Logitech G435 – bezprzewodowe słuchawki dla gracza

Podczas gdy cała konkurencja produkuje słuchawki duże, ciężkie, z podświetleniem, to Logitech idzie pod prąd i prezentuje nieduże, lekkie i bez zbędnych dodatków.

Słowo smart towarzyszy niemal każdej nowej rzeczy, która pojawia się na rynku, niezależnie czy jest to smartfon aparat czy lodówka. Każde, nowe urządzenie musi być inteligentne i być napakowane technologią po same brzegi. Na szczęście okazuje się, że nie wszyscy myślą tak samo i za to Logitech dostaje wielki HUG! Najnowsze słuchawki G435 są małe, lekkie, bardzo wygodne, długo działają na baterii i nie wymagają dodatkowej aplikacji.

Prosta instalacja

Znajdą się tacy, którzy będą marudzić, ale ja uważam takie rozwiązanie za wielką zaletę. Zresztą słuchawek mamy na rynku całkiem spory wybór. Jeżeli ktoś uważa, że bez dedykowanej aplikacji nie przeżyje, to może zdecydować się na inny model, albo innego producenta. Ja taką minimalistyczną historie kupuję. Cała instalacja ogranicza się do wpięcia pendrive do komputera i słuchawki działają. Ponieważ używam na co dzień trzech różnych laptopów, (do pracy, rozrywki i do grania) to przepięcie słuchawek zajmuje sekundę i nie wymaga parowania, szukania czy instalacji programów, które działają w tle i zabierają pamięć komputera.

Komfort i wygoda

W opakowaniu Logitech G435 znajdziemy zestaw słuchawkowy G435, bezprzewodowy odbiornik LIGHTSPEED USB, kabel do ładowania USB-C do USB i dokumentacje produktu. Słuchawki są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych od czarnych, przez różowo niebieskie po biało błękitne. G435 są lekkie jak piórko, ważą zaledwie 165 g i w pierwszej chwili sprawiają wrażenie zabawki. Dzięki temu, że są tak lekkie i delikatne, to noszenie ich jest bardzo komfortowe. Nie spadają podczas raptownych ruchów głową, schylania się czy nawet skakania, inne z kolei często zsuwają mi się nawet przy wiązaniu butów albo podnoszeniu czegoś z podłogi. Waga i wykonanie mają oczywiście też duży wpływ na wygodę noszenia słuchawek. Można ich zdecydowanie dłużej używać, bo nie ściskają głowy zbyt mocno. Materiały z jakich powstały G435 to głównie plastik oraz wykończony materiałem pałąk.

Sprawdź też: Logitech G435 – bezprzewodowe, lekkie, kolorowe i ekologiczne

Dane techniczne Logitech G435

  • Masa: 165 g
  • Wymiary: 163x170x71 mm
  • Membrany audio: 40 mm
  • Pasmo przenoszenia: 20 Hz–20 kHz
  • Impedancja: 45 omów (pasywna)
  • Czułość: 83,1 dB SPL/mW
  • Głośność maksymalna: <100 dB z opcjonalnym ogranicznikiem <85 dB

Łatwa obsługa

Sterowanie słuchawkami odbywa się pomocy przycisków fizycznych. Wszystkie znajdują się na lewej muszli. Jest tam dioda informująca o stanie baterii, przycisk zasilania, regulacja głośności i przycisk wyciszający mikrofon. Oba mikrofony znajdują się także na lewej stronie. … i to jest wersja podstawowa. Jeżeli chcemy się dowiedzieć jakie inne funkcje mają kombinacje kliku przycisków, to trzeba zagłębić się w instrukcje.

Czyste brzmienie

Na co dzień słuchawki bezprzewodowe są bardzo wygodne, co prawda zostały stworzone dla graczy, ale równie dobrze można na nich uczyć się pracować lub nawet nosić je na świeżym powietrzu. Logitech G435 mają bowiem możliwość podłączenia ich nie tylko przez pendrive, ale też przez Bluetooth. Jednak nosząc je na zewnątrz musimy być ostrożni, ponieważ słuchawki nie są odporne na deszcz. Są przeznaczone raczej do użytku domowego. Nauszniki są wykończone pamiętającą kształt gąbką i materiałem. W razie wytarcia lub zniszczenia można je łatwo wymienić. W muszlach znajdują się dwa mikrofony, które całkiem dobrze sobie radzą. Dźwięk z nich jest wyraźny i klarowny dla rozmówcy.

Słuchawki mają konstrukcję otwartą, tak więc nie odcinają nas od świata zewnętrznego. Dźwięk w słuchawkach jest bardzo przyjemny, doskonale sprawdziły się w grach, podczas oglądania filmów a także wideokonferencji. Są tak lekkie, że często zapominałem, że mam je na głowie. Basy są delikatne i miękkie, wysokie tony bez przesterów.

Podsumowanie

Logitech G435 to słuchawki bezprzewodowe, bardzo lekkie, bardzo wygodne i bardzo kolorowe. Są przeznaczone dla graczy, dlatego polecam je do gier. Kosztują 345 zł i nie jest to wygórowana cena za słuchawki renomowanej marki jaką jest Logitech. Bardzo podoba mi się oryginalne podejście firmy do maksymalnego uproszczenia obsługi słuchawek. Na jednym ładowaniu pracują do 18-tu godzin.

ZaletyWady
Dobra jakość dźwiękuBrakuje mi odporności na deszcz
Super lekkie
Bardzo komfortowe
Długa praca baterii
Szybkie podłączanie