Haier Multidoor Cube 90 Series 5 HTF-520IP7 – elegancja i funkcjonalność w Twojej kuchni!

Lodówka to jeden z najważniejszych sprzętów w naszej kuchni. To właśnie ona zapewnia nam świeżość produktów i potraw. Warto więc, decydując się na zakup, postawić na topowe rozwiązanie zaprojektowane w przemyślany sposób. Czy Haier Multidoor Cube 90 Series 5 HTF-520IP7 wpisuje się w tą filozofię?

Nowoczesne technologie na pokładzie

Haier zadbał o to, żeby lodówka Multidoor Cube 90 Series 5 HTF-520IP7 naszpikowana została nowoczesnymi technologiami i funkcjami ułatwiającymi życie użytkownikowi. To właśnie Fresher Techs, czyli rozwiązania, które sprawiają, że nasze artykuły spożywcze są dłużej świeże. Do technologii podtrzymujących świeżość zaliczamy:

  • Fresher Shield – to automatyczny zawór świeżości umieszczony w zamrażarce, który działa w tle bez ingerencji użytkownika. Jego zadaniem jest zapewnienie idealnych warunków dla mrożonek.
  • Fresher Sensors – to inteligentne czujniki temperatury umieszczone wewnątrz lodówki. Ich zadaniem jest badanie temperatury w najbliższym otoczeniu.  W sytuacji gdy położymy na półce produkty lub dania o innej aktualnej temperaturze, czujniki wykrywają zmianę i precyzyjnie w to miejsce tłoczą więcej zimnego powietrza.

Oczywiście w przypadku testowanego sprzętu nie mogło zabraknąć technologii MyZone. Pozwala ona szybko i łatwo dostosować temperaturę w komorze w zależności od tego, jakie produkty chcemy w niej przechowywać. Sterowanie jest bardzo intuicyjne – poprzez dedykowany suwak można ustawić temperaturę – od -1 do +1 stopni Celsjusza – odpowiednią w stosunku do tego jakie są nasze oczekiwania.

Nie sposób nie wspomnieć o tym, że lodówka Haier Multidoor Cube 90 Series 5 HTF-520IP7 wyposażona została w bardzo praktyczną strefę wilgotności, która pozwala na utrzymanie świeżości owoców i warzyw nawet dwa razy dłużej. To zasługa technologii HCS (systemu kontroli wilgotności). Bazuje on na membranie z włókien roślinnych oraz specjalnej, chropowatej powierzchni w górnej części szuflady, utrzymujących wilgotność na poziomie 90%. Ciekawostką jest na pewno automatyczne zarządzanie wspomnianym poziomem wilgotności, co ma zapobiegać skraplaniu się wody w szufladzie. Elementami wspomnianej szuflady są także nadmuchy powietrza oraz uszczelki pomagające utrzymać najlepszą wilgotność powietrza jak najdłużej.

Kilka słów należy się także technologii T-ABT (Tourmaline Anti Bacteria System) firmy Haier. Bazuje ona na naturalnych właściwościach minerałów jonów turmalinu i kordierytu w procesie przepływu powietrza w lodówce. Zadaniem takiego rozwiązania jest eliminowanie nawet do 99,9% bakterii dzięki czemu świeżość i oryginalny smak żywności zachowywany jest na dłużej i dodatkowo chronione jest nasze zdrowie. Turmalin to naturalnie występujący minerał, szeroko stosowany jako kamień szlachetny. Jego unikalne właściwości elektryczne mogą przynieść wiele korzystnych skutków zdrowotnych. Poza tym generuje jony ujemne. Minerał kordierytowy, naszpikowany otworami nanometrycznymi, działa jako nośnik jonu dodatniego srebra.

Praktyczność i ekologia

Lodówka Haier Multidoor Cube 90 Series 5 HTF-520IP7 to nie tylko świetny design i nowoczesne rozwiązania. Jest to bardzo praktyczny sprzęt. Nie dość, że pomieści zakupy dla całej rodziny na kilka dobrych dni, to dodatkowo wyposażona została w dystrybutor wody oraz kostkarkę do lodu.

Dystrybutor jest zautomatyzowany i zapewnia dostęp do czystej, filtrowanej wody praktycznie 24 godziny na dobę. Możesz przygotowywać finezyjne napoje bądź po prostu napić się orzeźwiającej wody, gdy dopadnie Cię pragnienie.

Kostkarkę również cechuje automatyczna praca. Zapewnia nieprzerwany dostęp do zapasów lodu. Dzięki wyprodukowanym przez lodówkę kostkom lodu możliwe będzie szybkie schładzanie produktów i potraw, czy też przygotowywanie schłodzonych napojów w upalne dni. Żeby jednak nie było zbyt kolorowo – komora z lodem znajduje się wewnątrz lodówki. Często przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że dystrybutor lodu znajduje się na zewnątrz. Być może Haier wprowadzi takie rozwiązanie w kolejnych modelach chłodziarko-zamrażarek.

Warto jednak pamiętać, że lodówce wyposażonej w kostkarkę i dystrybutor musimy zapewnić stały dostęp do świeżej wody. Konieczne więc będzie zastanowienie się nad tym, w jakim miejscu sprzęt ustawić, by następnie możliwe było doprowadzenie do niego węża połączonego z naszą siecią wodociągową.

