Jabra Evolve2 85 – Ferrari w klasie słuchawek biznesowych!

Pandemia koronawirusa sprawiła, że przestawiliśmy się w wielu przypadkach na pracę zdalną. Nie oznacza to, że podczas wykonywania służbowych obowiązków nie możemy korzystać z najnowszych zdobyczy techniki mających poprawić efektywność wykonywanych przez nas zadań. Całkiem niedawno sprawdziliśmy dla Was wysokiej klasy kamerę internetową Jabra PanaCast 20. Dziś natomiast mamy dla Was recenzję niesamowitego zestawu słuchawkowego Jabra Evolve2 85. Po kilku dniach spędzonych z tym sprzętem mogę pokusić się o stwierdzenie, że to Ferrari w klasie słuchawek biznesowych!

Zawartość zestawu miło zaskakuje!

Sprzęt przyjechał do mnie w całkiem sporych rozmiarów pudełku. Umieszczono w nim oczywiście słuchawki Jabra Evolve2 85. Oprócz samego urządzenia mamy tu także również stacjonarną ładowarkę (która całkiem nieźle prezentuje się na biurku), kabel USB-C, kabel mini-jack, adapter Bluetooth do komputera oraz specjalną przejściówkę, która pozwala na podłączenie sprzętu do wejścia mikrofonu i wyjścia słuchawek jednocześnie, co ułatwia podłączenie ich do peceta bądź laptopa. Ponadto producent serwuje nam w zestawie praktyczne etui, które pozwoli na wygodne zabranie słuchawek w podróż. Na bogato!

Czytaj też: Jabra PanaCast 20 – rozmowy wideo na najwyższym poziomie

Wygoda to dla Jabry priorytet

Testowane słuchawki charakteryzuje wysoka jakość wykonania i doskonałe spasowanie godne produktów klasy Premium. Tym, co jednak najbardziej zwraca uwagę i co najważniejsze jest w trakcie wielogodzinnej pracy i podczas przeprowadzania długich konferencji wideo jest niesamowita wygoda użytkowania słuchawek Jabra Evolve2 85. Zarówno pałąk jak i nauszniki zostały wyściełane mięciutką pianką, która nie dość, że pewnie przytrzymuje słuchawki na naszej głowie, to dodatkowo daje nam poczucie niesamowitego komfortu. Dzięki ergonomicznej konstrukcji testowany sprzęt nie tylko doskonale tłumi dźwięki z zewnątrz, ale i sprawia wrażenie niesamowicie lekkiego.

Wysoka funkcjonalność to atut Jabra Evolve2 85!

Jabra Evolve2 85 to nie tylko wygoda użytkowania. To również szerokie funkcjonalności. Sprzęt rodem z Danii został wyposażony w złącza mini-jack oraz USB-C na lewym nauszniku. Umożliwiają one przewodowe połączenie z naszym urządzeniem oraz – na przykład – podładowanie słuchawek w podróży za pośrednictwem powerbanka. Ponadto na lewym nauszniku mamy jeszcze włącznik (będący też suwakiem parowania) oraz przycisk przełączania trybów pracy słuchawek (cztery dostępne, konfigurowalne – na różne okazje – do pracy czy do relaksu). Mamy tu też złącze ładowarki biurkowej.

Na prawym nauszniku natomiast mamy dedykowany przycisk MS Teams, trzy klawisze funkcyjne (służące na przykład do zmiany utworów i pauzowania odtwarzania). Ponadto mamy tu wysięgnik mikrofonu. Gdy jest on ukryty (na przykład w trakcie podróży) aktywna jest technologia 6 mikrofonów zapewniająca wysoką jakość rozmów w każdych warunkach. Po dotarciu do biura lub hotelu możemy natomiast skorzystać z wysięgnika z czterema mikrofonami, dzięki którym jakość rozmów przeniesie się na zupełnie nowy poziom. Warto wspomnieć o tym, że na samym pałąku umieszczono przycisk odpowiedzialny za szybkie wyciszanie mikrofonów.

Jak słuchawki sprawują się w pracy i po pracy?

