Oto vivo Y32 – czyli niedrogi smartfon z nowym Snapdragonem!

Wielkimi krokami zbliża się początek 2022 roku. Już za moment producenci smartfonów wystartują z ofensywą modelową mającą ugruntować ich pozycję na rynku. Tymczasem vivo już teraz prezentuje nowe urządzenie za rozsądne pieniądze, które pracowało będzie w oparciu o procesor Snapdragon kolejnej generacji – vivo Y32. Co warto wiedzieć na jego temat?

fot. vivo

Smartfon vivo Y32 zapowiada się ciekawie!

Nowość od vivo wyposażona została w 6,51-calowy wyświetlacz IPS LCD HD+. Jej sercem jest natomiast procesor Snapdragon 680 wspierany przez 8 GB RAM oraz 128 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika. Zaplecze fotograficzne jest dość skromne. Producent bowiem postawił na zaledwie dwa obiektywy o skromnej rozdzielczości: główny – 13 MP i makro – 2 MP. Na pokładzie prezentowanego smartfonu nie mogło zabraknąć złącza USB-C, gniazda słuchawkowego 3,5 mm oraz Bluetooth 5.0. Całość zasila bateria o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla ładowania 18W. System zainstalowany na pokładzie urządzenia to natomiast Android 11 z nakładką OriginOS.

Czytaj też: Największe zaskoczenia i rozczarowania w segmencie smartfonów w 2021 roku

Na tą chwilę nowość od vivo nie jest jeszcze dostępna w sprzedaży nad Wisłą. Nie wykluczone jednak, że już wkrótce zadebiutuje na polskich półkach sklepowych. Na rodzimym rynku urządzenie kosztuje 1399 CNY, czyli około 900 złotych. Jak myślicie? Czy tak zaprojektowany smartfon ma szanse na to, by zdobyć serca i portfele mniej wymagających użytkowników?

Grafika tytułowa: vivo