Hyundai stawia na elektromobilność? Ogromna fabryka w drodze!

Hyundai to jeden z tych producentów samochodów, którzy coraz odważniej zapatrują się na elektromobilność. Gigant z Korei zaprezentował już swoje pierwsze modele napędzane wyłącznie prądem. Teraz natomiast docierają do nas wieści dotyczące planów budowy potężnej fabryki na terenie Stanów Zjednoczonych!

Hyundai i ogromna fabryka w USA

Hyundai udowodnił nam w ostatnich miesiącach, że potrafi konstruować naprawdę udane i ładne samochody elektryczne. Producent z Korei podchodzi do kwestii elektryfikacji swojej gamy modelowej i zamierza – co ciekawe – podbić ze swoimi „elektrykami” także Stany Zjednoczone. Gigantyczna fabryka producenta powstanie w pobliżu miasta Savannah w stanie Georgia. Oznacza to, że Koreańczycy postawią w USA na masową produkcję swoich elektrycznych modeli.

Obszar, na którym powstanie fabryka to aż 1200 hektarów. Budowa ma ruszyć już za pół roku i potrwać – jeśli nie pojawią się żadne opóźnienia – dwa lata. Koncern z Korei zamierza produkować w niej nie tylko samochody, ale i akumulatory służące do ich napędzania. Plany są więc bardzo ambitne. Miejmy nadzieję, że masowa produkcja nie sprawi, że ucierpi na niej jakość wytwarzanych przez Hyundai samochodów.

Czytaj też: Apple Car bez szyb? Wiemy dlaczego!

Póki co elektryczne samochody są dość drogie. Liczę jednak na to, że ich upowszechnienie na drogach całego świata i udoskonalenie technologii wykorzystywanych przy ich produkcji przełoży się na spadek cen. Jeśli w przeciągu kilkudziesięciu lat mamy całkowicie przestawić się na elektromobilność, to ceny aut elektrycznych muszą zrównać się z tymi, w jakich obecnie sprzedawane są samochody z napędem spalinowym.

Grafika tytułowa: Hyundai