W pierwszej kolejności sprawdziłem jak dzięki słuchawkom Jabra Evolve2 85 prowadzi się rozmowy głosowe. Ze względu na renomę duńskiej marki miałem pod tym względem ogromne wymagania. Nie zawiodłem się jednak. Na tej płaszczyźnie do produktu duńskiego koncernu nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Moi rozmówcy słyszeli mnie perfekcyjnie – to zasługa aż łącznie dziesięciu mikrofonów wbudowanych w słuchawki. Wysokiej jakości 40-milimetrowe głośniki sprawiają, że użytkownik Jabra Evolve2 85 również bardzo dobrze słyszy swoich rozmówców. Ale to żadne zaskoczenie – produkty Jabra w kwestii prowadzenia rozmów to od lat klasa światowa. Zgodność rozwiązania duńskiego koncernu z wiodącymi komunikatorami zapewnia certyfikat UC (Unified Communications).

Słuchawki Jabra Evolve2 85 nie zawiodą Was także po godzinach. Sprzęt doskonale sprawdza się podczas odtwarzania treści audiowizualnych (muzyki czy filmów). Odczucia związane z odsłuchem możemy wygodnie spersonalizować dzięki funkcjom aplikacji Jabra Sound+. Mam tu na myśli zarówno predefiniowane ustawienia, jak i możliwość regulacji za pośrednictwem equalizera. Świetnie sprawuje się funkcja ANC (czyli aktywna redukcja szumów). Pozwala nam ona totalnie odciąć się od otoczenia, a ciekawostką jest fakt, że dzięki specjalnemu suwakowi możemy dostosować poziom tłumienia do naszych potrzeb. Słuchawki Jabra Evolve2 85 doskonale radzą sobie z odtwarzaniem zarówno najbardziej łagodnych, jak i najbardziej ekstremalnych gatunków muzycznych.

Ciekawostka: Jeśli po pracy lubisz pograć w gry sieciowe i posiedzieć ze znajomymi na TeamSpeaku lub Discordzie, to flagowe słuchawki od Jabry doskonale sprawdzą się również w takim zastosowaniu. Sprawdziłem – moi znajomi słyszeli mnie doskonale a i moje wrażenia podczas odsłuchu oprawy dźwiękowej gier były niesamowite!

Świetne aplikacje towarzyszące!

Korzystanie z aplikacji Jabra Sound+ to czysta przyjemność. Pobrać ją można zarówno z Google Play, jak i z App Store. Sparowanie zajmuje dosłownie kilka chwil. Po ustanowieniu połączenia wspomniana apka oferuje nam dostęp do kilku predefiniowanych ustawień odtwarzanego dźwięku, equalizera, szeregu informacji o samym zestawie słuchawkowym, czy też do funkcji aktualizacji jego oprogramowania. Możemy także zarządzać intensywnością działania funkcji ANC, czy włączać tryb HearThrough.  W krytycznych sytuacjach zlokalizujemy także nasze słuchawki dzięki funkcji Find my Jabra – na przykład, gdy zapomnimy, gdzie je odłożyliśmy. Z komputerem sprzęt połączymy natomiast za pośrednictwem równie praktycznej aplikacji Jabra Direct.

Kilka słów o baterii

Jabra Evolve2 85 to fantastyczny czas pracy między ładowaniami. W urządzenie wbudowano bardzo pojemny akumulator, który umożliwia maksymalny czas pracy na poziomie aż 37 godzin. Możemy ładować go za pośrednictwem ładowarki biurkowej bądź w podróży – przez złącze USB-C. Dzięki szybkiemu ładowaniu ogniwo napełnimy w 2,5 godziny. Po skorzystaniu z ładowarki przez 15 minut doładujemy natomiast słuchawki na kolejne 8 godzin pracy. Rewelacja!

Podsumowując…

Jabra Evolve2 85 to kompletny zestaw słuchawkowy dla biznesu, ale i do innych, codziennych zastosowań. Jeśli macie możliwość wydania na taki sprzęt ponad 2000 złotych to na pewno nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Produkt Jabry zapewnia doskonałą jakość prowadzonych rozmów oraz konsumpcję multimediów na najwyższym, możliwym poziomie. Zadowoleni będą także gracze, którzy po pracy lubią spędzać czas przy ulubionych produkcjach. Jabra Evolve2 85 świetnie sprawdza się bowiem w rozmaitych drużynowych komunikatorach. Jeśli już natomiast jesteśmy w temacie aplikacji, to trzeba wspomnieć o certyfikacie Unified Communications zapewniającym wsparcie dla wiodących komunikatorów biznesowych.