Nowy Peugeot E-3008 – premiera na Salonie Samochodowym w Zurychu!

Peugeot akcentuje swoją obecność na Salonie Samochodowym w Zurychu, odbywającym się w dniach 1–5 listopada 2023 r., i prezentuje najnowsze modele zelektryfikowanej gamy. Nowy Peugeot E-3008 został zaprezentowany szerokiej publiczności w ramach światowej premiery.

Nowy elektryczny model Francuzów

Peugeot E-3008 jest pierwszym modelem, w którym zastosowano zupełnie nową platformę STLA Medium firmy Stellantis, która przenosi gamę Peugeot na wyższy poziom. Ta innowacyjna platforma została zaprojektowana tak, aby oferować najlepsze w swojej klasie osiągi pod względem najważniejszych dla klientów kryteriów: zasięgu (do 700 km), czasu ładowania (100 km w 10 minut), przyjemności z jazdy, osiągów, wydajności i usług online (planowanie podróży, inteligentne ładowanie, ładowanie pojazdu i aktualizacje Over The Air).

Nowy Peugeot Panoramic i-Cockpit® przenosi radość z jazdy na wyższy poziom dzięki spektakularnemu 21-calowemu zakrzywionemu, pływającemu ekranowi panoramicznemu HD, który łączy wyświetlacz przezierny i centralny ekran dotykowy.

Peugeot E-3008 będzie produkowany wyłącznie w fabryce w Sochaux we Francji i trafi do sprzedaży na początku 2024 roku.

Czytaj też: Citroën ë-C3 – pierwszy europejski samochód elektryczny w przystępnej cenie!

Grafika tytułowa: Peugeot