Samsung podpowiada, jak oszczędzać energię w domu w sposób „smart”!

Nowe badanie Grupy IQS, przeprowadzone na zlecenie Samsunga, ujawnia, że aż 9 na 10 Polaków przy wyborze sprzętu AGD do swoich domów kieruje się głównie chęcią oszczędzania energii. Respondenci podkreślają, że oprócz ułatwiania codziennych obowiązków, inteligentne urządzenia powinny wspierać ich w mądrym zarządzaniu zużyciem energii i domowym budżetem.

Samsung stawia na nowoczesne, ekologiczne urządzenia

Samsung wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom, prezentując kilka innowacyjnych rozwiązań. Program Pranie optymalne AI w pralkach Samsung to jedno z nich. Dzięki precyzyjnym czujnikom dostosowuje długość programu, ilość wody i detergentu do wagi i stopnia zabrudzenia pranych rzeczy, co pozwala zoptymalizować zużycie energii i detergentu.

Technologia Samsung AI EcoBubble™ umożliwia skuteczne pranie w temperaturze 15°C, co pozwala na oszczędność energii do 70% przy zachowaniu efektywności prania. Kolejnym przełomem jest lodówka Samsung z modułem Wi-Fi, która łącząc się z aplikacją SmartThings, pozwala oszczędzać nawet do 15% energii dzięki trybowi AI Energy Mode.

Również w kuchni można efektywnie gospodarować energią. Piekarnik Samsung Dual Cook Steam™ umożliwia przygotowywanie dwóch potraw jednocześnie w różnych trybach i temperaturach, co pozwala zaoszczędzić zarówno energię, jak i czas. Najnowszy odkurzacz pionowy Samsung Bespoke Jet AI posiada tryb AI, który rozpoznaje rodzaj powierzchni i dostosowuje moc ssącą, minimalizując zużycie energii.

Badanie pokazało również, że 6 na 10 Polaków chciałoby zarządzać inteligentnymi urządzeniami za pomocą jednej aplikacji. SmartThings, druga najpopularniejsza aplikacja do zarządzania smart home w Polsce, spełnia te oczekiwania. Kompatybilna z ponad 5000 zewnętrznymi urządzeniami, pozwala monitorować zużycie energii i aktywować tryb oszczędzania, automatycznie przełączając wszystkie podłączone urządzenia w tryb minimalizujący zużycie energii.

Czytaj też: Dwie transmisje sportowe na jednym ekranie? Z telewizorami Samsung to możliwe!

Grafika tytułowa: Samsung