The Knights of the Old Republic – remake gry w koszu?

The Knights of the Old Republic to jedna z najpopularniejszych gier osadzonych w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jako że produkcja swoją premierę miała lata temu, a obecnie panuje moda na remastery i remake’i klasycznych tytułów – fani zacierali dłonie na taką ewentualność. Niestety nie mamy dla Was dobrych wieści. Jak się okazuje – remake omawianego tytułu najpewniej nigdy nie powstanie.

The Knights of the Old Republic – ważna decyzja w sprawie prac nad nową edycją hitu sprzed lat!

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że zapowiedziany w 2021 roku remake został porzucony przez twórców. Studio Embracer Group odpowiadające za przygotowanie produkcji notuje ogromne problemy finansowe. Przyczyniły się one do zamknięcia pewnej ilości oddziałów oraz zwolnień wśród pracowników. Z pewnością kryzys znajdzie odzwierciedlenie w zamknięciu pewnych projektów.

Niepokoi fakt, że przedstawiciele studia regularnie odmawiają komentarza na temat losów remake’u The Knights of the Old Republic. Ważne informacje udostępnił natomiast dziennikarz Jeff Grubb. Twierdzi on, że prace nad produkcją zostały wstrzymane i na razie nic nie wskazuje na to, by gra miała w ogóle doczekać się premiery. Zawiedzeni? Niestety na zaistniałą sytuację nie mamy wpływu.

Remake The Knights of the Old Republic miał ogromne szanse na to, by stać się dla twórców żyłą złota. Niestety – jeśli faktycznie studio Embracer Group traci płynność finansową – nikt nie będzie przerzucał środków na projekty mogące zwrócić się dopiero za jakiś czas.

Czytaj też: Steam Deck OLED oficjalnie!

Grafika tytułowa: Daniel K Cheung / Unsplash