HP ENVY Inspire 7200 All-in-One – Drukarka do domu i do biura

Urządzenia wielofunkcyjne kojarzą nam się z dużymi kombajnami, zajmującymi sporo miejsca w biurowych przestrzeniach. A gdyby tak zmieścić wszystkie te inteligentne funkcje w niedużej, kompaktowej obudowie?

Gdy myślę o drukarce, to myślę o HP. Moja pierwsza drukarka to HP, druga, trzecia i obecna, to też HP. Mimo tego, że konkurencja nie śpi i ma w swojej ofercie od najprostszych drukarek po zaawansowane urządzenia wielofunkcyjne, to ostatecznie decydowałem się właśnie na markę HP. Dziś testujemy jeden z najnowszych produktów HP ENVY Inspire 7200 All-in-One. Okazuje się, że model HP ENVY Inspire to bardzo wszechstronne urządzenie wielofunkcyjne, które równie dobrze radzi sobie w domu przy bezprzewodowym drukowaniu dokumentów, zdjęć z wakacji czy skanowaniu, jak i w małym biurze lub przy pracy zdalnej.

Inspiruje

HP ENVY Inspire to urządzenie wielofunkcyjne z drukiem dwustronnym, drukarka do dokumentów, zdjęć, prezentacji, ksero, skaner, faks, kreator albumów, kalendarzy, zaproszeń i wielu innych szablonów i wzorów. Prosta i biała bryła z szarymi elementami wygląda bardzo klasycznie i czysto. Doskonale wkomponuje się w przestrzeń biurową, ale równie dobrze będzie wyglądała w domu na biurku lub regale. Ma dobrze przemyślaną i praktyczną konstrukcję, ponieważ pojemnik na kartki ładowany jest od przodu i znajduje się u podstawy drukarki, a zaledwie dwa centymetry wyżej, także od przodu znajduje się tacka na gotowe wydruki. Taka budowa rozwiązuje wiele problemów i jest bardzo wygodna i sprawia, że HP ENVY Inspire jest bardzo ustawna.

Przeczytaj też: OKI C650 – Najmniejsza wysokowydajna drukarka kolorowa | CoNowego.pl

Reaguje na dotyk

Centrum sterowania HP ENVY Inspire jest ruchomy, odchylany, kolorowy, dotykowy ekran o przekątnej 6,85 cm. Jest to idealny sposób, żeby się z drukarką łatwo dogadać. Pierwsze połączenie zrobiłem z telefonem przy pomocy aplikacji mobilnej HP Smart. Wystarczy zainstalować ją na telefonie i podążać za jej instrukcjami. Tworzymy bezpłatne konto na HP i chwilę później HP ENVY Inspire była gotowa do pracy. Pierwsza konfiguracja przebiegła błyskawicznie i nie zajęła mi dłużej niż minutę.

Drukuje, skanuje, kseruje

HP ENVY Inspire to wygodne rozwiązanie bez kabli. Gdy już raz połączymy ją z naszą domową lub biurową siecią Wi-Fi, to będzie widoczna dla innych urządzeń. W przypadku komputera instalujemy także aplikację HP Smart i tak jak w mobilnej logujemy się do naszego konta HP. Program automatycznie wykrywa dostępne drukarki w sieci i instaluje sterowniki. Menu aplikacji Mac/PC oraz mobilnej wyglądają identycznie i mają te same funkcje, ale o tym później. HP ENVY Inspire jest gotowa do pracy. Teraz możemy drukować, skanować i kserować do woli.

Przeczytaj też: Testujemy Epson Ecotank L3260 – więcej niż drukarka | CoNowego.pl

Imponuje

Warto wspomnieć krótko o parametrach technicznych. HP ENVY Inspire to drukarka kolorowa, atramentowa. Wypluwa 15 stron B&W na minutę i 10 stron w kolorze. Posiada bardzo przydatną funkcje druku dwustronnego, co pozwala zaoszczędzić kartki. Największy obsługiwany format papieru to A4 oraz mniejsze takie jak: 10 x 15 cm, 13 x 13 cm, 13 x 18 cm, A4, A5, A6, B5(ISO), B5(JIS), C6. Podajnik papieru znajduje się w dolnej części, ładowany jest od przodu i mieści 125 arkuszy. Drukarka ma też funkcję robienia wydruków panoramicznych, co szczególnie przydaje się przy drukowaniu zdjęć w tym formacie. Skaner znajdujący się na górze urządzenia ma maksymalny rozmiar dokumentu A4 i ma rozdzielczość optyczną 1200x1200dpi, natomiast rozdzielczość kopiowania to 600×600 dpi. Łączność bezprzewodowa odbywa się za pośrednictwem Apple AirPrint, Mopria (Android) oraz Wi-Fi. Dla miłośników staromodnych rozwiązań, HP ENVY Inspire ma możliwość podłączenia do komputera za pomocą przewodu. Port znajduje się na tylnej ściance urządzenia.

