Logitech BRIO 305 – kamerka internetowa dla biznesu

Kamera internetowa o rozdzielczości Full HD z automatyczną korekcją natężenia światła.

Dzięki zyskującej na popularności pracy hybrydowej, co chwila pojawiają się coraz to nowsze urządzenia, które mają za zadanie ułatwić nam pracę. Nie inaczej jest z systemami do wideokonferencji, które mają najczęściej zintegrowane wszystkie trzy najważniejsze moduły, takie jak: obraz, głośniki i mikrofony w jednej obudowie. Oprócz tych dużych i drogich zestawów są jeszcze kamery internetowe, które oferują dużo lepszą jakość wideo rozmów niż kamery w laptopach. Te idealnie sprawdzają się dla osób, które pracują zdalnie. Są małe, lekkie, mobilne, nie potrzebują sterowników i oferują trzykrotnie lepszą jakość wideo i audio.

Rodzina BRIO

Logitech ma w swojej ofercie kamer internetowych 14 różnych modeli, które przeznaczone są zarówno dla biznesu jak i dla osób korzystających z nich całkiem prywatnie. Nas interesują tym razem te dla biznesu, które należą do serii BRIO. Najbardziej zaawansowana to Logitech BRIO Stream z jakością 4K i ceną 1249 zł, Logitech BRIO 500 Full HD z kadrowaniem za 599 zł i nasza dzisiejsza gwiazda BRIO 305, najbardziej podstawowa i przystępna cenowo kamera za 369 zł.

Przeczytaj też: Logi BRIO 505 Full HD – profesjonalna kamera do wideokonferencji | CoNowego.pl

Kompaktowa konstrukcja

Logitech BRIO 305 to kamera zaprojektowana z myślą o biznesie. Jest mała, lekka, bardzo mobilna i z łatwością można ją zabrać w podróż. Urządzenie składa się z dwóch części: obiektywu z na stałe zamocowanym przewodem USB-C i specjalnego uchwytu, który umożliwia zamocowanie na ekranie monitora lub pokrywie laptopa. Plastikowa obudowa została wykonana z tworzyw sztucznych pochodzących częściowo z recyklingu produktów konsumenckich (PCR).

Automatyka obrazu

Kamera została wyposażona w obiektyw FullHD (1920 x 1080), który rejestruje w tej rozdzielczości zarówno filmy jak i zdjęcia. Urządzenie otrzymało dodatkowo wsparcie w postaci automatycznej korekcji ekspozycji przy słabym oświetleniu. Oznacza to, że gdy za oknem zrobi się pochmurnie albo trochę ciemniej, wówczas kamera rozjaśni naszą scenę, w taki sposób, żeby obraz był jak najlepszej jakości. Funkcja RightLight 2 automatycznie dostosowuje się do trudnych warunków oświetleniowych, dzięki czemu wyglądamy lepiej podczas wideo rozmów.

Przeczytaj też: Logitech Rally Bar – Wielofunkcyjny wideobar z wbudowaną kamerą, głośnikami i mikrofonami (conowego.pl)

Mikrofon ze wsparciem

Logitech BRIO 305 posiada pojedynczy mikrofon z funkcją niwelacji szumów i hałasów. Działa to całkiem sprawnie, oczyszczając nasz głos z niepotrzebnych odgłosów dochodzących z bliskiego otoczenia. Może to być muzyka z głośników, odgłosy z telewizora, krzyki dzieci albo hałaśliwy remont za ścianą. Mikrofon przechwytuje nasz głos i izoluje od wszelkich szumów i niepotrzebnych dźwięków.  

Bezpieczeństwo

Mechaniczna klapka w BRIO 305 to dość istotna sprawa, jeżeli chodzi o prywatność. Często nasze nowe laptopy nie posiadają mechanicznej osłonki na obiektyw, co może zachęcić domorosłych hakerów do podglądania nas. Niestety proceder ten jest dość powszechny, dlatego nie ma lepszej ochrony naszej prywatności, od ręcznie odchylanej klapki.

Aplikacja

LogiTune to oprogramowanie na komputery PC i MAC, które wykrywa wszystkie inne urządzenia Logitech i pozwala je mniej lub bardziej konfigurować. W przypadku BRIO 305 możemy zmienić ustawienia obrazu regulując jasność, kontrast, nasycenie, zmniejszyć rozdzielczość do 720p, zmienić odświeżanie obrazu, a także skorzystać z kilku filtrów kolorystycznych, które szczerze mówiąc są totalnie nie przydatne, szczególnie w pracy. Filtry umożliwiają bowiem gotowe presety kamery, takie jak: widok w B&W, prześwietlony, zmianę kolorów i tym podobne.

Podsumowanie

Logitech BRIO 305 to kamera internetowa o rozdzielczości Full HD z automatyczną korekcją natężenia światła. Oferuje wielokrotnie wyższą jakość obrazu niż każda inna kamera w laptopie. Do tego jest lekka, poręczna i działa od razu po podłączeniu przewodu USB-C do komputera. Dodatkowo została wyposażona w kilka przydatnych funkcji, takich jak rozjaśnianie ciemniejszych scen oraz niwelacje hałasu dochodzącego z otoczenia.

Specyfikacja Logitech BRIO 305

  • Rozdzielczość połączeń wideo: FullHD (1920 x 1080)
  • Rozdzielczość nagrań wideo: FullHD (1920 x 1080)
  • Mikrofon: Wbudowany, mono
  • Łączność: USB-C
  • Ustawienie ostrości: Stałe
  • Dodatkowe informacje: Automatyczna korekcja ekspozycji przy słabym oświetleniu, mikrofon z funkcją redukcji szumów, zintegrowana osłona ułatwiająca ochronę prywatności
  • Wymiary: 66 x 53 x 45 mm
  • Waga: 75 g
  • Cena: 369 zł