To jednak nie koniec. Kilka słów warto poświęcić temu, w jaki sposób lodówka Haier Multidoor Cube 90 Series 5 HTF-520IP7 przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Przede wszystkim producent postawił na podświetlenie LED, które zużywa mniej energii od tradycyjnych żarówek lodówkowych i zapewnia równomierne podświetlenie przechowywanej żywności.

Czytaj też: Haier I-Touch Series 4 – i ty możesz być szefem kuchni!

Ponadto innowacyjna technologia Total No Frost od Haier sprawi, że już nigdy nie będzie irytował Cię szron w chłodziarko-zamrażarce. Skutkami zastosowania takiego rozwiązania są: brak konieczności rozmrażania lodówki, skuteczniejsze mrożenie produktów z powodu mniejszego zaszronienia oraz szybsze i o wiele łatwiejsze czyszczenie urządzenia. Godnym odnotowania jest fakt, że wspomniane rozwiązanie zapobiega także stratom energii.

Dzięki zastosowaniu w testowanej lodówce nowoczesnych, inwerterowych kompresorów ​​wibracje są znacznie zmniejszone podczas pracy, dzięki czemu lodówka pracuje po prostu ciszej. Jednocześnie sprzęt cechuje wyjątkowa efektywność energetyczna i superszybkie chłodzenie. Warto nadmienić także, że kompresory połączone są z procesorem sterującym i że jest na nie udzielane aż 15 lat gwarancji.

Na samym końcu pozwolę sobie wspomnieć, że lodówka Haier Multidoor Cube 90 Series 5 HTF-520IP7 reprezentuje klasę energetyczną F. Oznacza to oszczędność energii, poprawę wydajności i dbałość o środowisko Lodówki klasy F charakteryzuje aż o 20% zmniejszone zużycie energii w porównaniu do sprzętu reprezentującego klasę energetyczną G. Ostatnimi czasy zmieniły się standardy określania klasy energetycznej i w związku z tym klasa F tożsama jest z klasą C sprzed zmian.

Fantastyczny design!

Haier Multidoor Cube 90 Series 5 HTF-520IP7 to świetnie prezentujące się urządzenie, które fantastycznie sprawdzi się zarówno w przypadku nowoczesnych kuchni, jak i tych zaprojektowanych w nieco bardziej klasycznym duchu. Warto wspomnieć o tym, że kolor inox jest bardzo uniwersalny i będzie pasował zarówno do jasnych, jak i ciemniejszych frontów meblowych w kuchni. Testowana lodówka dostępna jest jednak także w innych wariantach kolorystycznych, jak i w dwóch rozmiarach – 90 x 190 cm oraz 90 x 200 cm.

Co urzekło mnie w Haier Multidoor Cube 90 Series 5 HTF-520IP7?

Haier Multidoor Cube 90 Series 5 HTF-520IP7 to innowacyjna lodówka, której nie sposób nie pokochać. Byłem zachwycony jej przestronnym wnętrzem oraz efektywną pracą. Fantastycznie radziła sobie zarówno z chłodzeniem produktów, jak i zamrażaniem tych, które miałem zamiar przechowywać nieco dłużej. Owe produkty, jak i potrawy przechowywane w testowanej lodówce bardzo długo zachowywały swoją świeżość oraz wyborne walory smakowe.

Mimo pokaźnych gabarytów lodówka jest całkiem ustawna. Być może nie będzie idealnym wyborem w przypadku najmniejszych kuchni, ale w przypadku tych o średnich rozmiarach i w dużych pomieszczeniach sprawdzi się idealnie! Można ustawić ją swobodnie bądź wsunąć w odpowiednio przygotowaną wnękę w zabudowie naszej kuchni.

Fantastycznie spisywały się zarówno dystrybutor wody jak i kostkarka. Lubię po ciężkim dniu uraczyć się dobrym drinkiem i dzięki testowanej lodówce Haier lód miałem zawsze pod ręką.

Moja żona, która uwielbia świeże owoce, była natomiast zachwycona tym, jak długo zachowują one swoje walory dzięki dedykowanym strefom w lodówce Haier Multidoor Cube 90 Series 5 HTF-520IP7.

Podsumowując…

PLUSY:MINUSY:
– mnogość technologii zapewniających długotrwałą świeżość naszym potrawom i produktom,
– uniwersalne i po prostu ładne wzornictwo, – satysfakcjonująca energooszczędność,
– cicha praca,
– estetyczne podświetlenie LED,
– technologia Total No Frost,
– T-ABT (Tourmaline Anti Bacteria System) – funkcja przydatna w dobie pandemii,
– intuicyjna obsługa.
– jeśli macie małą kuchnię, to testowana lodówka może się w niej nie zmieścić,
– dystrybutor lodu wewnątrz lodówki.

Domownicy zadowoleni, więc czego chcieć więcej? Lodówka Haier Multidoor Cube 90 Series 5 HTF-520IP7 to solidny sprzęt, który dzięki przestronności i pakowności powinien spełnić wymagania nawet licznej rodziny. Pod względem designu świetnie wpisze się zarówno w nowoczesne lokum, ale i te urządzone w nieco bardziej klasycznym stylu. Prezentowana lodówka naszpikowana została autorskimi rozwiązaniami producenta, które mają pomóc zachować świeżość naszym produktom i potrawom jak najdłużej. Eksploatacja lodówki jest bardzo intuicyjna. Nie będziemy też musieli tracić czasu na jej rozmrażanie dzięki zastosowaniu przez firmę Haier technologii Total No Frost.