Anker Nebula Capsule II – kieszonkowy projektor wielkości puszki coli

Czy małe mobilne projektory są w stanie zastąpić duże i ciężkie rzutniki kina domowego 4K?

Mobilne projektory zdobywają coraz większą popularność nie dlatego, że można je zabrać z domu, ale dlatego, że łatwo i szybko można je schować w mieszkaniu, po skończonej projekcji. W przeciwieństwie do dużych urządzeń, które trzeba na stałe montować do sufitu, szukać stałego miejsca na przeciwległej ścianie lub stawiać zamiast telewizora w przypadku tych, ultrakrótkiego rzutu, Anker Nebula Capsule II można chwycić jedną dłonią i schować szafce.

Niezwykły maluch

Anker Nebula Capsule II jest wielkości dużej, aluminiowej puszki o pojemności 500ml. Sam pomysł zastosowania takiej konstrukcji jest bardzo oryginalny, a w połączeniu z bardzo dobrym wykonaniem, powoduje, że urządzenie sprawia wrażenie bardzo solidnie wykonanego. Kompaktowy rzutnik jest w całości pokryty, drobną stalową siateczką w kolorze czarnego matu. Od przodu znajdziemy obiektyw wraz z czujnikami, od tyłu przycisk zasilania, parowania, gniazdo słuchawkowe, HDMI, USB i USB-C. Na górze znajduje się dotykowy panel sterujący, a od dołu zastosowano antypoślizgową stopkę z gumy oraz gwint pasujący do statywów fotograficznych. Capsule II waży niecały kilogram, ale przy jego małych rozmiarach jest to ciężar, który sprawia, że czujemy respekt. Urządzenie jest tak świetnie i pięknie wykonane, że może stać na półce nawet jako ozdoba.

Pokaz możliwości

Akumulatorowy projektor wyświetla obraz w technologii DLP w rozdzielczości 1280 x 720, w formacie 16:9 o jasności 200 lumenów i kontraście 600:1. Wielkość obrazu, jaki możemy wyświetlić na ścianie bądź ekranie, to maksymalnie 100 cali. Natomiast minimalna, dopuszczalna odległość od ekranu to 0,6 metra, co pozwala wygenerować 20 calowy obraz. Nie są to może bardzo duże wartości, ale jest to cena kompromisu, jaką musimy zapłacić za mobilność.

Przeczytaj też: Xiaomi Mi Smart Projector 2 FHD – niedrogie 120cali na Twojej ścianie (conowego.pl)

Domowe kino

Decydując się na Anker Nebula Capsule II wybieramy, wolność, swobodę, mobilność i minimalizm. Nie wymaga on bowiem stałej instalacji. W każdej chwili dosłownie w sekundę możemy schować go do szafki lub szuflady. Ponieważ jest całkowicie zautomatyzowany, to sam szybko ustawia ostrość i układ ekranu względem ściany. Z naszej strony wystarczy wcisnąć na pilocie Power i reszta dzieje się sama. Jednak trzeba otwarcie powiedzieć, że przy jasności 200 lumenów, do oglądania filmów potrzebne jest całkowite zaciemnienie pokoju.

Dźwięk

Anker Nebula Capsule II został wyposażony w głośniki ukryte pod powierzchnią siateczki, które dobrze się sprawdzą podczas wyjazdu na urlop lub oglądania filmów w terenie. Na szczęście projektor posiada też możliwość podłączenia głośników i systemów dźwiękowych zewnętrznych. Podłączyłem do niego soundbar i subwoofer  SHARP HT-SBW460 i ściany dosłownie drżały. Niewielki projektor wielkości puszki w połączeniu z zestawem audio do kina domowego zrobił doskonały efekt.

Mobilność 360 stopni

W zależności od naszych potrzeb, projektor może stać na stoliku przed ścianą, na regale lub półce wyświetlając obraz na przeciwległej ścianie lub na statywie fotograficznym. Ta ostatnia opcja daje najwięcej możliwości, łącznie z wyświetlaniem obrazu na suficie, co fantastycznie się sprawdza podczas oglądania z łóżka na leżąco. Dodatkową swobodę w oglądaniu daje zainstalowana bateria o pojemności 9700 mAh, która pozwala na 2,5 h pracy.

Przeczytaj też: EPSON EF-12 – Stylowy mini projektor laserowy (conowego.pl)

Jak oglądać, co oglądać?

Z pewnością ucieszy was fakt, że Anker Nebula Capsule II może korzystać z wielu źródeł treści dzięki modułowi Wi-Fi. Przede wszystkim działa na systemie Android i możemy na nim zainstalować ulubione aplikacje VOD. Z niewiadomych przyczyn niedostępny w sklepie jest jedynie Netflix. Urządzenie ma także funkcję Chromecast. Obraz możemy przesyłać też bezpośrednio z komputera złączem HDMI albo z pamięci podręcznej przez port USB.

Podsumujmy…

Anker Nebula Capsule II to nieduży, mobilny, akumulatorowy projektor z systemem Android TV i Chromecastem. Jego niepowtarzalny design i wysoka jakość wykonania sprawiają, że jest to piękny kawałek elektroniki zamknięty we wspaniałej formie. Jego parametry pozwalają na wyświetlenie obrazu wielkości 100 cali o rozdzielczości 1280 x 720 i jasności 200 lumenów. Jego mocnymi stronami są mobilność i możliwość oglądania filmów dosłownie na każdej powierzchni, ale pod warunkiem, że pomieszczenie będzie wyciemnione.

Specyfikacja Anker Nebula Capsule II

 • Technologia wyświetlania: DLP
 • Rozdzielczość natywna: 1280 x 720 (HD)
 • Format obrazu: 16:9
 • Jasność: 200 lm
 • Kontrast: 600:1
 • Wielkość rzutowanego obrazu: 20″ – 100″
 • Minimalna odległość projekcji: 0,6 m
 • Złącza: wyjście audio – 1 szt., HDMI – 1 szt., USB 2.0 – 1 szt., USB typ C – 1 szt., Łączność bezprzewodowa.
 • Głośniki: Tak
 • Pobór mocy podczas pracy: 20 W
 • Pobór mocy podczas spoczynku: < 0.5 W
 • Bateria: 9700 mAh
 • Wymiary: 150 x 80 x 80 mm
 • Waga: 0,7 kg
 • Dodatkowe informacje:
 • System operacyjny Android
 • Android TV
 • Do 2,5 godzin pracy na baterii
 • Wbudowany Chromecast
 • Wbudowana pamięć 8GB
 • Cena: 2899 zł
ZaletyWady
Świetny design, oryginalna formaBrak Full HD
Wszechstronność i mobilnośćMała jasność obrazu
Pełna automatyka obrazu
System Android TV i Chromecast
Gwint do statywów
Możliwość podłączenia systemów audio