Zaskakuje

Miłą niespodzianką jest usługa HP+. Zaraz po zainstalowaniu aplikacji, dostajemy możliwość skorzystania z modelu subskrypcji, który oferuje dodatkowe gratisy, funkcje i udogodnienia. Jest to opcja płatna, ale można wybrać jedną z kilku dostępnych planów drukowania od 4,99 zł, przez 18,99 zł, 28,99 zł, 61,99 zł po 129,99 zł miesięcznie. Plan wybieramy w zależności od tego jak dużo drukujemy. Pierwsza funkcja jest Asem, jest to automatyczne uzupełnienie pojemników z atramentem Instant Ink. Gdy system wykryje, że jakiś kolor się kończy, wówczas wysyła zamówienie do sklepu, a kurier dostarcza przesyłkę za dzień lub dwa. Dzięki temu nigdy nie zabraknie nam tuszu. Kolejna ciekawa funkcja to możliwość drukowania spoza domu. Będąc w trasie, za granicą, w autobusie, pociągu lub samochodzie, możemy wysłać pliki do HP ENVY Inspire. A gdy wrócimy do domu, wydruki będą czekały gotowe. Inne opcje pozwalają rozwinąć się bardziej kreatywnie i oferują przeróżne szablony, które umożliwiają przekształcanie zdjęć w prezenty, karty, pamiątki, albumy, kalendarze itp. Osoby, które wybiorą opcję HP+, otrzymają także dodatkowy rok gwarancji.

Uwiecznia wspomnienia

HP ENVY Inspire doskonale radzi sobie z drukowaniem zdjęć. W tym celu warto zakupić papier fotograficzny, może być pocztówkowy 10×15 cm, błyszczący. Nie jest to duży wydatek, bo 100 arkuszy kosztuje ok. 55 zł, a jakość wydruków jest fantastyczna i nie ustępuje tej z foto-labów. Kolory są mocne i żywe, kontrasty wyraźne a zdjęcia można dotykać zaraz po wyjęciu z tacki. Świetnym rozwiązaniem jest możliwość tworzenia albumów. Służy do tego dodatkowa aplikacja, którą HP Smart sam wskazuje do instalacji i jest to ChatBooks Family Photo. Znajdziemy tam sporo pomysłów i inspiracji, które zamienią się w gotowe albumy ze zdjęciami.

Dyskretna i ekologiczna

Dobra drukarka to także cicha drukarka. Szczególnie pracując z domu oczekujemy, że nie będzie przeszkadzała innym domownikom. HP ENVY Inspire posiada tryb cichy, który jest ledwie słyszalny. Zasadniczo, jeżeli w tym samym pokoju słuchamy muzyki albo mamy włączony telewizor, to nawet nie usłyszymy, jak ona pracuje. Jeżeli cenisz sobie dobro naszej planety to zapewne ucieszy Cię fakt, że HP ENVY Inspire została zbudowana z myślą o zrównoważonym rozwoju. W ponad 45% została bowiem wykonana z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.

Podsumujmy

HP ENVY Inspire zaskoczyła mnie pozytywnie, co utwierdziło mnie w przekonaniu, że cały czas dobrze inwestuje swoje pieniądze. HP mocno idzie do przodu nie ustępując miejsca na podium. Drukarka ma bardzo praktyczną konstrukcję, lekki i nowoczesny design, dużą wydajność i wszechstronność. Sama w sobie jest niedroga, a dodatkowe opcje subskrypcji zaskakują pomysłowością.

ZaletyWady
Czysty i prosty designWciąż szukamy…
Praktyczna konstrukcja
Drukuje, skanuje, kseruje
Ciekawy model subskrypcji
Cicha kultura pracy
Świetna jakość wydruku dokumentów a także zdjęć
Duży wachlarz możliwości wydruków w aplikacji HP Smart

Specyfikacja techniczna HP ENVY Inspire 7200

 • Przeznaczenie produktu: Do domu i małego biura
 • Technologia druku: Atramentowa, kolorowa
 • Maksymalna gramatura papieru: 90 g/m²
 • Obsługiwany typ nośnika: Papier zwykły, fotograficzny, matowy.
 • Rodzaje podajników papieru: Tacka
 • Podajnik papieru: 125 arkuszy
 • Liczba podajników papieru: 1
 • Szybkość druku w kolorze: do 10 str./min
 • Szybkość druku w mono: do 15 str./min
 • Maksymalna rozdzielczość druku: 4800 x 1200 dpi
 • Drukowanie bez marginesów: Tak
 • Drukowanie z nośników USB: Tak
 • Liczba wkładów drukujących: 2
 • Druk dwustronny (dupleks): Automatyczny
 • Skaner: Tak
 • Maksymalna rozdzielczość skanowania: 1200 x 1200 dpi
 • Maksymalny format skanu: A4
 • Szybkość kopiowania: do 5 str./min
 • Miesięczne obciążenie: 1000 str./miesiąc
 • Wyświetlacz: dotykowy
 • Wymiary: 460x191x383 mm
 • Waga: 6,91 kg
 • Cena: 629 zł