Wznowiono prace nad STALKER 2!

STALKER 2 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier dla fanów klimatów post-apokaliptycznych. Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że prace nad grą zostały wstrzymane ze względu na wybuch wojny rosyjsko-ukraińskiej. Studio odpowiedzialne za przygotowanie produkcji musiało przenieść się z Ukrainy do Czech, by móc kontynuować swoje prace. Ta operacja się powiodła i prace na STALKER 2 zostały wznowione!

STALKER 2 – wyląduje na czas?

Studio GSC Game World poinformowało na specjalnym kanale Discord, że przenosiny do Pragi zakończyły się sukcesem i że prace nad grą zostały wznowione. Produkcja zadebiutuje w wersjach na komputery osobiste oraz Xbox Series X|S. Na tą chwilę jednak nie poinformowano, czy premiera gry STALKER 2 odbędzie się terminowo, czy też nieco przesunie się w czasie. Osobiście stawiam na ten drugi scenariusz. Od jakiegoś czasu wiemy też, że zmieni się nazwa gry – ze STALKER 2: Heart of Chernobyl na STALKER 2: Heart of Chornobyl. Warto bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że „Chernobyl” to rosyjski zapis nazwy miasta, w którym znajduje się słynna elektrownia atomowa.

Czytaj też: Electronic Arts na sprzedaż?

Cieszy fakt, że twórcy gry STALKER 2 mogli w bezpiecznych warunkach wznowić prace nad produkcją. Miejmy nadzieję, że wkrótce wyklaruje się nam data premiery wspomnianej gry. Gdy tylko taka informacja pojawi się w sieci – będziemy Was informować!

Grafika tytułowa: GSC Game World