku. W pierwszej połowie roku, aż 7 modeli tego producenta znalazło się w pierwszej „dziesiątce” najczęściej wybieranych telewizorów w Polsce. Szczególnie imponujące jest to, że aż trzy z nich mają ogromne ekrany o przekątnej 65 cali.

Świetne wyniki koreańskiego koncernu!

Samsung utrzymuje swoją dominację na rynku telewizorów nie tylko w Polsce, ale i globalnie. Przez ostatnie 17 lat firma nieprzerwanie zajmuje pierwsze miejsce na świecie, co potwierdza zaangażowanie w rozwijanie najnowszych technologii. Samsung może się również poszczycić tytułem największego posiadacza patentów na świecie w latach 2019-2022, zdobywając aż 106 392 patenty. To zobowiązanie do innowacji przełożyło się na ogromne inwestycje, a tylko w tym roku firma planuje wydać 47,5 biliona wonów na rozwój chipów i produkcję ekranów w spółce Samsung Display.

Nagroda Nobla w dziedzinie kropek kwantowych, przyznana trzem naukowcom za ich pracę, również potwierdza, że Samsung jest pionierem w wykorzystywaniu tej technologii w telewizorach. Zastosowanie kropek kwantowych w modelach QLED, Neo QLED i OLED sprawia, że telewizory Samsung oferują niezrównane wrażenia wizualne.

Polski rynek telewizorów świadomie zmierza w kierunku większych ekranów, a GfK prognozuje, że cykl wymiany telewizorów skróci się z 6-7 do 4-5 lat. Warto zauważyć, że aż 13 telewizorów Samsung znalazło się w pierwszej „dwudziestce” najczęściej wybieranych modeli. Wśród innowacyjnych propozycji firmy znajdują się także telewizory Samsung OLED, które oferują głęboką czerń, czystą biel i żywe kolory. Dzięki technologii kropek kwantowych Quantum Dot i nowoczesnym pikselom, obrazy są oszałamiająco realistyczne. Gracze docenią funkcję upłynnienia ruchu do 144 Hz w 4K, co gwarantuje dynamiczną rozgrywkę bez opóźnień.

W obliczu rosnącej popularności telewizorów Samsung, firma uruchomiła promocję na modele OLED. Kupujący mogą liczyć na zwrot nawet do 2000 złotych na konto przy zakupie wybranych modeli. Promocja trwa do 31 grudnia 2023 roku w wybranych sklepach.

Czytaj też: Samsung podpowiada, jak oszczędzać energię w domu w sposób „smart”!

Grafika tytułowa: Samsung