Remake Max Payne już w drodze!

Max Payne to seria tytułów, które na stałe zapisały się w kanonie gier akcji. Te klasyczne produkcje wprowadziły do kanonu wiele ciekawych rozwiązań, w tym słynny Bullet Time. Twórcy serii mają zamiar wpisać się w obecnie panujący trend na wydawanie remake’ów/remasterów i przygotować dla nas odświeżone wersje pierwszej i drugiej odsłony serii. Co warto wiedzieć na ten temat? Na jakim etapie są prace? Sprawdźmy!

Lubiane produkcje powrócą już wkrótce?

Max Payne to seria, od której wielu starszych graczy rozpoczynało swoją przygodę z grami akcji. Dlatego też z pewnością wielu z nas wyczekuje z niecierpliwością premiery remake’a dwóch pierwszych części gry. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że tytuły są już w etapie gotowości produkcyjnej. Taką informację publicznie ogłosił m.in. CEO Remedy Entertaiment – Tero Virtala.

Według niego powstała już jasna koncepcja odnośnie do warstwy wizualnej produkcji oraz samych możliwości w zakresie eksplorowania świata gry. Podobno wybrany został już także zespół mający prowadzić prace nad grą, a same efekty powinniśmy ujrzeć dość szybko. Warto zaznaczyć, że twórcy mają już bazę do stworzenia remake’a – szkielet gier wydanych przed laty. Konieczne będzie natomiast przeniesienie produkcji na nowy silnik graficzny i zapewne – lekkie zmodyfikowanie pewnych mechanik.

Czytaj też: Koniec kombinowania? Ważna decyzja Disney+!

Grafika tytułowa: Remedy Entertainment